نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور
نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور
۱۳۹۷-۰۶-۲۰
صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش
صدای زیاد ماشین لباس‌شویی بوش
۱۳۹۷-۰۶-۲۴

یخچال از ضروری‌ترین دستگاه‌ها در منزل و آشپزخانه می‌باشد. تصور خانه‌ای بدون یخچال تقریبن محال است. هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی به کار رفته در ساخت یخچال‌ها، مشکلات به وجود آمده در یخچال‌ها نیز پیچیدگی بیشتری را شاهد هستیم. مشکلات مختلفی مانند سرد نکردن فریزر، کار کرد بی وقفه فریزر و اتومات نکردن یخچال از مشکلات رایج در مورد یخچال‌ها هستند. در این نوشته هم سعی داریم تا مهم‌ترین سوالات متداول یخچال را بررسی کنیم. سوالات متداول یخچال جمع‌آوری شده براساس اولویت و تعداد زیاد سوالات تهیه شده است.

آیا می‌توان یخچال/فریزر را در گاراژ قرار داد؟

بلی. یکی از مهم‌ترین سوالات متداول یخچال مربوط به قرار دادن یخچال در گاراژ می‌باشد. با این حال اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دمای هوا به زیر ۵۰ درجه فارنهایت (۱۰ درجه سلسیوس) می‌رسد، این ایده خوبی نخواهد بود. این بازه دمایی باعث می‌شود تا روغن کمپرسور غلیظ‌تر شده و منجر به خرابی زود هنگام کمپرسور یا دیگر مشکلات شود. هم‌چنین، یخچال/ فریزرها زمانی‌که دمای گاراژ به زیر ۳۵ درجه فارنهایت (۱.۶ درجه سلسیوس) برسد اغلب قادر به منجمد‌کردن مواد غذایی نیستند.

تا چه اندازه‌ای می‌توان فریزر را از مواد غذایی پر نمود؟

یکی دیگر از سوالات متداول یخچال مربوط به مقدار نگهداری مواد غذایی در یخچال یا فریزر است. ‌ فریزر شما زمانی‌که پر است کارکرد بهتری دارد. به این دلیل که مواد یخ‌زده کمک می‌کنند تا دیگر مواد نیز سرد بمانند و هم‌چنین کمک می‌کنند که فریزر دمای سردتری داشته باشد.

اگر فریزر شما دارای فضاهایی خالی است – نگران نباشید – نمی‌گوییم که با خرید مواد غذایی بیشتر آن را پر کنید! آن چه لازم است انجام دهید این است که فضاهای خالی را با قالب‌های یخ اضافی پر کنید یا بسته‌های آب پلاستیکی یا قوطی‌های خالی شیر را با آب پر نموده و داخل فریزر قرار دهید. (بین بسته‌ها فضایی خالی در نظر بگیرید زیرا آب حین انجماد افزایش حجم دارد.) شاید خنده‌دار و نامعقول به نظر آید، اما به فریزر کمک می‌کند تا بهره‌وری بیشتری داشته باشد و مصرف برق و در نتیجه مبلغ قبض برق کاهش یابد.

میزان سردی یخچال/فریزر باید در چه محدوده‌ای باشد؟

ترموستات یخچال باید بر روی ۳۶ الی ۳۸ درجه فارنهایت (تقریبا ۲ درجه سلسیوس) باشد و ترموستات فریزر نیز باید ما‌بین صفر الی ۵ درجه فارنهایت (۱۸- درجه سلسیوس) باشد.

آیا می‌توان جهت باز‌شدن درب یخچال را عوض نمود؟

معمولاً بلی. یکی از دغدغه‌ها و سوالات متداول یخچال مربوط به جهت باز شدن درب یخچال می‌باشد. در بیشتر یخچال‌ها می‌توان جهت باز شدن درب را معکوس نمود. به دفترچه راهنمای کاربر یخچال/ فریزرتان مراجعه کنید تا دستورالعمل‌های مناسب را بیابید. اگر دفترچه راهنما را پیدا نمی‌کنید، شماره مدل دستگاه‌تان را در اینترنت جستجو کنید تا بتوانید دفترچه راهنمای دستگاه‌تان را مطالعه کنید.

چگونه می‌توان یخچال/ فریزر قدیمی را دور انداخت؟

از مهم‌ترین چالش‌ها و سوالات متداول یخچال مربوط به از بین بردن و دور انداخت یخچال یا فریزر می‌باشد. بردن یخچال به محل دفن زباله قبل از خارج‌ کردن ماده عامل سرد سازی به دلیل مسائل زیست‌ محیطی و سلامتی غیر‌قانونی است. تنها متخصصین مجاز قادر به انجام این پروسه هستند. با شهرداری منطقه زندگی خود تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید. بسیاری از آن‌ها این خدمات را دارند که یخچال‌ها را تحویل گرفته و به طرز مناسب آن‌ها را دفع نمایند – با قیمتی معقول. اگر شهرداری منطقه شما چنین خدماتی ارائه نمی‌دهد، با یک شرکت تعمیرات لوازم خانگی معتبر تماس گرفته و از چنین خدماتی اطلاعات حاصل کنید. حتماً و حتماً بپرسید تا گواهی معتبر و گواهی‌نامه مرتبط داشته باشند.

