کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا

سرد نکردن یخچال سامسونگ
سرد نکردن یخچال سامسونگ
۱۳۹۷-۰۵-۱۰
صدای زیاد ماشین لباس‌شویی ال‌جی
صدای زیاد ماشین لباس‌شویی ال‌جی
۱۳۹۷-۰۵-۱۵

یخچال‌ و فریزرهای هیمالیا یکی از پرفروش‌ترین و معتبرترین یخچال‌وفریزرها در ایران می‌باشند. خدمات پس ازفروش به همراه امکانات و سایر ویژگی‌های این برند سبب محبوبیت آن در بین کاربران شده است ولی در برخی از مواقع مشکلاتی برای دستگاه‌های مختلف پیش می‌آید که شما می‌توانید با متخصصان کاربلد و معتمد تماس حاصل کرده و مشکلات خود را رفع کنید. در برخی اوقات هم می‌توانید خودتان بعضی از مشکلات را حل و فصل کنید. در نوشته‌های قبلی برخی از مشکلات مرتبط با یخچال را بررسی کرده‌ایم، مشکلاتی مانند کار نکردن آب سردکن یخچال، سرد نکردن یخچال، کار نکردن آب سردکن یخچال براساس نیاز و درخواست کاربران تهیه شده است. در این نوشته هم قصد داریم تا علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا را بررسی کنیم. مهم‌ترین دلیل‌های که سبب کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا می‌شود را از مهم‌ترین آیتم مرتب شده است. پیشنهاد می‌کنیم تا از آیتم‌های اول شروع کنید.

علت ۱: دمای فریزر بالای 10 درجه فارنهایت (12- درجه سلسیوس)

مهم‌ترین دلیل کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا مربوط به دمای بالا دستگاه می‌باشد. اگر دمای فریزر بالای 10 درجه فارنهایت (12- درجه سلسیوس) باشد، یخ‌ساز کارایی و بهره‌وری لازم را در تولید قالب‌های یخ نخواهد داشت. دمای فریزر باید بین صفر الی ۵ درجه فارنهایت (۱۸- الی ۱۵- درجه سلسیوس) تنظیم شود تا یخ‌ساز به درستی و با کارآیی لازم کار نماید. اگر دمای فریزر بیش از حد گرم باشد، اطمینان یابید که کویل‌های چگالنده تمیز و عاری از آشغال هستند و فن چگالنده به درستی کار می‌کند. به علاوه، بررسی کنید تا لایه‌ای از یخ و برفک کویل‌های تبخیرکننده را پوشانده نباشد. اگر کویل‌های تبخیرکننده زیر لایه یخ و برفک باشد، احتمالاً قسمتی از سیستم ضد برفک دچار ایراد شده است.

علت 2: شیر ورودی آب

دلیل دیگر کار نکردن یخ ساز یخچال هیمالیا می‌تواند شیر ورودی آب باشد. شیر ورودی آب یک شیر کنترل الکتریکی است که آب را به سمت آب سرد کن و یخ ساز هدایت می‌کند. اگر شیر خراب باشد یا فشار آب کم باشد، شیر ورودی باز نخواهد شد و باعث کار نکردن یخ ساز می‌شود. در نتیجه، یخ‌ساز نیز قالب یخ تولید نخواهد کرد. حداقل فشار لازم برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi یا ۱.۳۶ اتمسفر است. مطمئن شوید که فشار آب حداقل 20 psi باشد. اگر فشار آب کافی بود، آن گاه از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان برق شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر فشار آب شیر ورودی کافی بود و جریان برق نیز وصل بود ولی هم چنان یخ ساز با آب پر نمی‌شد تا قالب یخ تولید کند، آن‌گاه شیر ورودی آب را تعویض نمایید.

علت ۳: مجموعه سیستم یخ ساز

یک قطعه یا یک قسمت از سیستم یخ‌ساز می‌تواند معیوب باشد و باعث کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا شما شود. از آن‌ جایی که بیشتر قطعات یخ‌سازها مجزا از هم فروخته نمی‌شود، شاید مجبور به خرید و تعویض کل مجموعه سیستم یخ‌ساز شوید. قبل از تعویض سیستم یخ‌ساز، شیر ورودی آب، لوله آب و فن را بررسی نمایید. اگر هیچ یک از این قطعات معیوب نبود، و دمای فریزر کمتر از حداقل ۱۵ درجه فارنهایت بود، سیستم یخ‌ساز را تعویض نمایید.

