مشکلات رایج یخچال‌
مشکلات رایج یخچال‌
۱۳۹۷-۰۴-۲۳
علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
۱۳۹۷-۰۴-۲۷

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

علت کار نکردن آبسردکن یخچال

آبسرد کن یخچال یکی از حساس‌ترین بخش‌ها و قطعات یخچال و فریزرها است. برخی مواقع آبسردکن یخچال شما کار نمی‌کند و در صدد این هستید تا علت کار نکردن آبسردکن یخچال خود را بررسی و درصدد رفع آن برآید. در این نوشته قصد داریم تا برخی موارد اولیه را مطرح کنیم تا شما بررسی آن بتوانید مسائل پیش‌آمده را بررسی کنید و بعد از شناسایی علت کار نکردن آبسردکن یخچال این مشکل را رفع کنید. در صورتی که بعد از بررسی موارد بیان شده همچنان آبسردکن یخچال شما کار نمی‌کند پیشنهاد می‌کنیم تا با متخصصان حرفه‌ای و مطمئن ارتباط برقرار کنید.

البته باید سعی کنید هنگام خرید یخچال، متناسب با نیاز خود یخچال مناسبی را انتخاب کنید. برای این‌کار می‌توانید این نوشته را که حاوی نکات ارزشمندی درباره راهنمای خرید یخچال است را مطالعه کنید.

مهم‌ترین انواع علت کار نکردن آبسردکن یخچال عبارتند از:

علت ۱: لوله آب داخل در یخ زده است

اولین علت کار نکردن آبسرد یخچال این است که لوله آب داخل درب یخچال یخ‌زده است. برای تشخیص یخ‌زدگی لوله آب درون در، لوله را در قسمت زیرین در جدا نموده و داخلش هوا بدمید. اگر هوایی عبور نکرد، یعنی آب لوله یخ زده است. اگر لوله آب یخ زده باشد، یخ را با آب کردن خارج نمایید. به‌علاوه، مطمین شوید که دمای فریزر مناسب باشد. دمای فریزر باید مابین صفر الی ۱۰ درجه فارنهایت (۱۸- الی ۱۲- درجه سلسیوس) باشد. اگر دمای فریزر بیش از حد سرد باشد، باعث یه زدگی لوله های آب می‌شود.

علت ۲: شیر ورودی آب

دومین علت کار نکردن آبسرد یخچال مربوط به شیر ورودی آب می‌باشد. شیر ورودی آب است که آب را به سمت آب سردکن هدایت می کند. اگر شیر خراب باشد یا فشار آب کم باشد، شیر ورودی باز نخواهد شد. حداقل فشار لازم برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi یا ۱.۳۶ اتمسفر است. اگر فشار آب کافی باشد، از یک مولتیمتر برای تست اتصال جریان شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر اتصالی وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: فشار کم سیستم آب خانگی

سومین علت کار نکردن آبسردکن یخچال مربوط به فشار کم سیستم آب خانگی می‌باشد. ممکن است فشار آب خانه تان ناکافی باشد. شیر ورودی است که آب را به آب سردکن هدایت می کند. حداقل فشار آب برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi است. جریان آب را چک کرده و فشارش را تست نمایید تا بیشتر از ۲۰ psi باشد.

علت ۴: بورد کنترلی آب سردکن

بورد کنترلی مسئول عملکرد سیستم آب سردکن است. اگر ایرادی در بورد کنترلی وجود داشته باشد، ممکن است تامین برق کلی سیستم آب سردکن را متوقف نماید. اگر فقط بخش آب ریزی عمل نمی کند، هر یک از اجزای آن را قبل از تست بورد کنترلی تست نمایید. احتمال معیوب بودن یک قطعه بسیار زیاد است. اگر کل سیستم آب سردکن کار نمی کند، احتمال خرابی بورد کنترلی بیشتر است.

علت ۵: کلید آب سردکن

کلید مسئول برقراری جریان ولتاژ به آب سردکن است. اگر یکی از کلیدهای آب سردکن خراب باشد، سیستم عمل نخواهد کرد. برای تشخیص عیب در کلید، اتصال جریان کلید را با یک مولتیمتر تست نمایید. اگر اتصالی وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

علت ۶: فیلتر آب

یکی از انواع علت کار نکردن آبسردکن یخچال مربوط به فیلتر آب می‌باشد. فیلتر آب مسدود شده می تواند جریان آزاد آب را به آب سردکن محدود نماید و عملکرد صحیح آن را مختل نماید. برای اطمینان از جریان پذیری و کیفیت مناسب آب، فیلتر را باید هر ۶ ماه یک بار تعویض نمود.

علت ۷: کلید درب یخچال

آخرین موردی که برای بررسی علت کار نکردن آبسردکن یخچال باید بررسی کنید کلید درب یخچال می‌باشد. کلید درب هنگام باز بودن درب یخچال، سیستم آب سردکن و یخ ساز را خاموش می کند. اگر کلید در خراب شود، آب سردکن دیگر روشن نمی شود. برای تشخیص خرابی کلید در، از یک مولتیمیتر برای تست اتصال جریان استفاده نمایید. اگر اتصال جریانی هنگام فعال بودن کلید وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.