صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش

سوالات متداول یخچال
سوالات متداول یخچال‌
۱۳۹۷-۰۶-۲۲
کار نکردن فن کولر گازی
دلایل کار نکردن فن کولر گازی
۱۳۹۷-۰۶-۲۶

محصولات خانگی بوش یکی از با کیفیت‌ترین محصولات تولید شده در بازار است، که در ایران هم افراد زیادی اقدام به خرید این محصولات با کیفیت می‌کنند. ماشین‌ لباس‌شویی هم مانند سایر وسایل خانگی در برخی از مواقع ممکن است مشکلاتی برای آن‌ها پیش آید. برای نمونه صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که خوانندگان وب‌لاگ اپلا سرویس بیان می‌کنند.

در نوشته‌های قبلی بخش وب‌لاگ در مورد سایر مشکلات ماشین‌های لباس‌شویی مانند عدم چرخش دیگ ماشین لباس‌شویی، عدم تخلیه آب توسط ماشین لباس‌شویی و نشتی از ناحیه موتور ماشین ظرف‌شویی نکاتی را ارائه می‌دهیم.

مطالب بیان شده درباره مشکل صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش براساس اولویت مشخص شده است. برای رفع این مشکل پیشنهاد می‌کنیم مطالب بیان شده را براساس اولویت بررسی و اعمال کنید. در صورتی که بعد از مطالعه این نوشته مشکل صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش شما حل نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های تخصصی آن‌ها به صورت رایگان بهره‌مند شوید.

علت ۱: طبلک عقبی با بیرینگ

طبلک عقبی دارای بیرینگ یا بیرینگ‌هایی است که چرخش گردونه داخلی را نرم و روان سازد. اگر سیستم بیرینگ گردونه خراب باشد، دستگاه می‌تواند بسیار پر سروصدا باشد. در برخی دستگاه‌ها، بیرینگ‌ها جدا از طبلک عقبی به فروش می‌رسند، با این حال اگر تولیدکننده طبلک و بیرینگ را سوار بر هم فراهم می‌کند، توصیه می‌کنیم که طبلک بیرونی و بیرینگ‌ها را با هم تعویض نمایید، زیرا جدا کردن و پرس کردن بیرینگ جدید می‌تواند شدیداً سخت و مشکل ساز باشد. البته لازم است بدانید که تعویض گردونه بیرونی و بیرینگ آسان نیست و پر هزینه خواهد بود.

علت 2: بیرینگ

بیرینگ در میانه گردونه خارجی قرار دارد. بیرینگ کمک می‌کند تا گردونه داخلی به نرمی و روانی بچرخد. تعویض بیرینگ گردونه یک تعمیر بسیار سخت است و لازم خواهد بود تا بیشتر قسمت‌های ماشین لباس‌شویی از هم باز شوند. اگر بیرینگ گردونه خراب باشد، توصیه می‌کنیم که گردونه خارجی و بیرینگ را با هم تعویض نمایید.

علت 3: بیرینگ گردونه

بیرینگ گردونه در میانه گردونه خارجی قرار دارد. بیرینگ کمک می‌کند تا گردونه داخلی به نرمی و روانی بچرخد. تعویض بیرینگ گردونه یک تعمیر بسیار سخت است و لازم خواهد بود تا بیشتر قسمت‌های ماشین لباس‌شویی از هم باز شوند. اگر بیرینگ گردونه خراب باشد، در صورتی که تولیدکننده این اجزا را سوار بر روی هم به فروش می‌رساند، توصیه می‌کنیم که گردونه خارجی و بیرینگ را با هم تعویض نمایید.

علت 4: کیت بیرینگ و مهروموم درزگیر گردونه

بیرینگ و مهروموم درزگیر گردونه در میانه گردونه خارجی قرار دارد و کمک می‌کند تا گردونه داخلی به نرمی و روانی بچرخد. اگر دستگاه حین چرخش سر و صدای بسیاری تولید می‌کند یا اگر نشتی آبی در زیر گردونه در نزدیکی سیستم انتقال نیرو مشاهده گردید، مهروموم درزگیر و بیرینگ به احتمال زیاد معیوب هستند. تعویض بیرینگ گردونه یک تعمیر بسیار سختی است و در عمل باید بیشتر اجزای دستگاه را باز نمود. اگر بیرینگ گردونه خراب باشد، توصیه می‌کنیم که گردونه

خارجی و بیرینگ را با هم تعویض نمایید.

علت 5: چرخ تسمه محرک

چرخ تسمه محرک می‌تواند عامل دیگری برای صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش شما باشد. چرخ تسمه محرک ممکن ساییده، ترک برداشته، شل شده یا خمیده شده باشد. چرخ تسمه محرک را جدا نموده و به دقت بازرسی‌اش کنید. اگر چرخ تسمه معیوب یا آسیب دیده بود، تعویض‌اش نمایید.

علت 6: چرخ تسمه

چرخ تسمه محرک ممکن ساییده، ترک برداشته، شل شده یا خمیده شده باشد. چرخ تسمه محرک را جدا نموده و به دقت بازرسی‌اش کنید. اگر چرخ تسمه معیوب یا آسیب دیده بود، تعویض‌اش نمایید.