علت ۴: ماژول یخ ساز

ماژول یخ‌ساز مجهز به موتوری است که بازوهای بیرون بر یخ را می‌گرداند و سینی حامل یخ را می‌چرخاند تا قالب‌های یخ به دورن سطلک یخ بیفتند. زمانی که ترموستات یا سنسور سینی یخ دمای بالای ۱۵ درجه فارنهایت را تشخیص دهند، موتور گردش می‌کند تا قالب‌های یخ را بیرون بدهد. در قسمت نهایی این چرخه، ماژول یخ‌ساز جریان برق شیر ورودی آب را وصل می‌نماید تا سینی دوباره از آب پر شود. اگر ماژول یخ‌ساز معیوب باشد، یخ‌ساز قادر به تولید یا رهاسازی یخ نخواهد بود. نخست، بسته به مدل یخچال‌تان، اطمینان یابید که کلید روشن/ خاموش در حالت روشن قرار دارد یا بازوی رهاسازی در وضعیت پایین قرار گرفته است. اگر ماژول یخ ساز دارای تیغه‌های رهاسازی است، بررسی کنید و اطمینان یابید که قالب یخی در میان تیغه‌ها گیر نکرده باشد. معمولاً نقاط تستی در ماژول وجود دارد تکنسین به وسیله آن نقاط بررسی‌های بیشتری به منظور عیب یابی انجام می‌دهد.

علت 5: فشار کم سیستم آب خانگی

یک دلیل ساده برای کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا می‌تواند فشار کم آب باشد. ممکن فشار آب خانه‌تان ناکافی باشد. شیر ورودی است که آب را به آب سردکن هدایت می‌کند. حداقل فشار آب برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi است. جریان آب را چک کرده و فشارش را تست نمایید تا بیشتر از ۲۰ psi باشد.

علت 6: کلید در

کلید درب هنگام باز بودن درب یخچال، سیستم آب سردکن و یخ ساز را خاموش می‌کند. اگر کلید در خراب شود، آب سردکن دیگر روشن نمی‌شود. برای تشخیص خرابی کلید در، از یک مولتی‌متر برای تست اتصال جریان استفاده نمایید. اگر اتصال جریانی هنگام فعال بودن کلید وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی

علت ۷: بورد کنترل سطح یخ

برخی یخچال‌ها از یک پرتو مادون قرمز برای تشخیص سطح یخ در سطلک یخ استفاده می‌کنند. زمانی که سطح یخ به لبه بالای سطلک برسد، مانعی در مسیر پرتو مادون قرمز می‌شود. آن گاه بورد کنترل یخ ساز را خاموش می‌نماید. زمانی که سطح یخ دوباره از مسیر پرتو پایین‌تر آید، بورد کنترل بوسیله یک سیگنال، یخ‌ساز را به تولید بیشتر یخ موظف می‌سازد. اگر بورد کنترل سطح یخ خراب گردد، یخ ساز دیگر یخ تولید نخواهد کرد. از وصل بودن جریان برق به بورد کنترل سطح یخ اطمینان یابید. اگر جریان برق رد کنترل وصل بود، اما یخ ساز هم چنان کار نمی‌کرد، بورد کنترل سطح یخ را تعویض نمایید.

علت 8: فیلتر آب

دلیل دیگری برای کار نکردن یخ‌ساز یخچال هیمالیا فیلتر آب است. فیلتر آب مسدود شده می‌تواند جریان آزاد آب را به آب سردکن محدود نماید و عملکرد صحیح یخ‌ساز را مختل نماید. برای اطمینان از جریان پذیری و کیفیت مناسب آب، فیلتر را باید هر ۶ ماه یک بار تعویض نمود.

علت ۹: ترموستات قالب یخ ساز

ترموستات قالب یخ‌ساز دمای قالب یخ (سینی یخ) را رصد می‌کند. زمانی که قالب به دمای مناسب برسد، یخ‌ساز قالب‌های یخ را خارج می‌کند و قالب یخ را دوباره با آب پر می‌نماید. اگر ترموستات قالب یخ معیوب باشد، یخ‌ساز دیگر یخ تولید نخواهد کرد. برای تشخیص خرابی ترموستات قالب یخ، از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان برق استفاده کنید. اگر جریان برق ترموستات قالب وصل نبود، آن را تعویض نمایید. (توجه: اگر یخ‌ساز به اندازه کافی سرد نباشد، کانتکت‌های ترموستات قالب باز خواهند بود. اگر کانتکت‌ها باز باشند، یخ‌ساز یخی تولید نخواهد کرد. معمولاً دمای یخ‌ساز باید پایین تر از ۲۰ درجه فارنهایت باشد تا کانتکت‌های ترموستات بسته شوند.)

علت 10: کلید یخ ساز

ممکن است کلید یخ ساز خراب باشد. هم‌چنین ممکن است کلید یخ‌ساز بطور اتفاقی خاموش گردد. کلید را بررسی نمایید تا در وضعیت روشن باشد. اگر کلید در وضعیت روشن بود ولی یخ‌‎ساز هم‌چنان کار نمی‌کرد، وصل بودن جریان برق کلید را با یک مولتی‌متر تست نمایید. اگر جریان برق وصل نبود، کلید یخ ساز را تعویض نمایید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.