تعمیر یخچال
۱۳۹۵-۱۰-۱۸
قطعات تعویضی یخچال
قطعات تعویضی یخچال
۱۳۹۷-۰۴-۱۸

راهنمای خرید یخچال

راهنمای خرید یخچال

زمانی که بخواهید یخچالی انتخاب کنید که بهترین گزینه برای شما باشد، بهتر است در بازار سرکی بکشید و قیمت‌ها، ابعاد و ویژگی‌ها را مقایسه کنید. با این حال، انواع مختلفی از یخچال‌ها وجود دارد و همه آن‌ها در ابعاد، خصوصیت‌ها و قیمت‌ها متفاوت هستند که برای کسی که اولین بار است خرید می‌کند، کمی گیج کننده به نظر خواهد آمد. برای آسان‌تر کردن این کار، این راهنمای خرید یخچال را به صورت جامع آماده کرده‌ایم تا گزینه‌های پیش رو گلچین شده و تعدادشان کمتر شود. پس قبل از اینکه به خصوصیات، ویژگی‌ها و یا مزایا و معایب بپردازیم، بیایید چهار مدل اصلی یخچال‌ها را بشناسیم. شناسایی انواع مدل‌های اصلی یخچال یکی از موارد مهم در چک لیست راهنمای خرید یخچال است.

  انواع یخچال موجود در بازار

در حال کلی، چهار مدل اصلی یخچال وجود دارد:

 • فریزر بالا
 • فریزر پایین
 • ساید بای ساید
 • درب طرح فرانسوی

شناخت و انتخاب نوع یخچال از بین انواع یخچال موجود در بازار، از مهم‌ترین پارامترهای موارد موجود در چک لیست راهنمای خرید یخچال است.

این‌ها چهار مدل اصلی هستند که آن‌ها را بیشتر می‌بینید، اگرچه چند مدلی دیگر مثل یخچال داخلی (که البته می‌تواند به یکی از چهار مدل بالا وصل شود)، کامپکت و یخچال‌های تکی وجود دارد که بیشتر برای مصارف صنعتی غذا مناسب هستند.

قبل از اینکه به اسم برندها نگاه کنید، باید بدانید چه نوع یخچالی نیاز دارید. همه انواع بالا در هر برندی وجود ندارند. اگر در این نقطه، اسم برند فکر و ذهن شما را درگیر گرده، گزارشات خریداران شما را در انتخاب یاری می‌کنند. آن‌ها گزارش تمامی برندهای برتر و قیمت‌هایشان را تفسیر کرده و از آن جایی که در راهنمای بعدی به موضوع قیمت می‌پردازیم، در این‌ جا فقط اسامی برندها را به ترتیب محبوبیت آورده ایم.

۱. جنرال الکتریک

۲. کنمور

۳. ال جی

۴. سامسونگ

۵. ترمادور

۶. ویرلپول

البته لیست مطرح شده در بالا مربوط به کشور آمریکا است و در ایران برخی از برندها وجود ندارند و برخی از برندهای داخلی و خارجی دیگری هستند که از مقبولیت مناسبی بین خریداران برخوردار است. برندهایی مانند بوش

 • بلومبرگ
 • دوو
 • هاردستون
 • بکو
 • مجیک

و سایر برندهای خارجی نام برد.

برخی برندهای داخلی نیز در ایران استفاده می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • امرسان
 • اسنوا
 • سینجر
 • پارس

در این نوشته قصد نداریم تا اطلاعات تکمیلی درباره برندها اعلام کنیم بلکه هدف ما تهیه یک محتوا برای راهنمای خرید یخچال است تا شما بتوانید با مطالعه این نوشته به نکات اجمالی مربوط به راهنمای خرید یخچال آشنا شوید.

فریزر بالا

این معمول‌ترین نوع یخچال است، هم‌چنین اولین مدل تجاری موجود در بازار نیز بود. البته در مقابل دیگر انواع مشابه، ظاهر چندان جذابی ندارد و ساده‌تر است. فریزر بالا‌ها در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شوند، از رنگ اوریجینال زرد خردلی گرفته تا استیل ضدزنگ. این نوع یخچال، بهترین گزینه برای خانواده‌های کوچک، زوج‌ها و افراد مجرد است که تنها به ویژگی‌های پایه‌ای یک یخچال/ فریزر نیاز دارند. قیمت آنها با توجه به اینکه برند انتخابی شما ایرانی است یا خارجی بستنگی دارد. البته حجم و امکانات نیز در قیمت نیز تاثیر بسیار زیادی دارد. باید مد نظر داشته باشید که یخچال‌های هوشمند معمولاً جزءگران‌ترین یخچال و فریزر هستند.

