روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی

روشن‌ نشدن چراغ یخچال
روشن‌ نشدن چراغ یخچال
۱۳۹۷-۰۵-۲۵
یخ‌زدن غذا در یخچال
یخ‌زدن غذا در یخچال
۱۳۹۷-۰۵-۳۰

شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های ظرف‌شویی موجود در بازار، با ایجاد خلاقیت و امکانات جدیدی که به وجود می‌آورند، سعی می‌کنند تا آسایش و رفاه بیش‌تری را برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاورند. دارندگان ماشین‌های ظرف‌شویی برخی اوقات با مشکلات مختلفی مانند کار نکردن دستگاه، خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی و چفت نشدن درب دستگاه و مشکلات مشابه مواجه هستند که می‌توانند با بررسی و مطالعه نکات مربوط به مشکلات‌شان، علت بروز این مشکلات را شناسایی کرده و رفع کنند. در این نوشته قصد داریم تا درباره روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی نکاتی را بیان کنیم. علت‌های بیان شده درباره روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی به ترتیب اولویت و اهمیت بیان شده است. پیشنهاد می‌کنیم تا این موارد را به ترتیب مطالعه، بررسی و انجام دهید. در صورتی که مشکل شما رفع نشد، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت ۱: المنت گرمایی

اصلی‌ترین دلیل روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی وجود ایرادی در المنت گرمایی است. وظیفه المنت گرمایی، گرم‌کردن آب تا دمای مورد‌نظر کارکردی است. اگر آب بعد از سپری‌شدن مدت زمانی معین به دمای مطلوب نرسد، علامتی بر روی پنل کنترلی شروع به چشمک‌زدن خواهد کرد. برای تشخیص سوختگی المنت گرمایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان المنت استفاده نمایید. اگر جریان المنت گرمایی وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۲: مجموعه المنت گرمایی

یکی دیگر از دلایل روشن خاموش شدن علائم در ماشین ظرف‌شویی سوختگی مجموعه المنت گرمایی می‌باشد. وظیفه مجموعه المنت گرمایی، گرم‌کردن آب تا دمای مورد‌نظر کارکردی است. اگر آب بعد از سپری‌شدن مدت زمانی معین به دمای مطلوب نرسد، علامتی بر روی پنل کنترلی شروع به چشمک‌زدن خواهد کرد. برای تشخیص سوختگی مجموعه المنت گرمایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان مجموعه المنت گرمایی استفاده نمایید.

علت ۳: بررسی کدهای خطا

راه دیگر تشخیص دلیل دلیل روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی بررسی کدهای خطای بر روی نمایشگر دستگاه است. اگر علائم بر روی پنل کنترلی چشمک زده یا روشن خاموش می‌شوند و کد خطایی بر روی پنل مشاهده می‌شود، با بهره گیری از دیاگرام سیم کشی، برگه داده‌های فنی و دفترچه راهنمای کاربری ماشین ظرف‌شویی، اطلاعات بیشتری را در باب کد خطا بیابید.

علت ۴: پمپ تخلیه آب

از مشکلات رایج در مورد روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی می‌توان به خرابی پمپ تخلیه آب اشاره کرد. پمپ تخلیه آب از یک پروانه متحرک بهره می‌برد تا آب را به داخل شلنگ تخلیه هدایت نماید. اگر پمپ تخلیه کار نکند، علامتی بر روی پنل کنترلی شروع به چشمک‌زدن خواهد نمود. برای تشخیص خرابی پمپ تخلیه، وصل‌بودن جریان برق موتور پمپ را با استفاده از یک مولتیمتر تست نمایید. اگر جریان برق موتور وصل نبود، پمپ تخلیه را تعویض نمایید. پمپ تخلیه قابل تعمیر نیست – اگر خراب بود، مجبورید آن را تعویض نمایید.

روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی

علت ۵: پنل کنترلی و صفحه لمسی

دلیل دیگری روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی می‌تواند وجود ایرادی در پنل کنترلی و صفحه لمسی باشد. نخست، مطمئن شوید که نمایشگر سالم است. اگر نمایشگر سالم بود، دکمه‌های صفحه لمسی را فشار دهید. اگر برخی از دکمه‌ها کارکرد درستی نداشتند، ممکن است کل مجموعه پنل کنترلی و صفحه لمسی دچار عیب باشد. (برخی تولیدکنندگان، صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی به فروش می‌رسانند. برخی دیگر نیز پنل کنترلی و صفحه لمسی را به‌عنوان یک سیستم واحد می‌فروشند. اگر قادر به تعویض مجزای صفحه لمسی نیستید، کل سیستم پنل کنترلی و صفحه لمسی را تعویض نمایید.)

علت ۶: صفحه لمسی

نخست، مطمئن شوید که نمایشگر سالم است. اگر نمایشگر هم‌چنان سالم بود، دکمه‌های صفحه لمسی را فشار دهید. اگر برخی از دکمه‌ها کارکرد درستی داشتند و برخی دیگر نه، ممکن است صفحه لمسی دچار عیب باشد. (برخی تولیدکنندگان، صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی به فروش می‌رسانند. برخی دیگر نیز پنل کنترلی و صفحه لمسی را به‌عنوان یک سیستم واحد می‌فروشند. اگر قادر به تعویض مجزای صفحه لمسی نیستید، کل سیستم پنل کنترلی و صفحه لمسی را تعویض نمایید.)

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.