چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی
چفت نشدن درب ماشین ظرف‌شویی
۱۳۹۷-۰۵-۲۱
روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی
روشن خاموش شدن علائم ماشین ظرف‌شویی
۱۳۹۷-۰۵-۲۵

روشن‌ نشدن چراغ یخچال

روشن‌ نشدن چراغ یخچال

یخچال و فریزرها به عنوان یک عضو جدایی ناپذیر در منازل امروزی اطلاق می‌شود. امکانات روزافزونی که در یخچال‌ها به وجود می‌آید، سبب می‌شود تا مصرف‌کنندگان آسایش و رفاه بیش‌تری را داشته باشند. در بعضی اوقات این دستگاه‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شوند. برخی از مشکلات نیاز است تا به تعمیرکاران متخصص مراجعه کرد و در برخی مواقع نیز می‌توان با کسب برخی از اطلاعات این مشکلات را رفع کرد. ما در بخش وب‌لاگ وب‌سایت‌مان تصمیم گرفته‌ایم تا مشکلات مطرح شده کاربران را بررسی کرده و نکات مربوط را آموزش دهیم. برای نمونه مشکلاتی مانند کار نکردن آب‌سردکن یخچال، گرم شدن یخچال و سرد شدن فریزر، کار نکردن یخ‌ساز یخچال و مواردی مشابه بنا به نیاز کاربران و درخواست آن‌ها تهیه و تولید شده است. در این نوشته هم قصد داریم روشن‌ نشدن چراغ یخچال را بررسی کرده و نکات مربوط به آن آموزش داده شود. 6 علت بیان شده برای روشن نشدن چراغ یخچال از مهم‌ترین علت، لیست شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع روشن نشدن چراغ یخچال این علت‌ها را به ترتیب بررسی کنید. در صورتی که مشکل شما رفع نشد، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان متخصص تماس حاصل فرمایید.

علت ۱: مجموعه سیستم روشنایی

اولین علت روشن نشدن چراغ یخچال مربوط به نقص در مجموعه سیستم روشنایی می‌باشد. سیستم روشنایی می‌تواند معیوب باشد. برخی تولیدکنندگان، اجزای سیستم روشنایی را جداگانه نمی‌فروشند، و مجبور خواهید بود کل سیستم روشنایی را به صورت یکجا بخرید.

علت ۲: چراغ روشنایی

از دلایل اصلی دیگر برای روشن‌ نشدن چراغ یخچال وجود ایرادی در خود لامپ است. چراغ روشنایی می‌تواند سوخته باشد. قبل از تعویض دیگر اجزای مربوط به روشنایی، چراغ را تعویض نمایید.

علت ۳: کلید روشنایی

دلیل دیگر روشن‌ نشدن چراغ یخچال می‌تواند کلید روشنایی باشد. برای تشخیص خرابی کلید روشنایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده کنید. اگر جریان برق کلید روشنایی وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۴: کلید در

برای تشخیص خرابی کلید در، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده کنید. اگر جریان برق کلید در هنگام فعال‌بودن وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

روشن‌ نشدن چراغ یخچال

علت ۵: سرپیچ چراغ روشنایی

خرابی سرپیچ روشنایی می‌تواند دلیل دیگر روشن‌ نشدن چراغ یخچال باشد. برای تشخیص خرابی سرپیچ لامپ روشنایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان سرپیچ استفاده کنید. اگر سرپیچ لامپ جریان برق داشت، اما همچنان لامپ روشن نمی‌شد، این به معنی خرابی سرپیچ لامپ است. اگر سرپیچ خراب بود، آن را تعویض نمایید.

علت ۶: بورد سیستم روشنایی

نخست، اطمینان یابید که بورد سیستم روشنایی ولتاژ کافی برق را دریافت می‌کند. اگر بورد سیستم روشنایی ولتاژ کافی را دریافت می نمود اما هم چنان لامپ روشنایی کار نمی کرد، بورد سیستم روشنایی را تعویض نمایید.

همان‌گونه که بیان شد موارد ذکر شده از مهم‌ترین دلایل روشن نشدن چراغ یخچال می‌باشد که توسط کارشناسان ما تهیه شده است. در صورتی که بعد از مطالعه این نوشته مشکل شما رفع نشده است، پیشنهاد می‌کنیم تا با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید، تا شما را راهنمایی کنند.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع:  repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.