5 نکته مهم برای کاهش مصرف انرژی یخچال

پر مصرف‌ترین لوازم خانگی
پر مصرف‌ترین لوازم خانگی از لحاظ انرژی
۱۳۹۷-۰۷-۰۴
تراز کردن ماشین لباس‌شویی
آموزش تراز کردن ماشین لباس‌شویی
۱۳۹۷-۰۷-۰۸

5 نکته مهم برای کاهش مصرف انرژی یخچال

کاهش مصرف انرژی یخچال

یخچال‌ها بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی میان لوازم الکتریکی داخل خانه هستند که آن‌ها را به مهم‌ترین هدف کاهش مبلغ مصرفی الکتریسیته و هم‌چنین کاهش آسیب‌های زیست‌محیطی تبدیل می‌کند. بهترین راه کاهش مصرف انرژی یخچال تعویض آن با نمونه ای جدیدتر و بهینه‌تر در مصرف انرژی است، به خصوص اگر بیش از 15 سال از عمر یخچال گذشته باشد. صرفه‌جویی حاصل از این تعویض در مدت چند سال هزینه اضافی خرید یخچال جدید را جبران خواهد کرد.

اما هنوز مشکل برای یخچال‌های جدید و کسانی که قدرت خرید دستگاه جدیدتر را ندارند پا برجا است. مشکلاتی مانند اتومات نکردن یخچال، سرد نکردن فریزر، کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر از موارد رایج مربوط به یخچال و فریزر است که بنا به درخواست کاربران مطالبی برای آن‌ها تهیه کرده‌ایم. در اینجا به چند نکته و روش عملی و امتحان‌شده می‌پردازیم تا یخچال‌تان مصرف بهینه‌تری داشته باشد و سبب کاهش مصرف انرژی یخچال شما باشد. بعد از خواندن موارد بیان شده می‌توانید شاهد کاهش مصرف انرژی یخچال خودتان خواهید شد. در صورتی که نیاز به راهنمایی دارید می‌توانید با همکاران متخصص ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

1. تمیز کردن کویلها

ساده‌ترین راه کاهش مصرف انرژی یخچال، تمیز کردن کویل‌های چگالنده است. کویل‌های چگالنده مسئولیت اصلی عمل سرد ‌سازی را بر عهده دارند. اگر کویل‌ها با خرده آشغال‌ها یا گرد و غبار پوشیده شوند، باعث فشار مضاعف بر دستگاه به منظور تخلیه حرارتی خواهند شد. خوشبختانه حل این مشکل آسان است. یخچال را از برق جدا نموده و با یک جاروبرقی خرده آشغال‌ها را تمیز نمایید. زمانی که یخچال را در سر جایش مستقر می‌کنید، کمی فضا میان دستگاه و دیوار باقی بگذارید تا هوا فضای کافی برای گردش داشته باشد.

2. بررسی دما

جهت کاهش مصرف انرژی یخچال و مدیریت هزینه‌های انرژی بهتر است، در بعضی اوقات دمای یخچال و فریزتان را بررسی کنید. زمانی که بحث نگهداری غذا پیش می‌آید، سردتر بودن دما همواره به معنی بهتر بودن شرایط نگهداری نیست. اگر دمای نگهداری فقط 12 درجه سانتی‌گراد کمتر از دمای لازم باشد، مصرف انرژی تا 25 درصد افزایش خواهد داشت! دمای یخچال باید مابین 2  تا  3.5 درجه سانتی‌گرادباشد. هم‌چنین دمای فریزر نیز باید بین 18-  الی 15-  درجه سانتی‌گراد تنظیم گردد. بررسی دما بسیار آسان است و می‌توانید دماسنجی با قیمت بسیار مناسب برای سنجش دمای یخچال یا فریزر خود تهیه فرمایید.

3. چیدمان دوباره محتویات

راه دیگر کاهش مصرف انرژی یخچال، چیدمان بهتر محتویات داخل یخچال یا فریزر است. زمانی که محتویات یخچال و فریزر به خوبی چینش یافته باشند، زمان کمتری را صرف پیدا کردن آیتم‌های مورد نیازتان، در حالی که درب یخچال یا فریزر باز است، خواهید کرد. به علاوه، برخی مواد طعم‌دهنده همانند سس کچاپ، ماستارد یا سرکه اصلاً نیازی به نگهداری در یخچال ندارند. آیتم‌هایی را که همواره مورد نیاز را در جلو و میانه یخچال جای دهید و از ظروف کوچک برای نظم‌دهی به موادی همچون پنیر استفاده نمایید. حفظ دمای یک فریزر یا یخچال پر آسان‌تر است، زیرا خود محتویات به حفظ دما کمک می‌کنند. به یاد داشته باشید، یخچال‌ها و فریزرها زمانی که پر هستند انرژی کمتری مصرف می‌کنند. فقط دقت نمایید که بیش از حد معقول پر نباشند تا خللی در گردش هوا ایجاد نشود.

کاهش مصرف انرژی یخچال

4. بازرسی مهرو موم درب

مهر و موم درب همانند درز پنجره‌های بهینه عمل می‌کند. آن‌ها از خروج هوا از یخچال جلوگیری می‌کنند و خرابی آن‌ها به معنی مبلغ بالاتر قبوض انرژی خواهد بود. یک آزمون این است که یک اسکناس را میان درب بگذارید و درب را ببندید. اگر اسکناس زمانی که درب بسته است به آسانی حرکت کند، نیاز به تعویض مهر و موم درب دارید. برای یخچال‌های جدیدتر که مهر و موم مغناطیسی دارند، شیئی نورانی داخل یخچال گذاشته و چراغ‌های آشپزخانه را خاموش نمایید. اگر در لبه‌های درب نوری مشاهده کردید، نیاز به تعویض مهر و موم درب دستگاه‌تان دارید.

5. تغییر مکان یخچال

شاید این در بسیاری از آشپزخانه‌ها گزینه‌ای قابل اجرا نباشد. اما اگر لوازم را دوباره می‌خواهید جای‌دهی نمایید یا فضای کافی را هم اکنون در اختیار دارید، دقت کنید که یخچال در نور مستقیم خورشید نبوده، از اجاق گاز دور بوده و نزدیکی بیش از حد با ماشین ظرف‌شویی نداشته باشد. در کل، دقت کنید در محلی نباشد که عمل سرد سازی یخچال را سخت‌تر نماید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.