کار نکردن یخچال
مهم‌ترین دلایل کار نکردن یخچال
۱۳۹۷-۰۸-۱۳
معنای علائم شستشو
معنای علائم شستشو بر روی برچسب البسه
۱۳۹۷-۰۸-۱۸

در برخی از اوقات صدای بلند یخچال سبب اختلال در عملکرد دستگاه و ایجاد نگرانی در افراد می‌شود. این مشکل را می‌توان در حد توان رفع کرد. برای حل مشکل صدای بلند یخچال می‌توانید موارد بیان شده را عملی کنید. موارد بیان شده براساس اولویت و اهمیت بیان شده است و پیشنهاد می‌کنیم تا به ترتیب موارد بیان شده اقدام به عملی کردن آن‌ها بکنید تا بتوانید نتیجه مطلوب را کسب کنید. در صورتی که بعد از عملی کردن موارد بیان شده، مشکل صدای بلند یخچال‌ شما حل نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص اپلا سرویس تماس برقرار کنید و از راهنمایی‌های رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید. در صورت نیاز برای مراجعه حضوری می‌توانید با تماس تلفی خدمات حضوری خود را در کمتر از یک ساعت در هر نقطه از تهران دریافت کنید.

موتور فن چگالنده

اگر یخچال شما از مدل‌های جدید عاری از برفک است، به احتمال زیاد وظیفه خنک کردن کویل‌ها بر عهده یک فن خواهد بود. این فن جریان هوا را به دو دلیل ایجاد می‌کند: خشک کردن آبی حاصله از آب شدن برفک‌ها در سینی کف یخچال و خنک نگه داشتن کویل‌های چگالنده. این موتور به صورت هم زمان با موتور چرخاننده فن تبخیر کننده و کمپرسور فعال می‌شود و عیب و ایراد در این موتور باعث کارکرد بیش از حد چرخه یخچال سبب صدای بلند یخچال می‌شود. موتور فن چگالنده معمولاً در قسمت زیرین و پشتی یخچال قرار دارد و در نزدیکی کمپرسور است. بازرسی یخچال را با از برق خارج کردن دستگاه شروع کنید و پنل دسترسی پشتی را جدا نمایید. مسیر فن باید آزاد باشد، پس هرگونه خرده آشغال مسدود کننده مسیر آن را تمیز نمایید. بهتر است هر از چند گاهی با جاروبرقی این قسمت را نظافت نمایید. هم‌چنین آسیب دیدگی موتور یا تیغه فن یا هرگونه نشانه‌ای که دال بر تعویض موتور باشد را بررسی کنید. اگر تیغه‌های فن یا لاستیک‌های درز بندی آن خراب شده باشند، آن را تعویض نمایید.

صدای بلند یخچال

بیشتر بخوانید: سه دلیل اصلی کامل بسته نشدن درب یخچال

 

موتور فن تبخیر کننده

اگر سر و صدای بلند یخچال شما بیشتر از قسمت فریزر ساطع می‌شود، احتمالاً موتور فن تبخیر کننده (که جریان هوای کویل‌های تبخیر کننده در زمان کارکرد کمپرسور تامین می‌کند) مشکل دارد. موتور فن تبخیر کننده در دیواره پشتی قسمت فریزر قرار دارد. اگر این قمست مسئول تولید سر و صدا است، احتمالاً دمای فریزر به نسبت گرم بوده و زمان طولانی‌تری برای یخ زدن آب یا مواد غذایی لازم خواهد بود. دستگاه را از برق خارج کنید و پوشش فن تبخیر کننده را جدا نمایید. آیا فن پوشیده از یخ و برفک است؟ این به معنی وجود ایراد در سیستم برفک زدایی است. آیا تیغه‌های فن آسیب دیده یا شل شده‌اند؟ پس نیاز به تعویض تیغه فن خواهد بود. بررسی کنید تا شفت موتور آزادانه بچرخد؛ اگر چنین نبود، باید موتور جدیدی نصب کنید. اگر هم‌چنان منبع صدا را نیافتید، از تعمیرکار مجازی بخواهید تا با روش ایزوله کردن صدا منبع آن را بیابد. این کار از عهده خود شما بر نمی‌آید و می‌تواند برای شما خطر آفرین باشد.

بیشتر بخوانید: کارکرد بی وقفه یخچال: مهم‌ترین دلایل و راه‌کارها

 

حلقههای فلزی موتور فن تبخیر کننده

موتور فن تبخیر کننده یخچال بر روی حلقه‌هایی فلزی می‌نشیند تا از لرزش زیاد آن و برخورد با حفاظ فن جلوگیری کند. با مرور زمان این حلقه‌های فلزی معیوب شده یا شل می‌شوند و تیغه به حفاظ ساییده شده و تولید صدا می‌کند. دستگاه را از برق جدا کرده و در داخل بخش فریزر به موتور فن تبخیر کننده پشت دیواره انتهایی نگاهی بندازید. اگر حلقه‌های فلزی نگه دارنده آسیب دیدگی داشتند، تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین دلایل کار نکردن یخچال

 

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

مبنع: www.fix.com

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.