علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
۱۳۹۷-۰۴-۲۸
خطاهای لباسشویی ال‌جی
خطاهای لباسشویی ال‌جی
۱۳۹۷-۰۴-۲۸

یخچال‌های ال‌جی جز محبوب‌ترین و با کیفیت‌ترین یخچال‌ها در ایران می‌باشند. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم در جامعه خرید یخچال و فریزر، باعث ایجاد هزینه‌های زیادی به خانواده‌های می‌شود. در صورتی که هم به دلایل مختلف یخچال و فریزر دچار اختلال شوند، خانواده‌ها را با مشکلات بیشتری مواجه می‌کند. هر یک از بخش‌ها می‌تواند دچار مشکل شود. یکی از بخش‌‌های مهم یخچال یخ‌ساز یخچال می‌باشد. دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند از آن‌ها به عنوان دلایل و علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی نام برد. در این نوشته قصد داریم 8 دلیل که علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی است را مطرح کنیم.

علت 1: بورد کنترلی یخ ساز

اولین مورد از علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی مربوط به بورد کنترلی یخ‌ساز می‌باشد. بورد کنترلی مسئول عملکرد سیستم یخ ساز است. اگر ایرادی در بورد کنترلی وجود داشته باشد، ممکن است تامین برق کلی سیستم یخ ساز را متوقف نماید. اگر فقط بخش یخ دهی عمل نمی کند، هر یک از اجزای آن را قبل از تست بورد کنترلی تست نمایید. احتمال معیوب بودن یک قطعه بسیار زیاد است. اگر کل سیستم یخ ساز کار نمی‌کند، احتمال خرابی بورد کنترلی بیشتر است.

علت 2: کلید یخ ساز

مشکل کلید یخ‌ساز را می‌توان به عنوان دومین علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی محسوب کرد. کلید مسئول برقراری جریان ولتاژ به یخ ساز است. اگر یکی از کلیدهای یخ ساز خراب باشد، سیستم عمل نخواهد کرد. برای تشخیص عیب در کلید، اتصال جریان کلید را با یک مولتی‌متر تست نمایید. اگر اتصالی وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: محرک یخ ساز

محرک یخ ساز با کلید سیستم یخ ساز در تعامل است که موتور آگر (موتور پمپاژ اجسام جامد) و دیگر اجزای یخ ساز را برق رسانی کند. اگر محرک یخ ساز خراب باشد، نمی‌تواند کلیدها را به درستی فعال نماید ویا به کل آن‌ها را فعال نخواهد نمود. محرک یخ ساز را بازرسی کنید تا اگر خراب بود، تعویض‌اش نمایید.

علت ۴: موتور آگر

موتور آگر پروانه آگر را می‌چرخاند تا یخ را از مجرای خروج به بیرون براند. اگر موتور آگر خراب بوده یا سوخته باشد، یخ از مجرا عبور نکرده و از آن خارج نخواهد شد. خرابی موتور آگر یکی از دلایل و انواع علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی است که در صورت بروز آن باید سریعاً اقدام به تعمیر یا تعویض آن بکنید. برای تشخیص خرابی موتور آگر، سطلک یخ بیرون آورده و قسمت آگر (پیشبرنده یخ) را به طور دستی بچرخانید. اگر آگر آزادانه چرخش نماید، از یک مولتی‌متر برای تست اتصال جریان برق موتور آگر استفاده نمایید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، یا اگر موتور اتصال جریان داشته ولی همچنان کار نکرد، موتور آگر را تعویض نمایید.

علت ۵: سولنوئید یخ ساز

سولنوئید یخ ساز مسوول باز نمودن دریچه خروج یخ و بستن آن بعد از خروج یخ است. اگر سولنوئید معیوب باشد، دریچه یخ ساز باز نخواهد شد. برای تشخیص خرابی سولنوئید یخ ساز، از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان برق استفاده کنید. به علاوه، چک کنید تا پین محرک (اکچویتور) یخ ساز آزادانه حرکت کند. اگر جریان سولنوئید وصل نبود، یا اگر پین اکچویتور آزادانه حرکت نمی‌کرد، سولنوئید یخ ساز را تعویض نمایید.

علت ۶: پیشبرنده (آگر) سطلک یخ

زمانی که اهرم یخ ساز فشار داده می‌شود، موتور آگر شروع به چرخاندن آگر یا پیشبرنده یخ می‌کند. با چرخش آگر، یخ به سمت دریچه خروج هدایت می‌شود و از آن خارج می‌گردد. اگر پیشبرنده یا آگر معیوب باشد، قادر به هدایت کردن یخ برای خروج از دریچه نخواهد بود. آگر را برای تشخیص خرابی یا عدم اتصال به موتور آگر تست نمایید. اگر آگر معیوب بود، آن را تعویض نمایید.

علت ۷: موتور درب یخ ساز

موتور درب یخ ساز، درب را برای جلوگیری از خروج هوای سرد از فریزر باز و بسته می‌کند. اگر موتور درب یخ ساز معیوب باشد، درب یخ ساز باز نشده و در نتیجه، یخ ساز نخواهد توانست یخ دهی کند. برای تشخیص خرابی موتور، نخست تامین برق آن را کنترل کنید. اگر موتور برق داشت ولی همچنان کار نمی‌کرد، آن را تعویض نمایید. از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان می‌توانید استفاده کنید. اگر جریان وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۸: تیغه یخ‌شکن

آخرین دلیل و علت کار نکردن یخ‌ساز یخچال ال‌جی مربوط به تیغه‌های یخ‌شکن یخچال می‌باشد. اگر تیغه‌های یخ‌شکن به وسیله یخ گیر کرده باشد، از آب گرم برای ذوب یخ استفاده کنید. اگر تیغه‌های یخ شکن شکسته یا خم شده بود، آن‌ها را تعویض نمایید.

در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید مهم‌ترین دلایل علت‌ کار نکردن آبسرد کن یخچال را از این‌جا مطالعه کنید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

 

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.