سه قدم ساده برای تمیز کردن کویل یخچال

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی: مواردی که نیاز به مراجعه به متخصص دارید.
۱۳۹۷-۰۷-۱۳
تمیز کردن درز بندی یخچال
تمیز کردن درز بندی یخچال در سه گام ساده
۱۳۹۷-۰۷-۲۱

سه قدم ساده برای تمیز کردن کویل یخچال

تمیز کردن کویل یخچال

وظیفه کویل‌های یخچال فشرده‌سازی و سرد‌سازی ماده شیمیایی سرد‌ساز درون یخچال است. خرده آشغال‌ها، گرد و غبار و موی حیوانات خانگی می‌توانند بر روی کویل‌های چگالنده جمع شود و بهره‌وری آن را شدیداً کاهش دهند. هر شش ماه یک بار با استفاده از یک مسواک و جارو برقی می‌توانید اقدام به تمیز کردن کویل‌ یخچال کنید تا عملکرد دستگاه شما بهبود یابد. تمیز کردن کویل یخچال از جمله عواملی است که شما می‌توانید به راحتی در منزل آن را انجام دهید. برخی از موارد و مشکلات هستند که شما می‌توانید با کسب اطلاعات لازم اقدام به رفع آن کنید و نیازی به مراجعه به متخصص ندارد. مشکلاتی مانند کند بودن یخ‌ساز یخچال یا فریزر، کارکرد مداوم فریزر، اتومات نکردن یخچال را می‌توانید با مطالعه پست‌های تهیه شده، رفع کنید.

اگر در منزل خود حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه‌ دارید که ریزش موی بسیاری دارند، پیشنهاد می‌کنیم است بازه تمیز کردن کویل یخچال خود را کاهش دهید و در زمان‌های مشخص شده این عمل را تکرار کنید. کل زمان لازم برای این نظافت یک ساعت و حتی کمتر است. در صورتی که بعد از خواندن موارد بیان شده نتوانستید اقدام به تمیز کردن کویل یخچال کنید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل کنید و از راهنمایی‌های تخصصی و رایگان آن‌ها بهره‌مند شوید.

چگونگی تمیز کردن کویل یخچال

قبل از اقدام به تمیز کردن کویل یخچال بهتر است دستگاه را از برق خارج کنید تا احتمال برق گرفتگی نباشد.

سپس محل کویل‌ها را بیابید. محل آن‌ها در قسمت زیرین دستگاه یا پشت دستگاه است. اگر در پشت یخچال هستند، مجبورید یخچال را از دیوار فاصله دهید. برای بررسی، توری محافظ کویل‌ها را یافته و با کمی فشار آن را جدا نمایید.

بعد از جداسازی توری محافظ، شبکه‌ای از لوله‌های باریک فلزی خواهید دید که با فاصله حدود یک اینچی از هم جدا شده‌اند. این‌ها کویل‌ها هستند. آن‌ها را در سه قدم ساده زیر نظافت کنید:

  1. نرم‌سازی رسوبات

یک مسواک نرم را به صورت عمودی و افقی در طول کویل‌ها بکشید تا رسوبات و خرده آشغال‌ها نرم شوند. فروشندگان لوازم خانگی مسواک‌های مخصوصی برای انجام این کار به فروش می‌رسانند، اما می‌توانید از یک قلموی نقاشی یا دستمال کهنه نیز استفاده کنید.

تمیز کردن کویل یخچال

  1. نظافت رسوبات با جارو برقی

بعد از نرم‌شدن رسوبات، حالا می‌توانید از جارو برقی استفاده کنید تا رسوبات را زدوده و کویل‌ها را تمیز کند.

تمیز کردن کویل یخچال

  1. نصب مجدد توری محافظ، اتصال دوشاخه به برق

زمانی که نظافت تمام شد، توری محافظ را در محل قبلی خود دوباره نصب کنید. سپس یخچال را مجددًا به برق وصل نمایید!

همان‌طور که در ابتدای نوشته بیان کردیم، شما می‌توانید به راحتی اقدام به تمیز کردن کویل یخچال کنید. شما می‌توانید با سه گام ساده مطرح شده اقدام به این عمل کنید و شاهد افزایش کارآیی یخچال خود شوید.

آیا متوجه شده‌اید که یخچال‌تان به خوبی گذشته مواد غذایی را سرد نگه نمی‌دارد؟ برای افزایش طول عمر دستگاه‌تان، بهتر است که چکاپ تعمیراتی را طبق یک برنامه زمان‌بندی‌ شده با تعمیرکاری حرفه‌ای اجرایی کنید. این باعث بهبود بهره‌وری و عملکرد دستگاه و در نتیجه کاهش مبلغ قبض برق‌تان خواهد شد. بررسی‌های تعمیراتی ساده باعث افزایش طول عمر لوازم خانگی می‌شود.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.