دلایل کندن بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر

لرزش ماشین لباس‌شویی بوش
بررسی دلایل ارتعاش و لرزش ماشین لباس‌شویی بوش
۱۳۹۷-۰۷-۰۲
پر مصرف‌ترین لوازم خانگی
پر مصرف‌ترین لوازم خانگی از لحاظ انرژی
۱۳۹۷-۰۷-۰۴

دلایل کندن بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر

کند بودن یخ‌ساز

زمانی که لیوان را به اهرم یخ‌ساز فریزرتان فشار می‌دهید، انتظار دارید تا قالب‌های یخ در همان لحظه بیرون آیند. اما چه اتفاقی می‌افتد اگر یخ‌ساز مطابق با نیازتان قالب یخ تولید نکند؟ کند بودن یخ‌ساز می‌تواند دلایل معدودی داشته باشد که سبب بروز مشکل کند بودن یخ‌ساز می‌شود. موارد بیان شده را براساس اولویت  و تجربه کاریی متخصصان ما بیان در بخش بلاگ وب‌سایت اپلا سرویس تهیه شده است. در نوشته‌های پیشین مشکلاتی مانند سرد نکردن یخچال و فریزر، کارکرد بی وقفه فریزر و اتومات نکردن یخچال را بررسی کرده‌ایم که قصد داریم در این نوشته نیز نکاتی را درباره کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر بیان کنیم.

موار بیان شده را به دقت بررسی کنید تا مشکل کند بودن یخ‌ساز شما رفع شود. در صورتی که بعد از مطالعه و انجام موارد بیان شده مشکل شما حل نشد می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمای رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

نحوه کارکرد یخ‌ساز

¤ سوئیچی در داخل یخ‌ساز باعث باز شدن جریان ورودی آب می‌شود که توسط لوله متصل به پشت دستگاه تامین می‌گردد.

¤ آب از طریق شلنگی در پشت دستگاه به داخل فریزر سرازیر شده و سینی قالب‌های یخ را پر می‌کند.

¤ دمای پایین فریزر باعث انجماد آب می‌شود.

¤ ترموستات متصل به سینی دمای یخ را رصد می‌کند. زمانی که به دمای تنظیمی برسد، هیتری الکتریکی در کف سینی اندکی سینی را گرم می‌کند تا قالب‌های یخ جدا شوند.

¤ یک موتور بازوی جاروبکی را می‌چرخاند تا قالب‌ها را به بالا و سپس به بیرون از سینی هدایت کند.

¤ چرخه ادامه می یابد تا مخزن یخ پر گردد. با مصرف یخ توسط شما، مخزن یخ خالی می‌گردد و یخ‌ساز به‌صورت خودکار فعال می‌شود تا مجددا آن را پر نماید.

یخ‌ساز یخچال و فریزر

نحوه ایراد یابی کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر

اگر نیاز به تولید سریع قالب‌های یخ دارید، این نکات را امتحان نمایید. موارد بیان شده به شما کمک می‌کند تا دلایل بروز مشکل کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر خود را شناسایی کنید و اقدامات لازم جهت رفع این مشکل را عملی کنید.

¤ دمای فریزر را پایین‌تر آورید: در حالت ایده‌آل، فریزر باید بین دمای صفر تا ۵ درجه فارنهایت تنظیم شود تا مواد غذایی کاملاً منجمد بمانند. تنظیمات دستگاه‌تان را بررسی کنید تا در دمایی بالاتر از این محدوده نباشد. اگر بود، تنظیم دوباره ترموستات کمک می‌کند تا آب ورودی سریع‌تر یخ بزند و در نتیجه سرعت کارکردی یخ‌سازتان افزایش یابد.

¤ درب فریزر را مکرراً برای یخ باز نکنید: یکی از رایج‌ترین دلایل کند بودن یخ‌ساز مربوط به باز و بسته کردن مکرر فریزر می‌باشد. این عمل پروسه تولید یخ را به ‌شدت کاهش می‌دهد زیرا دمای داخل فریزر را افزایش می‌دهد.

¤ فریزر را تا حد کافی از مواد غذایی پر کنید: کمبود یا نبود مواد غذایی در فریزر کارکرد دستگاه را برای حفظ متمادی دمای کم مورد نیاز پروسه تولید یخ با سختی مواجه می‌کند. سعی کنید فریزر همواره حداقل تا نصف ظرفیت پر باشد. فریزر را با بطری‌های آب پر کنید تا حجم مواد غذایی افزایش یابد. البته نباید فریزر را بیش از حد انباشته کرد، زیرا باعث محدودیت در گردش هوای داخل دستگاه شده و بخشی از آن گرم و بخشی دیگر سرد می‌ماند. در صورتی که از ظرفیت مناسب فریزر خود استفاده کنید، تا حدی مشکل کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر شما حل خواهد شد.

¤ دقت کنید تا هیچ چیزی بیش از حد به یخ‌ساز نزدیک نباشد: این می‌تواند مانع حرکت بازوی جاروبکی شده و در عملکرد یخ‌ساز اخلال ایجاد می‌کند. فضای اطراف بازوی جاروبکی و مخزن قالب‌های یخ را از مواد غذایی یا هرگونه آیتم دیگر خالی نگه دارید.

¤ مطمئن شوید که لوله آب انسدادی نداشته و فشار ورودی کافی باشد: مشکل انسداد مسیر ورودی آب باعث کاهش اندازه قالب‌های یخ می‌شود. فریزر را از دیوار فاصله داده و مسیر اتصال لوله آب از دیوار به دستگاه را بررسی نمایید. اطمینان حاصل کنید که مسیر شلنگ تاخوردگی یا انسدادی نداشته باشد. هم‌چنین شیر ورودی را تا حد نهایی باز نمایید تا فشار آب کافی باشد.

¤ فیلتر آب را تعویض کنید: شاید در ابتدا تصور کنید که تعویض فیلتر آب تاثیری در کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر ندارد ولی چون فیلتر آب مسدود‌ شده می‌تواند جریان آب به یخ‌ساز را محدود کند و در نتیجه باعث کندی کارکرد آن گردد. اگر دستگاه‌تان فیلتر آب دارد و اخیراً آن را تعویض نکرده‌اید، این کار را اکنون انجام دهید. زمانی که فیلتر جدید را نصب کردید، قبل از مصرف یخ اجازه دهید تا پروسه یخ‌سازی چندین بار تکمیل گردد.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.