دلایل و راه‌کارهای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

رفع بوی بد ماشین ظرفشویی
نحوه زدودن و رفع بوی بد ماشین ظرفشویی
۱۳۹۷-۰۸-۲۶
نکاتی که باید در مورد تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک بدانید
۱۳۹۷-۱۲-۱۱

عطر ملحفه‌ها و البسه تمیز چنان دلپذیر است که حتی بعضی از خوشبو کننده‌ها در بازار اسانس این بوی دلپذیر را دارند. البته بعضاً چنان بوی نامطبوعی از البسه ساطع می‌شود که تحمل آن بسیار سخت است؛ دلیل این بو می‌تواند ماشین لباسشویی باشد. شما تنها کسی نیستید که از خود پرسیده‌اید “چرا ماشین لباسشویی‌ام چنین بوی نامطبوعی دارد؟” و علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟ خبر خوب این است که زدودن این بوی نامطبوع بسیار آسان است؛ پس به گفته‌های ما گوش فرا دهید.

علت یابی بوی بد ماشین لباسشویی

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که توسط شما از ما پرسیده می‌شود این است که “چرا ماشین لباسشویی بوی نامطبوعی دارد؟” و مهم‌ترین دلایل بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟

دلیل بوی  بد ماشین لباسشویی معمولاً رشد و تکثیر میکروارگانیزم‌هایی است که در درزبندی یا گردونه شستشوی دستگاه جای گرفته‌اند. محیط گرم و مرطوب ایجاد شده توسط دستگاه زیستگاه دلپذیری برای قارچ‌ها، کپک‌ها و باکتری‌ها است. رشد این ارگانیزم‌ها بسیار سریع است و فعالیت‌های زیستی آن‌ها عامل نشر بویی نامطبوع است که بر تن البسه و ملحفه‌ها نشسته و حتی در محیط خانه شما نیز پخش می‌شود.

راه‌کارهایی برای رفع بوی بد ماشین لباسشویی

حرارت بالا

شاید سعی کرده باشید تا با تنظیم کردن دمای آب بر روی حرارت کم، کمی در هزینه‌های مصرف برق و انرژی خود صرفه‌جویی کرده باشید. پس تنظیمات را بر روی داغ‌ترین حرارت ممکن گذاشته و چندین شستشو را در این جالت انجام دهید تا حرارت بالا رشد این میکروارگانیزم ها را نابود کند. بعد از حذف این میکروارگانیزم‌ها، شاهد از بین رفتن بوی بد ماشین لباسشویی خودتان خواهید بود.

مواد شوینده

انتخاب مواد شوینده بسیار حائز اهمیت است. مواد شوینده مدرن به نوعی فرمول‌بندی شده‌اند تا کف کمتری بر روی سطح آب تولید کنند و تا لایه‌ای از کف و چربی و آلودگی در انتهای چرخه شستشو باقی نماند.

جریان هوا

جریان هوا به خشک بودن محیط داخلی ماشین لباسشویی کمک می‌کند و در صورت نبود رطوبت، رشد میکروارگانیزم‌ها به شدت کاهش می‌یابد. پس بعد از هر بار استفاده از دستگاه درب آن را کاملاً باز بگذارید تا رطوبتی در داخل دستگاه باقی نماند. برای اطمینان بیشتر می‌توانید در اتاقی که ماشین لباس‌شویی در آن قرار دارد تهویه هوا یا رطوبت‌گیر نصب کنید تا به فرآیند گردش هوا و حذف رطوبت کمک کند.

بوی بد ماشین لباسشویی

بهترین راه‌های از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی

مهم نیست تناوب استفاده شما از ماشین لباسشویی یا ماشین خشک کن چقدر است. مهم این است که باید هر از گاهی این دستگاه‌ها را نظافت نمایید. مواد بسیاری در دسترس است که نظافت این دستگاه‌ها را بسیار آسان می‌کند. برخی از آن‌ها چنین هستند:

  • جوش شیرین: یک چهارم فنجان جوش شیرین را در یک چهارم فنجان آب حل کنید و این محلول را به قسمت ورودی مواد شوینده دستگاه بریزید.
  • سرکه: سپس دو فنجان سرکه سفید معمولی را درون محل قرارگیری البسه در دستگاه بریزید و با تنظیم دستگاه بر روی داغ‌ترین دمای آب، دستگاه را بدون وجود البسه درون آن روشن کنید. ترکیب جوش شیرین و سرکه یک ترکیب استثنائی برای نظافت و زدودن بوی بد دستگاه‌هایی همانند ماشین لباسشویی است.
  • تمیزکنندههای مخصوص ماشین لباسشویی: این نوع محصولات را در فروشگاه‌ها و فروشنده‌های لوازم خانگی می‌توانید بیابید. به دنبال انواعی باشید که استفاده از آن‌ها به همراه البسه ممکن است. وجود البسه ارتفاع آب را بالا می‌برد و این به نظافت کامل‌تر دستگاه کمک می‌کند.
  • کمی زحمت و تلاش: درزبندی دور درب دستگاه بهترین مکان برای رشد قارچ و کپک است. از یک دستمال تمیز و نرم و آّبصابون معمولی یا از ترکیب سرکه و آب برای نظافت درز بندی استفاده کنید. بعد از نظافت درز بندی را حتماً با پارچه‌ای دیگر خشک کنید و درب دستگاه را باز بگذارید تا جریان هوا حاضر باشد.

نظافت داخل دستگاه

نخست کمی آب گرم و یک کهنه دستمال یا مسواک بردارید تا مواد باقیمانده از صابون و مواد شوینده را بزدایید. اطمینان یابید که گوشه‌های دور از دسترس و تمامی شکاف‌ها را تمیز نمایید و تمامی قطعاتی را که می‌تواند جدا کرد را از دستگاه خارج نموده و بخیسانید تا قادر باشید صابون یا دیگر باقیمانده مواد شوینده مثل نرم‌کننده لباس را کاملاً پاک نمایید. اگر درب البسه دستگاه شما از روبرو است، حتماً و حتماً درز بندی لاستیکی درب را تمیز کنید زیرا که محل تجمع باقیمانده صابون و مو و رشد قارچ است.

سپس دستگاه را با بیشترین حجم البسه مجاز و بالاترین دمای آب به کار بیندازید. دو فنجان سرکه سفید اضافه کنید و اجازه دهید چرخه شستشو پیش برود. اگر می‌خواهید دستگاه‌تان هر چه بیشتر تمیز گردد، چرخه شستشو را با نصف فنجان جوش شیرین تکرار کنید. اگر درب البسه دستگاه‌تان از قسمت بالایی است، می‌توانید چرخه شستشو را آغاز نموده و با آب شلنگ داخل دستگاه را تمیز نمایید. ‌هم‌چنین مجبور خواهید بود که قسمت بالای گردونه، بالای خط پر شدن آب را به صورت دستی تمیز کنید.

نکته طلایی: در مورد تمیز کردن ماشین لباس‌شویی باید این نکته را مد نظر داشته باشید که برخی از ماشین‌های لباس‌شویی دارای تله الیاف هستند و نیاز است تا این قسمت نیز تمیز گردد.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.