مهم‌ترین دلایل نشتی ماشین لباسشویی

نظافت ماشین لباس‌شویی
نحوه نظافت ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۸-۱۹
نحوه کارکرد ماشین ظرف شویی
نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی
۱۳۹۷-۰۸-۲۳

برخی اوقات نشتی ماشین لباسشویی سبب مشکلات مختلفی مانند تجمع آب در کف آشپزخانه شما می‌شود. در این زمان کافی است تا دلایل نشتی ماشین لباسشویی خود را شناسایی کرده و برطرف کنید. در بسیاری از اوقات می‌توانید با استفاده از تعمیرات ساده و اولیه مشکلات به وجود آمده را حل کنید. البته می‌توانید با تعمیرکارهای متخصص و مجاز تماس گرفته و از وی بخواهید مشکل را حل نماید. همکاران متخصص ما در اپلا سرویس در تمام ساعات شبانه روز آماده هستند تا راهنمایی‌های لازم را در صورت لزوم به شما به صورت رایگان ارائه دهند.

یافتن محل نشتی ماشین لباسشویی

در مرحله نخست باید اطمینان یابید که آب جمع شده از جای دیگری نباشد و ماشین لباسشویی عامل آن باشد. برای تست نشتی می‌توانید آب را کاملاً خشک نموده و مثل همیشه دستگاه را برای شستشو روشن کنید. سپس قسمت زیرین و پشتی دستگاه را بررسی کنید. اگر آب دوباره جمع شد، زمان آن فرا رسیده است تا به سوال “چرا ماشین لباسشویی ‌ام نشتی دارد؟” پاسخ دهید. در ادامه برخی از مهم‌ترین عوامل نشتی دستگاه و نحوه تعمیر آن‌ها را آورده‌ایم.

درب دستگاه یا کشوی ماده شوینده

تشخیص چکه کردن آب از درب دستگاه آسان است. دلیل آن می‌تواند استفاده بیش از اندازه یا استفاده از ماده شوینده اشتباهی باشد. اگر درب دستگاه شما از قسمت جلویی دستگاه است، به جای استفاده زیاد از ماده شوینده، شوینده‌ای با کارآیی بالا را انتخاب کنید و به علائم روی محل پر کردن شوینده دقت کنید. نشتی درب می‌تواند به معنی کثیف یا خراب بودن درز بندی درب نیز باشد. خرده آشغال‌ها را جمع کنید تا درز بندی تمیز بماند. اگر هم چنان نشتی داشت، درز بندی را تعویض کنید.

شوینده زیاد یا نادرست نیز می‌تواند باعث نشتی کشوی ماده شوینده شود. دلیل دیگر می‌تواند فشار بیش از حد آب ورودی باشد. برای حل این مشکل، صرفاً فلکه شیر ورودی آب به دستگاه را کمی ببندید.

نشتی ماشین لباسشویی

شلنگ تغذیه آب

در مرحله دوم بررسی مشکل نشتی ماشین لباسشویی باید شلنگ تغذیه آب را بررسی کنید. اگر به پشت دستگاه نگاه کنید، دو شلنگ وصل شده به دیوار را مشاهده خواهید کرد. بررسی کنید تا پارگی یا ترک نداشته باشند. اگر چنین بودند، تعویض شان کنید. برای جلوگیری از وقوع مشکلات مربوط به شلنگ، به جای شلنگ پلاستیکی معمولی که سریع‌تر خراب می شود، شلنگ با روکش فلزی تهیه کنید. عمر شلنگ‌های با روکش فلزی عموماً بیشتر از شلنگ‌های پلاستیکی است و دیرتر دچار پارگی و آسیب می‌شوند.

اگر شلنگ‌ها مشکلی نداشتند، بسط های دو سر شلنگ‌ها را چفت کنید. سپس دستگاه را روشن کنید. اگر دیدید شلنگ ورودی آب نشتی دارد، شلنگ را از بسط های سمت دستگاه و دیوار جدا کرده و واشرهای لاستیکی و توری‌های فلزی فیلتر کننده داخل آن را بازرسی کنید. همه این اجزا را تعویض کنید و به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد.

شلنگ تخلیه آب

شلنگ تخلیه آب را بررسی کنید تا به خوبی به لوله فاضلاب وصل شده باشد. هم‌چنین اگر دستگاه‌تان جدید است، مطمئن شوید تا درپوش بخش تخلیه برداشته شده باشد. اگر این درپوش حین نصب برداشته نشود، آب به جای تخلیه به سمت فاضلاب، به کف زمین سر ریز خواهد شد.

اجزای داخلی

اگر هیچ گونه نشتی در درب خارجی، شلنگ‌ها یا اتصالات و بسط ها نمی‌بینید، دستگاه را از دیوار فاصله داده و پنل دسترسی در پشت دستگاه را باز نمایید تا نگاهی به داخل دستگاه بیندازید. به دنبال زنگ زدگی، کهیر آهکی یا دیگر علائم مرتبط با آب باشید که بر محل نشتی دلالت کنند. پمپ و شلنگ‌های پمپ را برای وجود نشتی بررسی کنید. شلنگ‌ها و بسط شلنگ‌ها را در صورت نیاز تعویض کنید و اگر خود پمپ نشتی داشت، پمپ را تعویض نمایید. البته شاید خودتان قادر به انجام این کار تخصصی نباشید و نیاز باشد تا از یک متخصص راهنمایی بخواهید و کمک درخواست کنید.

اگر موردی ندیدید، دستگاه را با لباس پر کرده و در حالی که پنل دسترسی باز است، منتظر بمانید تا چرخه هم‌زن دستگاه شروع به کار کند. شاید این عمل به پیدا کردن عامل و محل نشتی ماشین لباسشویی ‌تان کمک کند.

زمانبندی تعمیر ماشین لباسشویی

در صورتی که به دنبال یک متخصص و کاردان در زمینه تعمیر لوازم خانگی هستید، کارشناسان ما در اپلا سرویس آماده هستند تا شما را راهنمایی کنند و در سریع‌ترین زمان به شما خدمات ارائه دهند.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباسشویی ، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص اپلا سرویس دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance.ca

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.