نحوه تمیز کردن ماشین لباس‌شویی

نشتی ماشین لباس‌شویی
دلایل نشتی ماشین لباس‌شویی و راه‌کارهای آن
۱۳۹۷-۰۷-۱۰
تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی: مواردی که نیاز به مراجعه به متخصص دارید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۳

نحوه تمیز کردن ماشین لباس‌شویی

تمیز کردن ماشین لباس‌شویی

شاید عجیب به نظر رسد که مجبور باشید ماشین لباس‌شویی که خود دستگاهی برای پاکیزگی است تمیزکاری نمایید، اما با گذشت زمان تجمع صابون و مواد شوینده می‌تواند باعث ایجاد مشکل شود. هم ماشین لباس‌شویی و هم البسه شما از این تمیز نمودن دوره‌ای بهره خواهند برد. برای تمیز کردن ماشین لباس‌شویی- چه دورن دستگاه و چه اجزای بیرونی آن- می‌توانید از این نکات بهره ببرید تا ماشین لباس‌شویی‌تان همواره آماده به خدمت باشد. طبق نوشته‌های قبلی که مشکلات رایج ماشین لباس‌شویی بررسی و راه‌کارهای متناسب با آن ارائه شده بود. مشکلاتی مانند ارتعاش ماشین لباس‌شویی و نشتی ماشین لباس‌شویی که از رایج‌ترین مشکلات کاربران است. در این نوشته هم قصد داریم تا نکاتی درباره تمیز کردن ماشین لباس‌شویی بیان کنیم.

خود را برای مرحله اول آماده کنید

در اولین مرحله مربوط به تمیز کردن ماشین لباس‌شویی نیازی به مواد شوینده قوی ندارید. تمام چیزی که نیاز دارید این است: کمی سرکه، جوش شیرین و کمی ‌مایع شیشه‌شوی تا سر و سامانی به جلای دستگاه خود بدهید. ‌هم‌چنین یک دستمال نظافت، دستمال مرطوب و یک مسواک کهنه نیاز خواهید داشت. اکنون شروع کنید!

نظافت داخل دستگاه

نخست کمی آب گرم و یک کهنه دستمال یا مسواک بردارید تا مواد باقیمانده از صابون و مواد شوینده را بزدایید. اطمینان یابید که گوشه‌های دور از دسترس و تمامی شکاف‌ها را تمیز نمایید و تمامی قطعاتی را که می‌تواند جدا کرد را از دستگاه خارج نموده و بخیسانید تا قادر باشید صابون یا دیگر باقیمانده مواد شوینده مثل نرم‌کننده لباس را کاملاً پاک نمایید. اگر درب البسه دستگاه شما از روبرو است، حتماً و حتماً درز بندی لاستیکی درب را تمیز کنید زیرا که محل تجمع باقیمانده صابون و مو و رشد قارچ است.

سپس دستگاه را با بیشترین حجم البسه مجاز و بالاترین دمای آب به کار بیندازید. دو فنجان سرکه سفید اضافه کنید و اجازه دهید چرخه شستشو پیش برود. اگر می‌خواهید دستگاه‌تان هر چه بیشتر تمیز گردد، چرخه شستشو را با نصف فنجان جوش شیرین تکرار کنید. اگر درب البسه دستگاه‌تان از قسمت بالایی است، می‌توانید چرخه شستشو را آغاز نموده و با آب شلنگ داخل دستگاه را تمیز نمایید. ‌هم‌چنین مجبور خواهید بود که قسمت بالای گردونه، بالای خط پر شدن آب را به صورت دستی تمیز کنید.

تمیز کردن ماشین لباس‌شویی

نکته طلایی: در مورد تمیز کردن ماشین لباس‌شویی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برخی از ماشین‌های لباس‌شویی دارای تله الیاف هستند و نیاز است تا این قسمت نیز تمیز گردد.

اجزای بیرونی دستگاه

از بالای ماشین لباس‌شویی شروع نموده و به سمت بخش‌های پایین‌تر پیش بروید. از حوله و مسواک استفاده کنید تا پنل کنترلی و کلیدهای چرخشی را تمیز نمایید. سپس بالاو جلو و کناره‌های دستگاه را تمیز کنید. در مرحله می‌توانید شلنگ‌های وصل‌شده به دستگاه را نیز بازرسی کنید. اگر هرگونه ترک یا آسیبی دیدید، شلنگ‌ها را تعویض کنید. در آخر نیز تمامی سطوح دستگاه را با ‌شیشه‌شوی تمیز نموده و از دستمال جادویی برای برق انداختن دستگاه استفاده کنید.

نظافت مداوم

اگر این اولین باری است که از نظافت و تمیز کردن ماشین لباس‌شویی سخنی می‌شنوید، نگران نباشید! این یک نظافت برای برق انداختن دستگاه است و فقط این عمل را هر شش ماه یک‌بار تکرار کنید تا ماشین لباس‌شویی‌تان برای مدت مدیدی به خوبی کار کند. شاید انجام این عمل شما را به یک خانه‌تکانی کلی‌تر نیز ترغیب نماید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.