علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت کار نکردن آبسردکن یخچال
علت کار نکردن آبسردکن یخچال
۱۳۹۷-۰۴-۲۷
علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
۱۳۹۷-۰۴-۲۸

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

افرادی که در منازل خود ماشین ظرفشویی دارند، در بعضی از مواقع با مشکلات مختلفی مواجه می‌شوند. برخی از این مشکلات با بررسی‌های اولیه رفع می‌شود و مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند ولی برخی دیگر از این مشکلات سبب می‌شود به هیچ وجه ماشین ظرفشویی کار نکند. این مشکل می‌تواند در انواع برندها و انواع مختلف مدل‌ها رخ دهد. در این نوشته سعی داریم تا به بررسی انواع علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ نگاهی بیندازیم و دلایل آن را بررسی کنیم. شما با بررسی این مشکلات می‌توانید علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را پیدا کرده و این مشکل را رفع کنید.

در حالت کلی انواع علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ شامل 7 علت است:

علت ۱: فیوز حرارتی

اولین علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی است. فیوز حرارتی جریان برق ماشین ظرفشویی را در صورت داغ شدن دستگاه قطع می‌کند. اگر فیوز حرارتی قطع شده باشد، ماشین ظرفشویی کار نخواهد کرد. برای اطمینان از سالم بودن فیوز حرارتی، اتصال جریان آن را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت ۲: کلید درب ماشین ظرفشویی

دومین علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به کلید درب است. کلید درب در صورت باز بودن در ماشین ظرفشویی، از کارکردن دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر کلید درب خراب باشد، ماشین ظرفشویی حتی در صورت بسته بودن در کار نخواهد کرد. برای اطمینان از سالم بودن کلید درب، اتصال جریان آن را با یک مولتی‌متر تست کنید. اگر اتصال جریان وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: قفل درب یخچال

یکی از انواع علت کار نکردن ماشین ظرفشویی مربوط به قفل درب یخچال می‌باشد. قفل درب از چفت و بسته بودن در ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل می‌کند. اگر در به درستی چفت نشود، قفل درب از شروع به کار دستگاه جلوگیری می‌کند. اگر قفل درب خراب باشد، آن را تعویض کنید.

علت ۴: بورد کنترل اصلی

یکی دیگر از مسائل مربوط به علت کار نکردن ماشین لباسشویی سامسونگ مشکل بورد کنترل اصلی می‌باشد. بورد کنترل اصلی مسئول تامین برق تقریباً تمامی اجزای ماشین ظرفشویی است. اگر مشکلی در بورد کنترل اصلی وجود داشته باشد، باعث عدم ارسال ولتاژ برق به اجزای دستگاه می‌شود که منجر به کار نکردن دستگاه خواهد شد. تشخیص مشکل بورد کنترل اصلی دشوار و گاهی غلط انداز است، پس قبل از تعویض آن، از سالم بودن تمامی اجزایی که احتمال خرابی دارند اطمینان حاصل کنید.

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت ۵: صفحه لمسی و پنل کنترلی

برای اطمینان از صحت کارکرد صفحه لمسی، چندین دکمه را بر روی آن فشار دهید. اگر دستگاه به فشار دکمه واکنشی نداشت، ممکن است صفحه لمسی خراب باشد. (برخی تولیدکنندگان صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی می‌فروشند. برخی دیگر شما را مجبور به خرید هر دوی آنها باهم می‌کنند. اگر صفحه لمسی را نمی‌توانید به تنهایی تعویض کنید، هر دوی صفحه لمسی و پنل کنترلی را تعویض نمایید.)

علت ۶: صفحه لمسی

برای اطمینان از صحت کارکرد صفحه لمسی، چندین دکمه را بر روی آن فشار دهید. اگر دستگاه به فشار دکمه واکنشی نداشت، ممکن است صفحه لمسی خراب باشد. اگر صفحه لمسی کارکرد صحیحی ندارد، آن را تعویض کنید. (برخی تولیدکنندگان صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی می‌فروشند. برخی دیگر شما را مجبور به خرید هر دوی آنها باهم می‌کنند. اگر صفحه لمسی را نمی‌توانید به تنهایی تعویض کنید، هر دوی صفحه لمسی و پنل کنترلی را تعویض نمایید.)

علت ۷: تایمر

آخرین مشکل در مورد علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ ، تایمر ماشین ظرفشویی می‌باشد. تایمر مسئول اتصال جریان برق اجزای مناسب در زمان مناسب است. اگر تایمر کارکرد صحیحی نداشته باشد، جریان برق را به اجزای ماشین ظرفشویی نفرستاده و باعث عدم شروع به کار دستگاه می‌شود. تشخیص عیب تایمر معمولا غلط انداز است، پس قبل از تعویض آن، از صحت عملکرد تمامی اجزایی که احتمال خرابی دارند اطمینان حاصل کنید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.