سه دلیل اصلی کامل بسته نشدن درب یخچال

کار نکردن یخ‌ساز یخچال
مهم‌ترین دلایل کار نکردن یخ‌ساز یخچال
۱۳۹۷-۰۷-۲۷
شستن لباس در ماشین لباسشویی
ترفندهای شستن لباس با ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۸-۰۲

اگر درب یخچال شما به درستی بسته نمی‌شود، گوش کنید! مشکل کامل بسته نشدن درب یخچال مشکلی است که سریعاً باید آن را حل نمایید. بسته نشدن درب یخچال به صورت کامل نه تنها قبض برق شما را به شدت افزایش می‌دهد، بلکه موجب استهلاک و خرابی یخچال نیز می‌گردد. دلیل آن فشار مضاعف بر کمپرسور یخچال شما است که سعی می‌کند دما در حد مناسب نگه دارد. هم‌چنین نباید از یاد برد که ضرر بیشتری هم متوجه مواد غذایی شما خواهد بود که کیفیت خود را از دست داده یا فاسد خواهند شد. در این نوشته سه دلیل اصلی بسته نشدن درب یخچال را به صورت کامل بررسی می‌کنیم. شما می‌توانید با مطالعه این نوشته این مشکل را بررسی و رفع کنید. در صورتی که بعد از مطالعه نوشته مشکل شما هم‌چنان پا برجا است می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان متخصص ما بهره‌مند شوید. برای این کار کافی است یک تماس تلفنی با کارشناسان اپلا سرویس برقرار کنید.

مهم‌ترین علت‌های بسته نشدن درب یخچال شما چیست؟

دلیل اول: قطعه یا یک شی مانع بسته شدن درب میشود.

این اولین دلیل برای کامل بسته نشدن درب و اولین مورد برای بررسی است. برخی اوقات حل این مشکل می‌تواند به سادگی تنظیم قفسه‌ای از یخچال باشد که کمی بیرون آمده است. این می‌تواند باعث ناقص بسته شدن درب شود. بنابراین هر قفسه را به دقت بررسی نمایید تا همه آن‌ها در جای مناسب خود باشند.

دلیل دوم: درز بندی یخچال برآمدگی داشته یا شل شده است.

دلیل دیگر کامل بسته نشدن درب یخچال می‌تواند ایرادی در درز بندی یخچال باشد. به درز بندی یخچال خود نگاهی بیندازید. محل درز بندی فضای دور تا دور روی درب یخچال است. وظیفه درز بندی ممانعت از ورود هوای گرم به داخل و خروج هوای سرد به بیرون است. اگر درز بندی کج یا شل شود باعث کامل بسته نشدن درب یخچال می‌شود. اگر مشکل این باشد، شاید نیاز به تعویض درز بندی باشد. برای بررسی سلامت درز بندی می‌توانید از روش اسکناس پول استفاده کنید. اسکناسی روی درب گذاشته و درب را طوری ببندید که کمی از اسکناس بیرون بماند. سعی کنید اسکناس را به سمت بیرون و طرفین حرکت دهید. اگر به راحتی حرکت کرد یا بیرون کشیده شد، آنگاه درز بندی درب مشکل دارد و به اندازه کافی سفت نیست و باید تعویض گردد.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن درزبندی یخچال

دلیل سوم: بدنه یخچال یا لولاهای درب کج شده است یا تنظیم لولای درها به هم خورده است.

دلیل اصلی دیگری برای کامل بسته نشدن درب یخچال وجود ایرادی در هم ترازی یخچال یا تنظیمات لولاها و شکل هندسی آن‌ها باشد. کج شدگی بدنه یخچال را بررسی کنید (می‌توانید دو قطر از بدنه یخچال را که درب بر روی آن می‌نشیند اندازه بگیرید. این دو قطر باید مساوی باشند). هم‌چنین هم ترازی یخچال را بررسی کنید تا تراز نبودن بدنه فشاری بر روی درب وارد نکند و وزن یخچال نه بر روی درب، بلکه بر پایه‌های یخچال حمل شود. اگر حباب هوای ابزار تراز در میانه نباشد، باید بدنه را هم تراز نمایید. یخچال دارای پایه‌هایی است که قابلیت تنظیم دارند. آن‌ها را طوری تنظیم کنید تا حباب ابزار تراز در میانه قرار بگیرد.

بسته نشدن درب یخچال

لولاهای درب یخچال با گذشت زمان و باز و بسته کردن درب از تنظیم خارج شوند. این را نیز می‌توان به کمک ابزار تراز بررسی کرد. اگر تنظیم مجدد نیاز باشد بهتر است بدانید که این کار هم زیاد آسان نیست. ابتدا باید لولاها را شل کنید و پس از تنظیم آن‌ها را دوباره سفت نمایید. نحوه انجام این پروسه به مدل یخچال شما بستگی دارد، پس حتماً به دستورالعمل کاربری یخچال خود مراجعه کنید. شاید بازوهای لولاهای درب شکل خود را از دست داده باشند و باعث کامل بسته نشدن درب شده و نیاز به تعویض داشته باشند. اگر مشکل از بازوها باشد، متوجه خواهید شد که فاصله درب از بدنه ثابت نیست و در طول محیط خود کم و زیاد می‌شود و درب به یک سمت افتادگی دارد.

بیشتر بخوانید: تمیز کردن کویل یخچال

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد. شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: appliancerepairspecialists

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.