معنای علائم شستشو
معنای علائم شستشو بر روی برچسب البسه
۱۳۹۷-۰۸-۱۸
نشتی ماشین لباسشویی
مهم‌ترین دلایل نشتی ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۸-۲۲

در نگاه اول شاید عجیب به نظر رسد که مجبور باشید ماشین‌لباس شویی که خود دستگاهی برای پاکیزگی است تمیزکاری نمایید، اما با گذشت زمان تجمع صابون و مواد شوینده می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود و کارکرد دستگاه شما دچار مشکل شود. در صورتی که اقدام به نظافت ماشین لباس‌شویی بکنید، هم دستگاه شما و هم البسه شما از این تمیز کردن دوره‌ای بهره‌مند خواهند شد. برای نظافت ماشین لباسشویی چه بخش داخلی آن و چه بخش خارجی آن می‌توانید از نکات بیان شده استفاده کنید تا ماشین لباس‌شویی شما بهره‌وری بالایی داشته باشد و آماده خدمت رسانی به شما باشد.

خود را برای مرحله اول آماده کنید

در این مرحله نیازی به مواد شوینده قوی ندارید و می‌توانید با استفاده چند وسیله ساده که در منزل یافت می‌شود اقدام به تمیز کردن ماشین لباس‌شویی خود بکنید. تمام چیزی که نیاز دارید این است: کمی سرکه، جوش شیرین و کمی شیشه شور به همراه داشته باشید تا سر و سامان و جلا به دستگاه خود بدهید. در این مرحله از نظافت ماشین لباس‌شوییی هم چنین به یک دستمال نظافت، دستمال مرطوب و یک مسواک کهنه نیاز خواهید داشت. اکنون شروع کنید و اقدام به تمیز کردن و جلا دادن دستگاه خود کنید.

نظافت داخل ماشین لباسشویی

نخست کمی آب گرم و یک کهنه دستمال یا مسواک بردارید تا مواد باقیمانده از صابون و مواد شوینده را بزدایید. اطمینان یابید که گوشه های دور از دسترس و تمامی شکاف‌های دستگاه را تمیز نمایید و تمامی قطعاتی را که می‌تواند جدا کرد را از دستگاه خارج نموده و بخیسانید تا قادر باشید صابون یا دیگر باقیمانده مواد شوینده مثل نرم کننده لباس را کاملاً پاک نمایید. اگر درب البسه دستگاه شما از روبرو است، حتماً و حتماً درز بندی لاستیکی درب را تمیز کنید زیرا که محل تجمع باقیمانده صابون و مو و رشد قارچ است و باعث کاهش کارکرد دستگاه می‌شود.

نظافت ماشین لباس‌شویی

سپس دستگاه را با بیشترین حجم البسه مجاز و بالاترین دمای آب به کار بیندازید. دو فنجان سرکه سفید اضافه کنید و اجازه دهید چرخه شستشو پیش برود. اگر می‌خواهید دستگاه‌تان هر چه بیشتر تمیز گردد، چرخه شستشو را نصف فنجان جوش شیرین تکرار کنید. اگر درب البسه دستگاه‌تان از قسمت بالایی است، می‌توانید چرخه شستشو را آغاز نموده و با آب شلنگ داخل دستگاه را تمیز نمایید. هم چنین مجبور خواهید بود که قسمت بالای گردونه، بالای خط پر شدن آب را به صورت دستی تمیز کنید.

نکته طلایی: برخی ماشین های لباس‌شویی دارای تله الیاف هستند و نیاز است تا این قسمت نیز تمیز گردد.

 

 

اجزای بیرونی ماشین لباسشویی

از بالای ماشین لباس‌شویی شروع نموده و به سمت بخش‌های پایین‌تر پیش بروید. از حوله و مسواک استفاده کنید تا پنل کنترلی و کلیدهای چرخشی را تمیز نمایید. سپس بالا، جلو و کناره های دستگاه را تمیز کنید. در اینجا می‌توانید شلنگ‌های وصل شده به دستگاه را نیز بازرسی کنید. اگر هرگونه ترک یا آسیبی دیدید، شلنگ‌ها را تعویض کنید. در آخر نیز تمامی سطوح دستگاه را با استفاده از شیشه شور تمیز کرده و هر گونه کثیفی و نا پاکی را پاک کنید. در مرحله آخر برای برق انداختن ماشین لباس‌شویی می‌توانید از دستمال جادویی استفاده کنید.

نظافت مداوم ماشین لباسشویی

اگر این اولین باری است که اقدام به نظافت ماشین لباسشویی خود می‌کنید، نگران نیازی نیست نگران باشید. این یک نظافت برای برق انداختن دستگاه است و باید این عمل را هر شش ماه یک بار تکرار کنید تا شاهد افزایش بهره‌وری ماشین لباس‌شویی خود شوید و در نتیجه عمر دستگاه شما برای مدت مدیدی افزایش پیدا خواهد کرد. حتی ممکن است این نوع نظافت ماشین لباسشویی شما را به یک خانه تکانی کلی‌تر ترغیب کند.

نظافت ماشین لباس‌شویی

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص اپلا سرویس دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.