دلایل نشتی ماشین لباس‌شویی و راه‌کارهای آن

تراز کردن ماشین لباس‌شویی
آموزش تراز کردن ماشین لباس‌شویی
۱۳۹۷-۰۷-۰۸
تمیز کردن ماشین لباس‌شویی
نحوه تمیز کردن ماشین لباس‌شویی
۱۳۹۷-۰۷-۱۰

دلایل نشتی ماشین لباس‌شویی و راه‌کارهای آن

نشتی ماشین لباس‌شویی

آیا نگران جمع‌شدن آبی که در کف انبار یا آشپزخانه‌تان یافته‌اید هستید؟ سراسیمه نشوید! تنها لازم است تا دلیل نشتی ماشین لباس‌شویی را یافته و آن را برطرف نمایید. بسیاری از اوقات یک کار تعمیراتی آسان توسط شخص خودتان مشکل را حل می‌کند. مشکلاتی مانند چفت نشدن درب ماشین لباس‌شویی، صدای زیاد ماشین لباس‌شویی از رایح‌ترین مشکلات مربوط به ماشین لباس‌شویی است. در صورتی که بعد از مطالعه متن مشکل نشتی ماشین لباس‌شویی شما رفع نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

یافتن محل نشتی ماشین لباس‌شویی

نخست اطمینان یابید که آب جمع ‌شده ناشی از عامل دیگری نباشد. برای تست نشتی ماشین لباس‌شویی می‌توانید آب دستگاه را کاملاً خشک نموده و مثل همیشه دستگاه را برای شستشو روشن کنید. سپس قسمت زیرین و پشتی دستگاه را بازرسی کنید. اگر آب مجدداً جمع شد، زمان پاسخ دادن به سوال “چرا ماشین لباس‌شویی‌ام نشتی دارد؟” فرا رسیده است. در ادامه برخی از مهم‌ترین عوامل نشتی ماشین لباس‌شویی و نحوه تعمیر آن‌ها را آورده‌ایم.

درب دستگاه یا کشوی ماده شوینده

تشخیص چکه‌کردن آب از درب دستگاه آسان است. دلیل آن می‌تواند استفاده بیش از اندازه یا استفاده از ماده شوینده اشتباهی باشد. اگر درب دستگاه شما از قسمت جلویی دستگاه است، به جای استفاده زیاد از ماده شوینده، شوینده‌ای با کارآیی بالا را انتخاب کنید و به علائم روی محل پر کردن شوینده دقت کنید. نشتی درب ماشین لباس‌شویی می‌تواند به معنی کثیف یا خراب‌ بودن درز بندی درب نیز باشد. خرده آشغال‌ها را جمع کنید تا درز بندی تمیز بماند. اگر هم‌چنان نشتی ماشین لباس‌شویی دارید درز بندی را تعویض کنید.

شوینده زیاد یا نادرست نیز می‌تواند باعث نشتی کشوی ماده شوینده شود. دلیل دیگر می‌تواند فشار بیش از حد آب ورودی باشد. برای حل این مشکل، صرفاً فلکه شیر ورودی آب به دستگاه را کمی ببندید.

نشتی ماشین لباس‌شویی

شلنگ تغذیه آب

یکی از ساده‌ترین راه‌های بررسی دلیل نشتی ماشین لباس‌شویی بررسی شلنگ تغذیه آب است. اگر به پشت دستگاه نگاه کنید، دو شلنگ وصل‌شده به دیوار را مشاهده خواهید کرد. بررسی کنید تا پارگی یا ترک نداشته باشند. اگر چنین بودند، تعویض‌شان کنید. برای جلوگیری از وقوع مشکلات مربوط به شلنگ، به جای شلنگ پلاستیکی معمولی که سریع‌تر خراب می‌شود، شلنگ با روکش فلزی تهیه کنید.

اگر شلنگ‌ها مشکلی نداشتند، بسط‌های دو سر شلنگ‌ها را چفت کنید. سپس دستگاه را روشن کنید. اگر دیدید شلنگ ورودی آب نشتی دارد، شلنگ را از بسط‌های سمت دستگاه و دیوار جدا کرده و واشرهای لاستیکی و توری‌های فلزی فیلتر‌کننده داخل آن را بازرسی کنید. همه این اجزا را تعویض کنید و به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد.

شلنگ تخلیه آب

شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید تا به خوبی به لوله فاضلاب وصل شده‌باشد. هم‌چنین اگر دستگاه‌تان جدید است، مطمئن شوید تا درپوش بخش تخلیه برداشته شده‌باشد. اگر این درپوش حین نصب برداشته نشود، آب به جای تخلیه به سمت فاضلاب، به کف زمین سر ریز خواهد شد.

اجزای داخلی

اگر هیچ‌گونه نشتی در درب خارجی، شلنگ‌ها یا اتصالات و بسط‌ها نمی‌یبنید، دستگاه را از دیوار فاصله داده و پنل دسترسی در پشت دستگاه را باز نمایید تا نگاهی به داخل دستگاه بیندازید. به دنبال زنگ زدگی، کهیر آهکی یا دیگر علائم مرتبط با آب باشید که بر محل نشتی دلالت کنند. پمپ و شلنگ‌های پمپ را برای وجود نشتی بررسی کنید. شلنگ‌ها و بسط شلنگ‌ها را در صورت نیاز تعویض کنید و اگر خود پمپ نشتی داشت، پمپ را تعویض نمایید.

اگر موردی ندیدید، دستگاه را با لباس پر کرده و در حالی که پنل دسترسی باز است، منتظر بمانید تا چرخه هم‌زن دستگاه شروع به کار کند. شاید این عمل به پیدا کردن عامل و محل نشتی کمک کند.

زمان‌بندی تعمیر ماشین لباس‌شویی

آیا به دنبال قطعات جانبی به منظور تعویض هستید؟ آیا به دنبالی شخصی متخصص هستید تا کار تعمیراتی را برای شما انجام دهد؟ در هر دو حالت، ما در اینجا برای کمک به شما آماده‌ایم. تیم تکنسین‌های متخصص ما متعهد به نتایج باور نکردنی در کمترین زمان ممکن هستند تا شما بتوانید ماشین لباس‌شویی تان را دوباره سر زنده و کاری و آماده به خدمت ببینید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.