فریزر بالا

فریزر پایین

می‌دانیم که می‌خواهید بدانید که آیا این مدل، همان مدل سر و ته شده قبلی است یا نه، که جواب بلی است. اما این مدل چند مزیت نسبت به مدل قبلی دارد. به عنوان مثال، فریزر پایین‌های امروزی به جای قفسه، کشویی هستند، و دسترسی و به یاد آوردن جای غذاهای منجمد شده‌تان آسان‌تر شده است. مزیت دیگر، این نوع یخچال معمولا پهن‌تر و جادارتر از مدل فریزر بالای قبلی هستند. به عنوان مزیت آخر، مدل‌ها و طرح‌های بیشتر و متنوع‌تری برای این نوع وجود دارد. می‌توانید درب‌های دوتایی (درب فرانسوی) در قسمت بالا یا آب سرد کن، و یا یخ ساز داشته و یا چیزهای دیگر باشید. پس به نوعی می‌توان گفت که فریزر پایین، یک بروز رسانی از نوع فریزر بالا است. با قیمتی تقریباً مشابه. همانند نمونه قبلی قیمت یخچالی که تهیه می‌کنید بستگی به نوع برند و امکاناتی که انتظار دارید بستگی دارد. نمونه‌های خارجی و یخچالی که امکانات زیادی دارد، هزینه بیشتری نسبت به نمونه داخلی با امکانات کمتر خواهد داشت.

فریزر پایین

ساید بای ساید

شهرت این نوع یخچال‌ها بیشتر مربوط به دهه ۹۰ میلادی است که محبوبیت پیدا کردند. محبوبیت آن‌ها عمدتاً به دلیل فضای بیشتری بود که ارایه می‌کردند. از آنجایی که این یخچال‌ها دقیقاً از خط افقی وسط به دو قسمت جدا شده اند، فضای مساوی به قسمت یخچال و به قسمت فریزر اختصاص داده شده است. هم‌چنین آسان‌تر و راحت‌تر است که غذاها را از دو سمت بردارید تا پشت سر هم خم و راست شوید. برخی مدل‌های جدیدتر، فضایی اضافی به قسمت یخچال افزوده‌اند که مختص نگهداری غذاهای تازه است. اگر مایل هستید این نوع یخچال را انتخاب کنید، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که متناسب با فضای آشپزخانه‌ای تخصیص داده شده برای یخچال باشد. در ازای پول‌تان، مدل بهتری خریده اید. بیشتر ساید بای سایدها ویژگی‌های افزونی مثل یخ‌ساز، سبد فریزر و قفسه‌های ضد برون‌ریزی دارند. به طور معمول یخچال‌های ساید باید ساید مقداری گران‌تر از سایر نمونه‌های بیان شده دارند. فضای آشپزخانه و قیمتی که برای خرید یخچال نکاتی است که باید هنگام خرید یخچال و فریزر ساید بای ساید مد نظر داشته باشید.

ساید بای ساید

درب فرانسوی

این یخچال‌ها به مثابه مرسدس بنز یخچال‌ها هستند. همه علاقه‌مند داشتن یخچال طرح درب فرانسوی هستند که البته دلایل خوبی دارد. یخچال‌های درب فرانسوی بزرگ، مملو از ویژگی‌های مناسبی هستند. آن‌ها برترین ویژگی‌های دو نوع مختلف را با هم ترکیب کرده‌اند، یخچال در بالا و فریزر در پایین. خوبی‌های این یخچال‌ها بی‌نهایت هستند. برخی مدل‌های جدید دارای کشوهای دوتایی و حتی سه تایی فریزر هستند، و برخی دارای یک کشو با سردسازی ویژه یا بخش درب-تو-درب برای افزایش فاکتور جذابیت هستند. به این دلیل که ویژگی‌های بسیاری در این نوع در یک جا جمع شده اند، سبب شده است تا شما هنگام خرید آن هزینه بیشتری را پرداخت کنید که البته اگر استطاعت مالی مناسبی داشته باشید ارزشش را دارد.

یخچال درب فرانسوی

نکاتی درباره راهنمای خرید یخچال

 • یخچال‌های مدل فریزر بالا و فریزر پایین، ارزان‌ترین انواع یخچال هستند. هم‌چنین میان یخچال‌های استاندارد، کوچک‌ترین ابعاد را دارند.
 • بنابر امتیازدهی خریداران، جنرال الکتریک برترین برند یخچال در آمریکا است.
 • ویژگی درب-تو-درب در استایل‌های درب فرانسوی موجود است.
 • بیشتر یخچال‌های درب فرانسوی دارای قمست فریزر کشویی هستند.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

 

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.