آیا اضافه‌نمودن یخساز به یخچال/ فریزر کار آسانی است؟

بله، اگر فریزر شما دارای سیم‌کشی داخلی لازم باشد( بسیاری دارند)، این کاری است که بتوانید به تنهایی انجام دهید.

چه مقدار فضای خالی در پشت یخچال/ فریزر لازم است؟

اگر کویل‌های چگالنده یخچال (شبکه لوله‌های رادیاتور شکل بزرگ سیاه‌رنگ) در پشت دستگاه باشد، باید حداقل یک اینچ (۲.۵ سانتیمتر) فضا ما‌بین کویل‌ها و دیوار باقی بگذارید تا از بروز مشکل برای دستگاه جلوگیری کنید. اگر کویل‌ها در زیر یخچال قرار داشته باشند می‌توانید یخچال را تا سر حد تماس با دیوار هل دهید.

سوالات متداول یخچال

آیا می‌توان یخچال با برفکزدایی دستی را به حالت برفکزدایی اتوماتیک تغییر داد؟

نه، زیرا در اجزای مختلف، سیم‌کشی داخلی و طراحی با هم تفاوت دارند.

چگونه یخچال را حرکت داده و از دیوار دور نماییم تا کویل‌های چگالنده را تمیز کنیم؟

همواره هنگام حرکت‌دادن یخچال یا دیگر لوازم خانگی بزرگ، یک نفر را به عنوان کمک خود داشته باشید و به تنهایی این کار را انجام ندهید. مواد غذایی را از یخچال خارج کنید. بیشتر یخچال‌های تولید‌ شده در ۲۰ سال اخیر دارای چرخ‌های نصب‌شده در زیر خود هستند. قبل از حرکت‌دادن یخچال، ابتدا باید پایه‌های جلویی یخچال را جمع نمایید. مواظب باشید تا به کف خانه آسیب نرسانید. اگر می‌خواهید یخچال را بیشتر از یک فوت جابجا نمایید، از پلاستیک‌های محافظ کف استفاده کنید تا از هر گونه آسیب‌دیدگی کف جلوگیری نمایید.

آیا می‌توان به یخچال یا فریزر قفسه اضافه نمود؟

معمولا بله. اگر در دستگاه شما فضایی برای قفسه اضافی و پایه‌های لازم بر روی دیواره‌ها یا سقف دستگاه وجود دارد، می‌توانید قفسه اضافه کنید.

آیا فریزر در حین چرخه برفکزدایی اتوماتیک گرم می‌شود؟

بله. دمای فریزر هنگام چرخه برفک‌زدایی تا ۲۰ درجه افزایش پیدا می‌کند. این طبیعی است و بر کیفیت مواد غذایی موجود در فریزر تاثیری نمی‌گذارد.

سوختگی مواد غذایی در فریزر چیست؟ آیا مشکل سلامتی دارد؟

سوختگی مواد غذایی در فریزر مشکلی معمول در ارتباط با بسته‌بندی مواد غذایی است. مواد غذایی در معرض هوای فریزر دچار دهیدراسیون( از دست دادن حجم آب) می‌شوند. بسته‌بندی فروشگاهی بیشتر مواد غذایی به گونه‌ای نیست که از دهیدراسیون مانع شود. اگر می‌خواهید مواد غذایی را بیشتر از چند روز در فریزر نگهداری کنید، باید آن‌ها را در بسته‌های عاری از هوا یا کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار مخصوص نگهداری مواد غذایی بگذارید. اطمینان می‌دهیم که پخت‌و‌پز و خوردن مواد غذایی با سوختگی فریزر کاملا بدون مشکل است. اما بیشتر مردم اعتقاد دارند که پروسه دهیدراسیون بافت و طعم مواد غذایی را از بین‌می برد. معمولاً می‌گویند گوشت دهیدراته بعد از پخت‌و‌پز، سفت و بی‌مزه می‌شود.

یخچال به طور مداوم کار می‌کند. آیا این امر عادی است؟

خیر. مشکلات متعددی منجر به این حالت می‌شوند. قبل از ایرادیابی به کمک اطلاعات کمکی تعمیرات یخچال ارائه‌شده توسط ما، اطمینان یابید که کویل‌های چگالنده یخچال تمیز هستند، فاصله کافی میان کویل‌های چگالنده و دیوار (یک اینچ یا ۲.۵ سانتی‌متر) وجود دارد تا هوا جریان داشته باشد و اینکه زه درب (درز بندی درب) معیوب نیست.

طول عمر یخچال قبل از اینکه لازم شود یخچال دیگری خریداری کنیم چقدر است؟

عمر میانگین یخچال بین ۱۴ الی ۱۷ سال است. برخی مدل‌ها عمر بسیار طولانی‌تری دارند، برخی دیگر کمتر. نگهداری و رسیدگی مناسب تاثیر مثبتی بر طول عمر یخچال دارد.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.