یخچال گرم فریزر سرد
دلایل بروز یخچال گرم فریزر سرد در یخچال‌وفریزرها
۱۳۹۷-۰۵-۱۹
روشن‌ نشدن چراغ یخچال
روشن‌ نشدن چراغ یخچال
۱۳۹۷-۰۵-۲۵

ماشین‌های ظرف‌شویی که با برندهای مختلفی در بازار موجود هستند، ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی دارند. ویژگی‌هایی مانند میزان ظرفیت، اندازه فیزیکی، میزان مصرف انرژی و سایر فاکتورها که در انتخاب ماشین ظرف‌شویی مناسب تاثیرگذار است. حین کاربرد ماشین‌ظرف‌شویی مشکلاتی پیش می‌آید، مشکلاتی مانند خشک نکردن ظروف توسط دستگاه، تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی و موارد مشابه از مشکلات رایج انواع ماشین ظرف‌شویی است که کاربران با آن مواجه هستند. در این نوشته هم قصد داریم براساس خواسته خوانندگان وب‌سایت مشکل چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی را بررسی کنیم. علت‌های بررسی شده درباره چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی براساس اهمیت بیان شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع این مشکل، موارد بیان شده را از شماره 1 شروع کنید و ادامه دهید. در صورتی که بعد از مطالعه این نوشته نتوانستید مشکل چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی را حل کنید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت ۱: لولای درب

اصلی‌ترین دلیل چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی خرابی لولاهای درب ماشین ظرف‌شویی است. اگر لولاهای درب خراب باشد، درب به درستی چفت نخواهد شد. لولاهای درب را برای وجود خرابی بررسی نمایید. اگر لولا خم شده یا شکسته بود، آن را تعویض نمایید.

علت ۲: مفصل تنظیم درب

دومین علت چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی مفصل تنظیم درب است. اگر مفصل تنظیم درب به درستی تنظیم و هم‌راستا نشده باشد، آن را با قاب درب هم‌راستا نمایید. اگر مفصل تنظیم درب شکسته باشد، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: قفل درب

دلیل دیگر چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی می‌تواند خرابی قفل درب آن باشد. مجموعه قفل درب را برای هرگونه خرابی بررسی کنید. اگر قفل درب خراب بود، آن را تعویض نمایید. قفل درب قابل تعمیر نیست – اگر خراب بود، باید آن را تعویض نمایید.

علت ۴: چفت درب

یکی دیگر از مواردی که هنگام مواجه با چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی مواجه می‌شوید، چفت درب دستگاه می‌باشد. مجموعه چفت درب را برای هرگونه خرابی بررسی نمایید. اگر چفت درب خراب بود، آن را تعویض نمایید. چفت درب قابل تعمیر نیست – اگر خراب بود، باید آن را تعویض نمایید.

علت ۵: گیره درب

آخرین مورد در ارتباط با چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی گیره درب دستگاه می‌باشد. مجموعه گیره درب را برای هرگونه خرابی بررسی نمایید. اگر گیره درب خراب بود، آن را تعویض نمایید. گیره درب قابل تعمیر نیست – اگر خراب بود، باید آن را تعویض نمایید.

البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که تمیز نگه‌ داشتن ماشین ظرف‌شویی سبب بهبود عملکرد و افزایش طول عمر آن می‌شود. از مهم‌ترین مواردی که درباره تمیز نگه‌داشتن ماشین ظرف‌شویی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- تمیز نگه‌ داشتن فضای داخلی و گندزدایی و بوزدایی از داخل دستگاه.

سعی کنید به صورت دوره‌ای با یک دستمال مرطوب و تمیز فضای میان در و قسمت زیرین بخش ظروف را تمیز کنید. این همان قسمتی است که تکه‌های غذا در آنجا تجمیع می‌شوند و قارچ کپک ایجاد می‌شود، زیرا در هنگام چرخه شستشو، این قسمت دست نخورده باقی می‌ماند. از یک فنر لوله تمیزکن یا سوزن بهره ببرید تا ذرات غذا، تکه‌های آشغال یا مواد ته‌نشین شده را از سوراخ‌های بازوهای اسپری کننده پاک نمایید.

2- تمیز کردن فیلتر

از مهم‌ترین نکات نگهداری ماشین ظرفشویی تمیز نگه‌ داشتن فیلتر دستگاه می‌باشد. ماشین ظرفشویی‌تان احتمالاً دارای فیلتری در کف یا زیر بازوی اسپری کننده تحتانی است. این فیلتر باید به صورت دوره‌ای چک شده و تمیز گردد. با توجه به اینکه هر نوع ماشین ظرفشویی، در برخی از قسمت‌ها با سایر مدل‌های تولید شده سایر برندها متفاوت است، پیشنهاد می‌شود از دستورالعمل تولیدکننده بهره ببرید تا با نحوه صحیح خارج کردن و تمیز کردن فیلتر در صورت وجود آشنا شوید.

تمیز نگه‌داشتن ماشین ظرف‌شویی

3-  تعمیر قفسه‌های ظروف معیوب

اگر پوشش پلاستیکی قفسه ظروف فوقانی یا تحتانی کنده شده باشد، هرچه سریع‌تر آن را ترمیم نمایید. از سرپوش‌های تعویضی که در رنگ‌های مختلف در دسترس هستند، استفاده کنید. از رنگ روتوش برای ترمیم قسمت‌های پوسته پوسته شده رنگ استفاده کنید. اگر قفسه‌ها پوششی نداشته باشند، زنگ می‌زنند و تکه‌های کوچک فلز زنگ زده وارد پمپ دستگاه‌تان می‌شود که منجر به تعمیرات پرهزینه‌ای خواهد شد. شماره مدل ماشین ظرفشویی‌تان را در اینترنت جستجو وارد نمایید تا سرپوش‌های تعویضی، رنگ روتوش و بسیاری دیگر از اجزای مختص مدل دستگاه‌تان را بیابید.

4- متناسب با ظرفیت دستگاه، ظروف داخل ماشین ظرف‌شویی بگذارید.

شاید شما تصور کنید میزان مواد موجود جزء نکات نگهداری ماشین ظرفشویی نباشد، ولی در واقع این گونه نیست، میزان حجم ظروف به کار رفته در هر بار شستشو ارتباط مستقیم با نحوه کارکرد و طول عمر دستگاه دارد

5- تعمیر قطعات معیوب

با توجه به اینکه انواع مختلفی از برندها و مدل‌های ماشین‌های ظرفشویی در بازار موجود است. در نتیجه هنگام آسیب دیدن قطعات ماشین ظرفشویی نیاز است تا در صورت امکان این قطعه را شناسایی کرده و از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی یا فیزیکی اقدام به خرید آن بکنید. یکی از راه‌های دیگری که می‌توانید قطعات معیوب را شناسایی کنید این است که از مشورت تعمیرکاران معتبر استفاده کنید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.