مشکلات رایج ماشین‌ لباسشویی

یخچال چگونه کار می‌کند؟
۱۳۹۷-۰۴-۱۹
مشکلات رایج یخچال‌
مشکلات رایج یخچال‌
۱۳۹۷-۰۴-۲۳

مثل تمامی دیگر لوازم خانگی تان، ماشین‌های لباس‌شویی نیز نسبت به زمان اختراع شان تفاوت‌های زیادی پذیرا شده اند، بخصوص در یک یا دو دهه اخیر. پیشرفت‌های فناروی دیجیتال باعث تغییر پنل‌های کنترلی شده است و متریال‌های بکار رفته در ساختار لوازم خانگی نیز بهبود بسیاری یافته‌اند. با این حال، کلیت کارکردی ماشین‌های لباسشویی تقریباً مشابه همان ماشین‌‌هایی است که پدربزرگ و مادربزرگ‌تان استفاده می کردند. شما با شناخت مشکلات رایج ماشین‌ لباسشویی می‌توانید آگاهی مناسبی از این دستگاه داشته باشید و در موارد پیش آمده را اصلاح کنید.

در حالت کلی، مشکلات لوازم خانگی را می‌توان به چند دسته کلی تقسیم بندی کرد. می‌توانند مشکلات کنترلی و رابط کاربری باشند، کلیدها یا تایمرها، و یا مشکلات مکانیکی. در مورد ماشین‌های لباسشویی، این مشکلات مکانیکی دوباره به چندین دسته تقسیم می‌شوند. در ادامه سرنخ‌هایی را می‌بینید که شما را در پیدا کردن علت انواع مشکلات رایج ماشین‌ لباسشویی شما کمک خواهد کرد.

مدیریت آب

شماری از اجزای اصلی ماشین لبا‌سشویی مسئول مدیریت ورود و خروج آب هستند. چیزی به نام شیر ورودی، کنترل حجم آب گرم و سرد ورودی به گردونه ماشین لباس شویی را نسبت به تنظیمات چرخه شستشو، نوع لباس‌ها و غیره بر عهده دارد. در بسیاری از ماشین‌ها، چرخانه تنظیمات را چرخانده و به بیرون می‌کشید تا دستگاه شروع به کار کند (کلید آنالوگ معمول) و از آنجا به بعد، جریان آب به سمت دستگاه شروع می‌شود. اگر نشد، پس مشکلی وجود دارد.

مشکل می‌تواند الکتریکی یا الکترومکانیکی باشد (کلید چرخانه کار نمی کند)، و یا می‌توانید مشکل ورودی آب داشته باشید. شیرها، شلنگ ها، اتصالات و جریان آب را کنترل کنید تا آب قطع نباشد. بیشتر مشکلات کنترل‌ها، ناشی از خراب بودن کلیدها هستند، حتی در نسل‌های جدید کنترل پنل‌های دیجیتالی که کنترل ساده پیشین را با ال ای دی ها، نمایشگرهای لمسی و دکمه های لمسی پیچیده‌تر کرده اند.

مشکلات موتور

اگر نوع کنترل‌های موجود را کنار بگذاریم و به ساده‌ترین شکل نگاه کنیم، دستگاه گردونه ای دارد که لباس‌ها در آن شسته می‌شوند و آب در حال ورود و خروج از آن است. مسبب تمامی این‌ها یک موتور الکتریکی است که گردونه را با یک تسمه و یا با یک سیستم انتقال قدرت مستقیم، می‌چرخاند. مدل‌هایی که تسمه لاستیکی دارند، معمولاً دچار پارگی تسمه، کشش تسمه یا خروج تسمه از محل می‌شوند. این مشکلات معمولاً چند سالی بعد از استفاده رخ می‌دهند و فرض می‌کنیم که مشکلی در کنترل کیفیت در تولید وجود نداشته است.

در میان مشکلات عمده پیش رو – تامین آب، نشتی‌ها، فیوز محافظ برق، کلیدها و نمایشگرهای کنترل پنل – مسبب بیشتر مشکلات، خطای کاربر است. عمده‌ترین مشکل ناشی از یک کاربر ناآگاه است که وزن یا حجم لباسی بیشتر از تحمل دستگاه را به آن تحمیل می‌کند.

قرار دادن دو لحاف و سه بالش معمولاً بیشتر ماشین های لباس شویی را با مشکل مواجه می‌کند. انباشتن چنین حجمی با الیاف جاذب آب در گردونه دستگاه، به معنی وقوع یک مشکل است، بخصوص زمانی که دستگاه دارای تسمه باشد. وزن حجمی آب بسیار زیاد است – ۱ کیلو برای هر لیتر یا ۸.۳۵ پوند برای هر گالن – و وقتی وزن زیادی داخل گردونه باشد، مشکلات ناخوشایند عدیده ای پیش خواهد آمد.

اولین مشکل از مشکلات رایج ماشین‌ لباسشویی در مورد حجم زیاد لباس‌ها می تواند خروج، کشیدگی یا پارگی تسمه باشد. دستگاه دارای شفت نیز حتی می‌تواند دچار خرابی کلاچ شود. چه با وزن بسیار زیاد و چه با تداخل در حرکت آزاد گردونه دستگاه، اجزای موتور، گردونه و اتصالات تحت تنش بسیار زیادی قرار خواهند گرفت.

زندگی به حد کافی مملو از مشکلات است و افزودن مشکلی در لوازم خانگی‌تان به دلیل کاربری اشتباه می‌تواند باری اضافی باشد. از ماشین لباسشویی‌تان به درستی استفاده کنید و آن را با حجم و وزن اضافی لباس‌ها دچار مشکل نکنید. برای اجتناب از مسائل پیش‌بینی نشده و مشکلات رایج ماشین‌ لباسشویی بهتر است تا دستورالعمل‌های تولیدکننده را مطالعه کرده و نسبت به عملی کردن آن اقدام کنید. در این صورت احتمال وقوع مشکل بسیار پایین خواهد بود.

فقط مراقب نشتی‌ها باشید و گوش‌هایتان را تیزتر کنید تا مراقب صداهایی عجیب از تسمه یا سیستم انتقال قدرت (گیربکس) ماشین لباس‌شویی‌تان باشید و برق دستگاه‌تان را متناسب مدارها و موتور دستگاه تامین کنید. با نگهداری مناسب و با توجه کافی، می‌توانید سال‌های سال از تجهیزات‌تان با کیفیت مناسب بهره ببرید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.