سرد نکردن فریزر
سرد نکردن فریزر
۱۳۹۷-۰۶-۱۲
کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی
کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی
۱۳۹۷-۰۶-۱۴

نشتی ماشین ظرف‌شویی

نشتی ماشین ظرف‌شویی

ماشین‌های ظرف‌شویی رایجی که استفاده می‌شود، برخی اوقات با مشکلاتی مواجه می‌شوند. بعضی از این مشکلات بدین صورت است که می‌توان با بررسی اولیه آن‌ها را رفع کرد ولی در برخی مواقع نیاز است تا به کارشناسان متخصص مراجعه کرد. در سری نوشته‌های بخش بلاگ اپلا سرویس مانند گذشته مواردی که کاربران با آن مواجه هستند را مطرح می‌کنیم. مشکلاتی مانند خشک نکردن ظروف توسط دستگاه ظرف‌شویی، چفت نشدن درب دستگاه که در نوشته‌های قبلی به صورت مفصل این مشکلات را بررسی کرده‌ایم و راه‌حل آن‌ها را نیز بیان کردیم. در این نوشته هم قصد داریم تا درباره نشتی ماشین ظرف‌شویی نکاتی را بیان کنیم. موارد بیان شده در ارتباط با مشکل نشتی ماشین ظرف‌شویی براساس اولویت بیان شده است. پیشنهاد می‌کنیم موارد بیان شده را به ترتیب اولویت بررسی کنید. در صورتی که بعد از مطالعه نتوانید مشکل خود را حل کنید می‌توانید با کارشناسان متخصص ما ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت 1: شیر ورودی آب

دلیل اصلی نشتی ماشین ظرف‌شویی می‌تواند خرابی شیر ورودی آب باشد. شیر ورودی آب جریان آب را به داخل دستگاه باز می‌کند. اگر شیر مسدود شده یا خراب گردد، دستگاه به پر‌شدن از آب ادامه می‌دهد تا در نهایت ماشین ظرف‌شویی نشتی یافته یا از آب سر ریز شود. اگر شیر مسدود شده ‌باشد، آن را تعویض کنید. شیر ورودی آب قابل تعمیر نیست – اگر شیر خراب شده‌ است، باید آن را تعویض نمایید.

علت 2: سیستم بازوی شستشوی مرکزی

عامل دیگر نشتی ماشین ظرف‌شویی می‌تواند وجود ایرادی در سیستم بازوهای شستشو باشد. اگر بازوی شستشو ترک برداشته‌ است، ممکن است آب با فشار به سمت درز‌بندی در پاشیده شود و باعث نشتی گردد. بازوی شستشو را از دستگاه جدا نمایید و وجود ترک را بررسی کنید. اگر ترک داشت، آن را تعویض کنید. سعی نکنید ترک را با چسب بپوشانید – چسب در محیط داخلی دستگاه کارایی خود را از دست می‌دهد. اگر بازوی شستشو آسیب‌دیده نبود، اطمینان یابید که پیچ‌های پایه بازوی شستشو چفت هستند. اگر پایه بازوی شستشو شل بود، آب می‌تواند از فضای میان پایه بازوی شستشو و محفظه پمپ پایینی به بیرون پاشیده شود که به ‌صورت موجی خواهد بود. این موج‌ها می‌توانند باعث نشتی آب از زیر درب شوند.

علت 3: سیستم بازوی شستشوی زیرین

اگر بازوی شستشو ترک برداشته‌است، ممکن است آب با فشار به سمت قسمت پایینی درب پاشیده شود و سبب ایجاد نشتی ماشین ظرف‌شویی شود. آب می‌تواند از زیر درب به کف دستگاه وارد شده و باعث نشتی گردد. بازوی شستشو را از دستگاه جدا نمایید و وجود ترک را بررسی کنید. اگر ترک داشت، آن را تعویض کنید. سعی نکنید ترک را با چسب بپوشانید – چسب در محیط داخلی دستگاه کارایی خود را از دست می‌دهد. اگر بازوی شستشو آسیب‌ دیده نبود، اطمینان یابید که پیچ‌های پایه بازوی شستشو چفت هستند. اگر پایه بازوی شستشو شل بود، آب می‌تواند از فضای میان پایه بازوی شستشو و محفظه پمپ پایینی به بیرون پاشیده شود که به ‌صورت موجی خواهد بود. این موج‌ها می‌توانند باعث نشتی آب از زیر درب شوند.

نشتی ماشین ظرف‌شویی

علت 4: سیستم بازوی شستشوی فوقانی

اگر بازوی شستشو ترک برداشته‌است، ممکن است آب با فشار به سمت درز‌بندی در پاشیده ‌شود و باعث نشتی گردد. بازوی شستشو را از دستگاه جدا نمایید و وجود ترک را بررسی کنید. اگر ترک داشت، آن را تعویض کنید. سعی نکنید ترک را با چسب بپوشانید – چسب در محیط داخلی دستگاه کارایی خود را از دست می‌دهد. اگر بازوی شستشو آسیب‌دیده نبود، اطمینان یابید که پیچ‌های پایه بازوی شستشو چفت هستند. اگر پایه بازوی شستشو شل بود، آب می‌تواند از فضای میان پایه بازوی شستشو و محفظه پمپ پایینی به بیرون پاشیده شود که به‌صورت موجی خواهد بود. این موج‌ها می‌توانند باعث نشتی آب از زیر درب شوند.

علت 5: درز‌بندی درب

عامل دیگری برای نشتی ماشین ظرف‌شویی، خرابی درز‌بندی درب دستگاه است. درز‌بندی را برای وجود هرگونه قطرات آب، فاصله یا بریدگی که عامل نشتی باشد چک کنید. برای اطمینان از چفتی مناسب درز‌بندی درب، درب دستگاه را با قرار دادن یک اسکناس در دورتادور درب ببندید. اگر اسکناس به راحتی خارج شود و چسبندگی نداشته‌باشد، درز‌بندی درب فاصله دارد. اگر درز‌بندی هرگونه فاصله یا نشتی داشت، آن را تعویض کنید. اگر درز‌بندی ایرادی نداشته ولی نشتی هم‌چنان وجود دارد، لولاهای درب را چک کنید. اگر لولاها خمیده شده ‌بودند، در به‌ طور ‌صحیح بسته نخواهد شد و فاصله‌ای میان درز‌بندی درب و دستگاه باقی می‌ماند. اگر لولاها خمیده شده‌ باشند، آن‌ها را تعویض کنید.

علت 6: زه درب

زه درب را برای وجود هرگونه قطرات آب، فاصله یا بریدگی که عامل نشتی باشد چک کنید. برای اطمینان از چفتی مناسب زه درب، درب دستگاه را با قرار دادن یک اسکناس در دورتادور درب ببندید. اگر اسکناس به راحتی خارج شود و چسبندگی نداشته‌ب اشد، زه درب فاصله دارد. اگر زه درب هرگونه فاصله یا نشتی داشت، آن را تعویض کنید. اگر زه درب ایرادی نداشته ولی نشتی هم‌چنان وجود دارد، لولاهای درب را چک کنید. اگر لولاها خمیده شده بودند، در به ‌طور ‌صحیح بسته نخواهد شد و فاصله ای میان زه درب و دستگاه باقی می ماند. اگر لولاها خمیده شده باشند، آن‌ها را تعویض کنید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.