نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور

سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی
سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی
۱۳۹۷-۰۶-۱۸
سوالات متداول یخچال
سوالات متداول یخچال‌
۱۳۹۷-۰۶-۲۲

نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور

نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور

برخی ممکن است مشکلاتی برای دستگاه ماشین ظرف‌شویی پیش آید که علاوه بر اختلال در کارکرد آن، سبب آسیب به سایر وسایل موجود در آشپزخانه شود. مواردی مانند نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور در صورت به وجود آمدن سبب می‌شود تا فرش و سایر وسایل آشپزخانه دچار آسیب شوند. حتی در برخی از مواقع سبب برق‌گرفتگی نیز شود. همان‌گونه که در نوشته‌های قبلی مشکلات مربوط به ماشین‌های ظرف‌شویی را بررسی کردیم. مشکلاتی مانند کار نکردن دکمه‌های دستگاه، روشن و خاموش شدن چراغ علائم ماشین ظرف‌شویی و چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی. در این نوشته مهم‌ترین عوامل مربوط به مشکل نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور را بررسی کرده‌ایم. موارد بیان شده از مهم‌ترین علت شروع شده است. پیشنهاد می‌کنیم موارد بیان شده را به دقت بررسی کنید. در صورتی که بعد از بررسی موارد بیان شده، نتیجه‌ای به دست نیاوردید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل بفرمایید و از راهنمایی‌های رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت ۱: مهر و موم شفت

اصلی‌ترین دلیل نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور وجود ایرادی در مهر و موم شفت موتور دستگاه است. نخست، سعی کنید منبع نشتی را بیابید. اگر آب از ناحیه شفت موتور نشت می‌کند، به احتمال زیاد مهر و موم شفت دچار ایراد شده‌ است. اگر مهر و موم خراب است، آن را تعویض کنید. (برخی تولیدکنندگان مهر و موم را به‌ صورت مجزا از پروانه به فروش می‌رسانند. برخی دیگر مهر و موم و پروانه را یک‌پارچه می‌فروشند. برخی دیگر نیز هستند که مجبورید کل مجموعه سیستم پمپ و موتور را به ‌جای کیت مهر و موم و پروانه خریداری کنید. صرفه اقتصادی تعویض مهر و موم بسیار بالاتر از تعویض مهر و موم و پروانه است.)

علت ۲: کیت مهر و موم و پروانه

نخست، سعی کنید منبع نشتی را بیابید. اگر آب از ناحیه شفت موتور نشت می‌کند، به احتمال زیاد مهر و موم شفت دچار ایراد شده ‌است. اگر مهر و موم خراب است، آن را تعویض کنید.( برخی تولیدکنندگان مهر و موم را به ‌صورت مجزا از پروانه به فروش می‌رسانند. برخی دیگر مهر و موم و پروانه را یک‌پارچه می‌فروشند. برخی دیگر نیز هستند که مجبورید کل مجموعه سیستم پمپ و موتور را به ‌جای مهر و موم و پروانه خریداری کنید. معمولاً صرفه اقتصادی تعویض کیت مهر و موم و پروانه بالاتر از تعویض مجموعه سیستم پمپ و موتور است.)

علت ۳: کیت مهر و موم

نخست، سعی کنید منبع نشتی را بیابید. اگر آب از ناحیه شفت موتور نشت می‌کند، به احتمال زیاد مهر و موم شفت دچار ایراد شده‌است. اگر مهر و موم خراب است، آن را تعویض کنید. (برخی تولیدکنندگان مهر و موم را به ‌صورت مجزا از پروانه به فروش می‌رسانند. برخی دیگر مهر و موم و پروانه را یک‌پارچه می‌فروشند. برخی دیگر نیز هستند که مجبورید کل مجموعه سیستم پمپ و موتور را به جای مهر و موم و پروانه خریداری کنید. صرفه اقتصادی تعویض کیت مهر و موم بسیار بالاتر از تعویض مهر و موم و پروانه است.)

چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی

علت ۴: مجموعه سیستم پمپ و موتور

عامل دیگر نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور می‌تواند ایرادی در مجموعه سیستم پمپ و موتور باشد. اگر محل نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور است، کل مجموعه سیستم پمپ و موتور باید تعویض گردد. نخست، سعی کنید منبع نشتی را بیابید. اگر آب از قسمت پمپ تخلیه نشت می‌کند، احتمالاً عامل نشتی مهر و موم و پروانه است. در بیشتر ماشین‌های ظرف‌شویی می‌توانید کیت مهر و موم و پروانه را به صورت مجزا از پمپ تخلیه تعویض کنید. با این حال اگر نمی‌خواهید مجموعه پمپ را باز کنید یا اگر کیت مهر و موم و پروانه به‌ صورت مجزا در دسترس نیست، می‌توانید کل مجموعه سیستم پمپ و موتور را تعویض کنید. به ‌علاوه، اگر شفت موتور زنگ‌زده است و پروانه جدید بر روی آن سوار نمی‌شود، مجموعه سیستم پمپ و موتور را تعویض کنید.

علت ۵: زه پمپ

زه پمپ دستگاه از دیگر دلایل نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور است. اگر زه پمپ پاره شده‌است، آب می‌تواند به قسمت زیرین ماشین ظرف‌شویی نشت نماید. اگر زه پمپ معیوب است، آن را تعویض کنید.

علت ۶: انباره پمپ

بیشتر پمپ‌های ماشین ظرف‌شویی دارای تشتک بزرگ یا انباره‌ای هستند که آب ورودی به پمپ در آنجا جمع می‌گردد. انباره دارای درز‌بندی لاستیکی است تا از ورود آب به فضای شستشوی دستگاه جلوگیری کند. اگر درز‌بندی انباره دچار ایراد شده ‌باشد، انباره دچار نشتی آب خواهد شد. اگر درز‌بندی انباره نشتی دارد، آن را تعویض کنید. به ‌علاوه، در برخی ماشین‌های ظرف‌شویی، حلقه‌ای قفل‌کننده وجود دارد که انباره را به زیر فضای شستشوی دستگاه متصل می‌کند. اگر حلقه قفل‌کننده ترک برداشته یا معیوب باشد، آن را تعویض نمایید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.