کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر
کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر
۱۳۹۷-۰۵-۰۴
سرد نکردن یخچال سامسونگ
سرد نکردن یخچال سامسونگ
۱۳۹۷-۰۵-۱۰

صدای بلند یخچال مجیک

صدای بلند یخچال مجیک

هر روز یخچال و فریزرها که بیش‌تر پیشرفت می‌کنند، می‌توانند مشکلات مختلفی را به خود ببینند. مشکلاتی مانند کار نکردن آب سردکن، سرد نکردن یخچال، کار نکردن یخ‌ساز یخچال و موارد مشابه از جمله مشکلات رایج در انواع مختلف یخچال و فریزر می‌باشد. در برخی از مواقع صدای بلند یخچال سبب می‌شود تا کاربران از کارکرد یخچال خود نگران باشند و در صدد رفع این مشکل باشند. طبق خواسته کاربران و خوانندگان وب‌سایت در این نوشته قصد داری درباره صدای بلند یخچال مجیک نکاتی را بیان کنیم. در حالت کلی 5 دلیل اصلی و عمده درباره صدای بلند یخچال مجیک وجود دارد که به ترتیب از بیش‌ترین احتمال تا کم‌ترین احتمال مرتب شده است. برای رفع صدای بلند یخچال مجیک پیشنهاد می‌دهیم که در ابتدا هر یک از آیتم‌ها را چک و بررسی کنید. بهتر است از آیتم‌های اول شروع کنید. در صورتی که بعد از مطالعه این نوشته باز نتوانید مشکل صدای بلند یخچال مجیک را شناسایی یا رفع کنید، می‌توانید با یک تماس از راهنمایی‌های متخصصان ما بهره‌مند شوید و مشکل خود را رفع کنید.

صدای بلند یخچال مجیک

علت ۱: تیغه فن

اگر صدای بلند یخچال مجیک خود را می‌شنوید، مخصوصاً زمانی که در یخچال باز باشد، مشکل می‌تواند از تیغه فن تبخیرکننده یا چگالنده باشد. نخست، تیغه فن تبخیرکننده را با دست بچرخانید. اگر تیغه آزادانه نچرخد، بررسی نمایید تا تیغه به چیزی ساییده نمی‌شود یا چیزی در میان تیغه‌ها گیر نکرده باشد. به علاوه، تیغه فن چگالنده را نیز بررسی نمایید تا عاری از هرگونه مانع یا سایش باشد.

علت ۲: موتور فن تبخیرکننده

زمانی که موتور فن تبخیرکننده دچار ایراد شود، عموماً صدای بلند یخچال مجیک‌تان را خواهید شنید. زمانی که در باز باشد، صدا بسیار بلندتر خواهد بود. اگر فن تبخیرکننده پر سر و صدا باشد، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: موتور فن چگالنده

ممکن است چیزی میان تیغه موتور فن چگالنده گیر کرده باشد، یا بیرینگ‌های موتور فن چگالنده معیوب باشند. موتور فن چگالنده معمولاً در زیر یخچال، نزدیک به پشت یخچال قرار دارد. یخچال را هل داده و از دیوار دور کنید و پنل دسترسی را جدا نمایید تا به آن دسترسی پیدا کنید.

علت ۴: کمپرسور

اگر منبع سر و صدا کمپرسور باشد، ممکن است کمپرسور دچار خستگی باشد. با کارکرد مکرر کمپرسور در طول زمان و شروع به خستگی، نسبت به حالت عادی سر و صدای بیشتری خواهد داشت. معمولاً کمپرسورها حتی در صورت ایجاد صدای بلند نیز چندین سال به کار کردن ادامه می‌دهند. با این حال اگر کمپرسورتان پر سر و صدا باشد، آگاه باشید که در آستانه خرابی قرار دارد. کمپرسور باید توسط تکنسین مجاز تعویض گردد.

علت ۵: شیر ورودی آب

اگر صدای بلند یخچال مجیک خود را می‌شنوید، به خصوص زمانی که یخ‌ساز در حال پر شدن است، ممکن است شیر ورودی آب معیوب شده باشد. شیر ورودی آب یک شیر کنترل الکترونیکی است که مسیر جریان آب را به سمت آب سردکن و یخ ساز باز می‌نماید. با گذر زمان، ته نشین شدن مواد معدنی داخل آب می‌تواند داخل شیر تجمع یافته و جریان آب را محدود نماید. اگر شیر ورودی آب پر سر و صدا باشد، آن را تعویض نمایید. سعی نکنید شیر ورودی آب را تعمیر نمایید – باز کردن و جدا نمودن قطعات شیر باعث خرابی حتمی شیر می‌شود.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.