نشتی ماشین لباسشویی
مهم‌ترین دلایل نشتی ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۸-۲۲
نشتی پمپ ماشین ظرفشویی
راهنمای تعمیر نشتی پمپ ماشین ظرفشویی جنرال الکتریک
۱۳۹۷-۰۸-۲۴

در این نوشته قصد داریم نکاتی را درباره نحوه کارکرد ماشین ظرف شویی بیان کنیم. شما با مطالعه این نوشته قادر خواهید بود تا تعمیرات ساده و مورد نیاز خود را انجام دهید. نکات بیان شده در این نوشته به همراه دفترچه راهنمای کاربری ماشین ظرف شویی، به شما کمک خواهد کرد تا آشنایی کاملی از مشکلات احتمالی دستگاه‌تان داشته باشید. شما می‌توانید برخی از مشکلات رخ داده برای دستگاه ماشین ظرف شویی خود را رفع نمایید. مشکلاتی مانند کار نکردن ماشین ظرف شویی، تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرف شویی و خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف شویی را می‌توانید با کسب اطلاعات مورد نیاز رفع نمایید.

نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی

اگر به ساده‌ترین شکل بخواهیم نحوه کارکرد ماشین ظرفشویی را توضیح دهیم، ماشین ظرفشویی آب را از طریق یک پمپ به سمت بازوهای شستشو هدایت می‌کند و با خروج آب از سوراخ‌ها باعث چرخش بازوی شستشو می‌شود. بنابراین کار آن افشاندن آب هر چند دقیقه یک بار در محیط داخلی ماشین ظرف شویی و بر روی ظروف است. سپس آب کثیف را تخلیه می‌کند و دوباره این کار را از نو با آب تمیز تکرار می‌کند و در هر چرخه شستشو این عمل چندین بار انجام می‌شود. در یکی از این چرخه‌ها( معمولاً چرخه سوم) شوینده را نیز در آب محلول می‌کند تا ظروف کاملاً تمیز شوند. در ادامه توصیف کامل‌تری از نحوه کارکرد ماشین ظرف شویی را ارائه می‌دهیم.

چرخه انباشت

ماشین ظرف شویی تشتک خود را با آب پر می‌کند. شیر ورودی باز می‌شود و آب را برای مدت زمان معینی به جریان در می‌آورد. اگر به هر دلیلی سطح آب بیش از حد بالا رود، سوئیچ شناوری شیر ورودی را غیر فعال می‌کند.

دقت کنید که سوئیچ شناوری وظیفه کنترل سطح آب را ندارد بلکه صرفاً از سرریز شدن آب جلوگیری می‌کند. شیر ورودی و سوئیچ شناوری اگر معیوب شوند به آسانی قابل خریداری و تعویض هستند.

چرخه پیش شستشو

ماشین ظرف شویی دارای چرخه‌ای برای پیش شستشو است. در این چرخه، پمپ آب را با فشار به سمت بازوهای شستشو هدایت می‌کند تا این بازوها حین افشاندن آب چرخش کنند و آب را به تمامی فضای داخل ماشین ظرف شویی برسانند. دقت کنید که ماشین ظرف شویی قبل از شروع شستشوی اصلی در حدود 2 الی 5 چرخه پیش شستشو را انجام می‌دهد.

نحوه کارکرد ماشین ظرف شویی

چرخه تخلیه

ماشین ظرف شویی قبل از هر چرخه تمامی آب موجود را تخلیه می‌کند. برخی ماشین‌های ظرف شویی از یک پمپ مشترک برای چرخه انباشت و تخلیه بهره می‌برند و برخی دارای پمپ‌های جداگانه هستند. برخی از مدل‌هایی نیز که پمپ مشترک برای هر دو چرخه دارند از یک سلنوئید تخلیه برای جهت‌دهی به آب به سمت شیلنگ تخلیه استفاده می‌کنند و برخی دیگر جهت چرخش پمپ را عوض می‌کنند. مدل‌هایی که دارای پمپ‌های جداگانه هستند امروزه کاربرد کمی دارند. حتی در این مدل‌ها نیز معمولاً برای افزایش بهره‌وری، زمانی پمپ انباشت شروع به کار می کند که پمپ تخلیه وظیفه خود را به اتمام رسانده باشد. پمپ‌های تخلیه به آسانی قابل خرید و تعویض هستند.

چرخه شستشو

بعد از گذراندن حدود 2 الی 5 چرخه پیش شستشو، ماشین ظرف شویی شروع به استفاده از ماده شوینده کرده و سپس وارد چرخه اصلی شستشو می‌شود. چرخه شستشوی اصلی همانند چرخه پیش شستشو است با این تفاوت که مدت زمان آن بسیار طولانی‌تر است. برخی ماشین‌های ظرف شویی آب را از یک فیلتر دیگر نیز عبور می‌دهند تا ظروف با آب پاکیزه‌تری شسته شده و بدون لکه باشند.

چرخه آبکشی

زمانی که چرخه شستشو به اتمام رسید، ماشین ظرف شویی آب را به بیرون تخلیه کرده و چرخه آبکشی را شروع می‌کند. چرخه آبکشی مواد شوینده پسمانده از چرخه شستشوی اصلی بر روی ظروف را تمیز خواهد کرد.

نحوه کارکرد ماشین ظرف شویی

چرخه خشک کردن

بعد از اتمام کامل مراحل شستشوی ظروف، ماشین ظرف شویی وارد چرخه خشک کردن ظروف با حرارت می‌شود. در حین این چرخه، یک المنت هیتر فضای داخلی را گرم می‌کند تا ظروف خشک شوند. مدل‌های قدیمی از یک فن نیز برای سرعت بخشیدن به این چرخه استفاده می‌کنند.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  appliance-repair

n
.