تشخیص شامل بودن گارانتی لوازم خانگی

تمیز کردن فیلتر الیاف
ضرورت و آموزش تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۷-۲۳
کار نکردن یخ‌ساز یخچال
مهم‌ترین دلایل کار نکردن یخ‌ساز یخچال
۱۳۹۷-۰۷-۲۷

جدا از برند لوازم خانگی‌تان یا اینکه در نگهداری از آن‌ها چقدرکوشا بوده‌اید، مواقعی پیش می‌آید که لوازم‌ خانگی منزل‌تان خراب می‌شوند. در جستجو برای تعمیرات مطمئن لوازم خانگی، می‌توانید از مشاوره و راهنمایی‌های همکاران متخصص ما بهره‌مند شوید. زمانی که برای درخواست تعمیرات به سایت سازنده لوازم خانگی‌تان می‌روید، شاید با گزینه‌ای مواجه شوید که بیان می‌کند “لوازم خانگی من شامل گارانتی است”. آن‌گاه این سوالات برای شما پیش می‌آید که: وضعیت گارانتی لوازم خانگی من چگونه است؟ اگر هم‌چنان اعتبار دارد، می‌توانید لوارم خانگی خود را بی هیچ هزینه‌ای تعمیر یا تعویض کنید.

دقت کنید! اگر سعی کنید خود به تعمیرات لوازم خانگی‌تان اقدام کنید، ممکن است به اعتبار گارانتی لوازم خانگی خود لطمه بزنید. این یعنی اگر دستگاه شما مجدداً خراب شود، دیگر نخواهید توانست از گارانتی خود برای تعمیرات یا تعویض استفاده کنید. البته همان‌گونه که در نوشته‌های قبلی هم اعلام کرده‌‌ایم، شما می‌توانید با مطالعه برخی از نوشته‌های، مشکلات به وجود آمده به لوازم خانگی خود را رفع کنید. مواردی مانند تمیز کردن درزبندی یخچال، تمیز کردن ماشین لباس‌شویی، رفع نشتی ماشین لباس‌شویی از جمله مواردی است که شما می‌توانید به راحتی با استفاده از راهنمایی‌های مطرح شده در وب‌سایت این مشکلات را حل کنید. در این نوشته سعی داریم تا نکاتی را درباره گارانتی لوازم خانگی مطرح کنیم. شما در این نوشته یاد می‌گیرید که بدانید آیا دستگاه شما هنوز شامل گارانتی است یا نه.

مدت زمان‌های معمول برای اعتبار گارانتی لوازم خانگی

اگر دستگاه شما در 30 روز اول بعد از خریداری خراب شود، می‌توانید مطمئن باشید که شامل گارانتی است. در حقیقت فروشگاهی که از آن خریداری کرده‌اید امتیاز تعویض یا برگرداندن دستگاه را به شما اعطا می‌کند. با فروشگاه تماس بگیرید تا اطلاعات شرایط تعویض یا برگرداندن لوازم خانگی‌تان را بدانید. بیشتر تولیدکنندگان گارانتی یک ساله دارند. پس اگر کمتر از 12 ماه از زمان خریداری می‌گذرد، در بیشتر گارانتی لوازم خانگی شما، شامل حال‌تان خواهد بود.

رسید یا راهنمای کاربری را بررسی نمایید

در بیشتر حالات، شرایط گارانتی در رسید یا راهنمای کاربری دستگاه قید می‌شود. اگر بیشتر از یک سال از زمان خرید می‌گذرد، خوب است بدانید که شاید گارانتی دستگاه شما بیش از یک سال باشد یا شامل سرویس‌های بیمه دیگر نیز می‌شود. بهترین راه برای پی بردن به این مطلب، بررسی مدارک تولید و خرید دستگاه است. پس حفظ و نگهداری رسید و راهنمای کاربری لوازم خانگی با هر وسیله با قیمت بالا بسیار مهم و مفید است.

بررسی وب‌سایت تولیدکننده

اگر رسید خرید کالا یا راهنمای کاربری خود را گم کرده‌اید، می‌توانید به وب‌سایت تولیدکننده مراجعه کنید. در آنجا می‌توانید اطلاعات مناسبی درباره گارانتی لوازم خانگی محدود یا مدت‌دار را بیابید. این شاید به یادآوری این مطلب نیز کمک کند که آیا هنگام خرید، گارانتی محدود را انتخاب کرده اید یا گارانتی طولانی مدت را.

تماس با فروشنده

برای پی بردن به اطلاعات بیشتر در باب جزئیات خرید کالا، تماس با فروشنده می‌تواند مفید باشد. شاید حتی بفهمید که شامل شرایط ویژه و استثنائی فروش شده‌اید و دستگاه شما شاید دارای گارانتی طولانی مدت باشد.

مراجعه به قوانین و شرایط “حمایت از مصرف کننده”

 در برخی از مواقع تعدادی از مشتریان ما با مشکلاتی مواجه می‌شوند. مواردی مانند عدم مسئولیت‌پذیری تولید کننده و تعهد به اصول مطرح شده در گارانتی لوازم خانگی خریداری شده، نپذیرفتن گارانتی لوازم خانگی توسط تولید کننده یا فروشنده. در اکثر کشورهای مطرح دنیا شما می‌توانید با سازمان‌هایی که به عنوان سازمان‌های حمایت از مصرف‌کننده عمل می‌کنند، ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید. در ایران نیز اگر با مشکلات این چنینی مواجه شوید می‌توانید با سازمان حمایت از مصرف‌کننده یا شماره تلفن 124 تماس حاصل بفرمایید و مشکلات خود را با کارشناسان این سازمان مطرح کنید.

زمان بندی تعمیرات خود را امروز تعیین کنید

دستگاه شما چه شامل گارانتی باشد یا نباشد، باز هم نیاز دارید تا دستگاه‌تان تعمیر شود. این کار را به تعمیرکاران حرفه‌ای و مجاز سپرده اپلاسرویس سپرده. نه صرفاً به این دلیل که از گارانتی لوازم خانگی خود استفاده کنید، بلکه به سرویس‌های قابل اعتمادی دسترسی داشته باشید. در بحث گارانتی لوازم خانگی تعمیرات ارائه توسط متخصصان ما بدون هیچ قید و شرطی به شما 18 ماه ضمانت رایگان بابت تعمیر لوازم الکتریکی ارائه می‌دهیم. اگر مشکل به وجود آمده بعد از تعمیر لوازم خانگی شما توسط متخصصان ما باشد، بدون هیچ سوالی قطعه معیوب را جایگزین خواهیم نمود. هدف ما ارائه خدماتی با کیفیت بالا و استنائی‌ترین سرویس‌ها به مشتریان عزیزمان می‌باشد.

گارانتی لوازم خانگی

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد. شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.