مهم‌ترین دلایل کار نکردن یخ‌ساز یخچال

گارانتی لوازم خانگی
تشخیص شامل بودن گارانتی لوازم خانگی
۱۳۹۷-۰۷-۲۵
بسته نشدن درب یخچال
سه دلیل اصلی کامل بسته نشدن درب یخچال
۱۳۹۷-۰۷-۲۹

این مساله آزار دهنده‌ای است که یخ‌سازی داشته باشید که قالب یخی نمی‌سازد! یخ ساز باید کارکرد درستی داشته باشد تا نیاز ما را برای خنک کردن نوشیدنی‌های مان جواب‌گو باشد. چند دلیل عمده برای کار نکردن یخ‌ساز یخچال وجود دارد. در اینجا توصیه‌هایی برای پیدا کردن دلیل مشکل و نحوه حل آن وجود دارد. اگر این توصیه‌ها مشکل را حل نکرد، باید با تکنسین مجازی و متخصصانی تماس بگیرید تا یخ‌ساز را تعمیر نماید تا دوباره از این امکانات بی‌نظیر یخچال‌تان لذت ببرید. در این مورد می‌توانید با کارشناسان متخصص اپلا سرویس تماس حاصل بفرمایید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

دلایل عمده کار نکردن یخ‌ساز یخچال

در ادامه 5 دلیل اصلی کار نکردن یخ‌ساز یخچال را آورده‌ایم. این‌ها را بررسی کنید تا مشکل در کمترین زمان ممکن حل شود. اگر در هر مرحله از موارد بیان شده با مشکلی مواجه شوید می‌توانید با تماس تلفنی با کارشناسان خبره ما تماس حاصل فرمایید و با استفاده از راهنمایی رایگان آن‌ها، مشکل خود را رفع کنید.

بیشتر بخوانید: دلایل کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا

دمای بالای فریزر

دمای بالای فریزر می‌تواند دلیل کار نکردن یخ‌ساز یخچال باشد. اگر دمای فریزر بسیار بالا باشد، یخ‌ساز کارآیی و بهره‌وری لازم را در تولید قالب‌های یخ نخواهد داشت. دمای فریزر باید بین صفر الی ۵ درجه فارنهایت (۱۸- الی ۱۵- درجه سلسیوس) تنظیم شود تا یخ‌ساز به درستی و با کارآیی لازم کار نماید. اگر دمای فریزر به اندازه کافی سرد نباشد، اطمینان یابید که کویل‌های چگالنده تمیز و عاری از آشغال هستند و فن چگالنده به درستی کار می‌کند. به‌علاوه، بررسی کنید تا لایه‌ای از یخ و برفک کویل‌های تبخیر کننده را پوشانده نباشد که نشان دهنده این است که احتمالاً قسمتی از سیستم برفک‌زدایی دچار ایراد شده است.

شیر ورودی آب معیوب

شیر ورودی آب معیوب می‌تواند یکی دیگر از دلایل اصلی کار نکردن یخ‌ساز یخچال شما باشد. شیر ورودی آب یک شیر کنترل الکتریکی است که آب را به سمت آب سرد کن و یخ ساز هدایت می‌کند. اگر شیر خراب باشد، شیر ورودی باز نخواهد شد یا فشار آب کم خواهد بود که باعث کار نکردن یخ‌ساز یخچال می‌شود. در نتیجه یخ ساز نیز قالب یخ تولید نخواهد کرد. مطمئن شوید که فشار آب حداقل 20 psi (1.36 اتمسفر) باشد. اگر فشار آب ورودی از شیر آب کافی نباشد و اگر می‌دانید که شیر ورودی آب مشکل جریان برق کافی ندارد، شاید زمان تعویض آن فرا رسیده است.

بیشتر بخوانید:دلایل کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی

گیر کردن ماژول یخ ساز

ماژول یخ‌ساز دارای موتوری است که قالب‌های یخ را به بیرون هدایت می‌کند. قالب‌های یخ از آب پر شده، یخ‌ها خارج می‌شوند و سینی قالب یخ دوباره پر از آب می‌شود. در انتهای این چرخه، ماژول یخ ساز جریان برق شیر ورودی آب را وصل می‌کند تا سینی قالب یخ دوباره از آب پر شود. اگر ماژول به درستی کار نکند، یخ ساز یخ تولید نکرده یا آن را به بیرون هدایت نخواهد کرد. بسته به مدل یخچال‌تان، مطمئن شوید که سوئیچ روشن/ خاموش در حالت روشن است و بازوی رهاسازی در وضعیت پایین قرار گرفته است. اگر ماژول یخ‌ساز دارای تیغه‌های رهاسازی است، بررسی کنید و اطمینان یابید که قالب یخی در میان تیغه‌ها گیر نکرده باشد. اگر همه چیز را بررسی کردید ولی موفق به حل مشکل نشدید، از تکنسین مجازی بخواهید تا مشکل را پیدا نموده و حل نماید.

کار نکردن یخ‌ساز یخچال

فشار کم سیستم آب خانگی

یک دلیل ساده برای کار نکردن یخ‌ساز یخچال می‌تواند فشار کم آب باشد. ممکن فشار آب خانه‌تان ناکافی باشد. شیر ورودی است که آب را به آب سردکن هدایت می‌کند. حداقل فشار آب برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi است. جریان آب را چک کرده و فشارش را تست نمایید تا بیشتر از ۲۰ psi باشد. اگر فشار آب خانگی‌تان کافی نباشد با تکنسین مجازی مشورت نمایید تا مشکل را حل نماید.

گرفتگی فیلتر آب

دلیل ساده دیگر کار نکردن یخ‌ساز فیلتر آب مسدود شده یا خراب است. زندگی پرهیاهوی ما باعث می‌شود تا فراموش کنیم که فیلتر آب هر از گاهی نیاز به تعویض دارد. فیلتر آب تمیز تضمین کیفیت و زلال بودن آب ورودی به یخچال است. زمانی که فیلتر کهنه شود یا گرفتگی داشته باشد، باید تعویض گردد. فیلتر آب مسدود شده می‌تواند جریان آزاد آب را به آب سرد کن محدود نماید و عملکرد صحیح یخ‌ساز را مختل نماید. برای اطمینان از جریان پذیری و کیفیت مناسب آب، فیلتر را باید حداکثر هر ۶ ماه یک بار تعویض نمود. یخ‌ساز از امکاناتی است که زندگی را آسان‌تر می‌کند. باید یخ‌ساز کارکرد درستی داشته باشد تا نیازهای روزمره ما را پاسخ‌گو باشد.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد. شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.