علت 7: کوپلینگ موتور

کوپلینگ موتور می‌تواند معیوب باشد و منجر به صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش شما گردد. کوپلینگ موتور، موتور را به سیستم انتقال نیرو ماشین لباس شویی وصل می‌کند. اگر وزن البسه از حد مجاز بار عبور نماید، کوپلینگ مانع از چرخش دستگاه می‌شود تا به موتور و سیستم انتقال نیرو آسیبی نرسد. خود کوپلینگ ممکن است به دلیل استفاده زیاد دچار خرابی شود. کوپلینگ موتور را بازرسی نمایید تا از عدم خرابی اطمینان حاصل کنید. اگر کوپلینگ خراب بود، آن را تعویض نمایید.

علت 8: کلاچ

یکی دیگر از مشکلات مربوط به صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش سیستم کلاچ دستگاه است. سیستم کلاچ، اتصال بین سیستم انتقال نیرو و گردونه داخلی شستشو را فراهم می‌کند، یعنی کمک می‌کند که گردونه به تدریج به سرعت چرخش مناسب برسد. با ساییده شدن کلاچ در طول زمان، ممکن است در حین مرحله چرخش دستگاه یا در حین اتمام مرحله چرخش، سر و صدای زیادی تولید کند. کلاچ قابل تعمیر نیست، اگر معیوب بود تعویض اش کنید.

صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش

علت 9: تسمه محرک

تسمه محرک می‌‍تواند معیوب باشد. در طول زمان، تسمه محرک می‌تواند خشک شده، از گرما آسیب دیده یا شروع به ترک برداشتن نماید. در نهایت، قسمتی از تسمه می‌تواند پاره شود، و باعث صدای زیاد تسمه ماشین لباس‌شویی در زمان کار کردن موتور شود. برای تشخیص خرابی تسمه محرک، آن را به دقت بازرسی نمایید. اگر تسمه محرک آسیب دیده یا به کل خراب بود، تعویض‌اش نمایید.

علت 10: مجموعه تسمه ها

یکی از تسمه‌های محرک می‌تواند معیوب باشد. در طول زمان، تسمه محرک می‌تواند خشک شده، شروع به ترک برداشته یا از گرما آسیب ببیند. در نهایت، قسمتی از تسمه می‌تواند پاره شود، و باعث صدای زیاد تسمه ماشین لباس‌شویی در زمان کار کردن موتور شود. برای تشخیص خرابی تسمه محرک، آن را به دقت بازرسی نمایید. اگر تسمه محرک آسیب دیده یا به کل خراب بود، تعویض‌اش نمایید.

علت ۱1: سیستم انتقال نیرو

سیستم انتقال نیرو دستگاه می‌تواند ساییده یا خراب باشد. این سیستم دارای چرخ‌دنده‌هایی است که می‌توانند معیوب شده و باعث ایجاد صدای بلند ماشین لباس‌شویی در زمان کارکرد دستگاه شوند. با این حال، این حالت بسیار نادر است. قبل از تعویض سیستم انتقال نیرو، نخست تمامی دیگر اجزا با احتمال خرابی را چک کنید.

علت ۱2: پمپ تخلیه

اگر ماشین لباس‌شویی هنگام تخلیه آب سر و صدای زیادی تولید می‌کند، امکان دارد پمپ تخلیه دچار گرفتگی و انسداد یا خرابی پمپ باشد. برخی اوقات ذرات یا تکه‌های لباس می‌توانند در پمپ تخلیه‌گیر نمایند. برای تشخیص گرفتگی پمپ، پمپ را جدا نموده و آن را برای هرگونه گرفتگی بررسی کنید. اگر پمپ عاری از گرفتگی بود، اما هم‌چنان در حین تخلیه پر سر و صدا بود، پمپ را تعویض نمایید.

علت ۱3: موتور محرک

دلیل دیگر صدای بلند ماشین لباس‌شویی می‌تواند موتور محرک باشد. بیرینگ‌های موتور محرک می‌توانند ساییده شده باشند. عموماً موتورهای ماشین‌های لباس‌شویی حین کارکرد بسیار آرام و بی سر و صدا هستند. برای تشخیص خرابی موتور ماشین لباس‌شویی، تسمه محرک را از ماشین لباس‌شویی جدا نموده و سپس موتور را راه‌اندازی کنید. اگر موتور هم چنان صدای بلندی داشت، به این معنی این است که موتور محرک خراب بوده و نیاز به تعویض دارد.

علت 14: شیر ورودی آب

اگر ماشین لباس‌شویی صدای بلندی ایجاد می‌کند، به خصوص زمانی که آب در حال پر شدن داخل ماشین لباس‌شویی است، ممکن است دلیل آن خرابی شیر ورودی آب باشد. در طول زمان، ته نشین شدن و تجمع مواد معدنی می‌تواند باعث گرفتگی شیر ورودی آب گردد. اگر شیر ورودی آب مسدود شده باشد، باعث ایجاد صدای بلند ماشین لباس‌شویی حین پر شدن آب به دستگاه می‌شود. اگر شیر ورودی آب خراب باشد، تعویض‌اش نمایید. سعی نکنید شیر ورودی آب را تعمیر نمایید، زیرا باز کردن و تعمیر آن می‌تواند منجر به احتمال بیشتر خرابی‌اش شود.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  repairclinic

n
.