خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی

صدای زیاد ماشین لباس‌شویی ال‌جی
صدای زیاد ماشین لباس‌شویی ال‌جی
۱۳۹۷-۰۵-۱۵
یخچال گرم فریزر سرد
دلایل بروز یخچال گرم فریزر سرد در یخچال‌وفریزرها
۱۳۹۷-۰۵-۱۹

خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی

خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی

امروزه ماشین‌های ظرف‌شویی به مرور زمان تبدیل به دستگاه‌های ضروری در خانه‌ها تبدیل می‌شوند. ماشین‌ ظرف‌شویی مزایای بسیاری از جمله صرفه‌جویی در زمان، انرژی دارد. ماشین‌های ظرف‌شویی مانند سایر دستگاه‌های برقی نیاز به مراقبت دارند و هنگام استفاده از آن‌ها باید نکات استفاده از آن را رعایت کنید تا علاوه‌ بر کارکرد مناسب، عمری طولانی نیز داشته باشند.

نکات مربوط به نگهداری ماشین ظرف‌شویی

1- فضای داخلی دستگاه را پاک کرده و گندزدایی و بوزدایی کنید.

2- فیلتر را تمیز کنید.

3- قفسه‌های ظروف را تمیز کنید.

4- بیش از حد دستگاه را پر نکنید.

5- قطعات آسیب‌دیده را تعمیر کنید.

در صورتی که تمایل داشته باشید تا مطالب بیش‌تری در مورد نگه‌داری ماشین ظرف‌شویی بدانید، پیشهاد می‌کنیم این پست را مطالعه کنید.

هنگام استفاده از ماشین‌های ظرف‌شویی با مشکلاتی مواجه می‌شوید که می‌توانید با کسب مقداری اطلاعات و تخصص این مشکل را حل کنید. مواردی مانند علت تمیز نشستن ماشین ظرف‌شویی، کار نکردن ماشین ظرف‌شویی از مشکلات رایجی هستند که کاربران با آن‌ها درگیر هستند. در این نوشته سعی داریم تا مطالبی درباره خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی بیان کنیم. علت‌ها از مهم‌ترین مشکلات تا کم‌اهمیت‌ترین مشکلات بیان شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکل خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی از اولین مشکل شروع کنید و تا انتها ادامه دهید. در صورتی که موارد بیان شده را بررسی کردید ولی نتوانستید این مشکل را حل کنید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید تا آن‌ها شما را راهنمایی کنند.

مهم‌ترین دلایل خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی عبارت است از:

علت ۱: دریچه هوا

اصلی‌ترین دلیل خشک‌ نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی وجود ایرادی در دریچه هوای دستگاه است. ممکن است دریچه هوا به درستی باز نشود. هنگامی که ظروف خشک می‌شوند، بسیاری از ماشین‌های ظرف‌شویی از یک دریچه هوا برای تخلیه هوای گرم و مرطوب تولید شده در چرخه آب کشی استفاده می‌کنند. اگر دریچه هوا به درستی باز نشود، رطوبت بر روی ظروف باقی خواهد ماند. دریچه هوا را بررسی کنید تا از اطمینان یابید که به درستی باز می‌شود.

علت ۲: موتور فن دریچه هوا

یکی دیگر از دلایل خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی مربوط به موتور فن دریچه هوا می‌باشد. برخی ماشین‌های ظرف‌شویی از یک موتور فن دریچه هوا به ‌منظور تسهیل در عمل خشک‌کردن ظروف استفاده می‌کنند. اگر موتور فن کار نکند، دستگاه ظروف را به درستی خشک نخواهد کرد. برای تشخیص خرابی موتور فن، وصل‌بودن جریان برق موتور را تست نمایید. هم‌چنین پروانه فن را با دست بچرخانید تا اطمینان یابید آزادانه چرخش می‌کند. اگر موتور فن سوخته بود یا پروانه فن به سهولت و روانی نچرخید، موتور فن دریچه هوا را تعویض نمایید.

خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی

علت ۳: المنت هیتر

دلیل دیگر خشک ‌نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی، خرابی المنت هیتر دستگاه است. برخی ماشین‌های ظرف‌شویی از یک المنت هیتر به‌منظور خشک‌کردن ظروف استفاده می‌کنند. اگر المنت هیتر خراب باشد، دستگاه ظروف را بدرستی خشک نخواهد کرد. برای تشخیص سوختگی المنت هیتر، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده نمایید. اگر جریان برق وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۴: مجموعه المنت هیتر

برخی ماشین‌های ظرف‌شویی از یک المنت هیتر به‌منظور خشک‌کردن ظروف استفاده می‌کنند. اگر مجموعه المنت هیتر خراب باشد، دستگاه ظروف را به‌ درستی خشک نخواهد کرد. برای تشخیص سوختگی مجموعه المنت هیتر، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان برق استفاده نمایید. اگر جریان برق مجموعه المنت هیتر وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.