ضرورت و آموزش تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی

از رده خارج کردن یخچال قدیمی
چگونگی از رده خارج‌کردن یخچال قدیمی
۱۳۹۷-۰۷-۲۲
گارانتی لوازم خانگی
تشخیص شامل بودن گارانتی لوازم خانگی
۱۳۹۷-۰۷-۲۵

شاید شنیده باشید که بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی یا خشک‌کن، نیاز به تمیز کردن فیلتر الیاف دستگاه ماشین لباسشویی دارید. اما آیا تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی یا دستگاه خشک‌کن به صورت مداوم ضروری است؟ در نوشته‌های قدیمی بخش وب‌لاگ سایت اپلاسرویس، مطالبی در مورد مشکلات رایج و قابل حل لوازم خانگی را مطرح کردیم که شما می‌توانید با مطالعه نوشته‌ها، اقدام به رفع مشکل به وجود آمده بکنید. مواردی مانند تمیز کردن درزبندی یخچال، تمیز کردن کویل یخچال، تمیز کردن ماشین لباسشویی که شما می‌توانید با مطالعه آموزش‌های بیان شده اقدام به حل مشکلات به وجود آمده بکنید و نیازی به مراجعه به متخصص ندارید. در این نوشته هم قصد داریم نکاتی را درباره تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی و دستگاه خشک کن بیان کنیم. مواردی مانند دلایل نیاز به تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی و دستگاه خشک کن، زمان‌بندی انجام این کار و نکات لازم برای نحوه نظافت بیان خواهیم کرد.

دلایل تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی به صورت مداوم

زمانی که البسه درون خشک‌کن می‌چرخند، سرعت و حرارت باعث می‌شوند تا البسه، حوله‌ها و ملافه‌ها کمی از الیاف خود را از دست بدهند. فیلتر الیاف بسیاری از این مواد را به تله انداخته و مانع گرفتگی شلنگ دستگاه خشک‌کن می‌شود. دلایل مختلفی برای لزوم تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی یا خشک کن به صورت مداوم وجود دارد.

  • مبلغ قبض برق: اگر فیلتر الیاف با لایه ضخیمی از الیاف اشباع شود، کارکرد ماشین لباسشویی و خشک‌کن را با مشکل مواجه کرده و مصرف انرژی آن را بالاتر می‌برد. نظافت مداوم فیلتر الیاف خشک‌کن باعث می‌شود تا هوای بیشتری جریان یافته و بهره‌وری خشک‌کن بهبود یابد.
  • افزایش طول عمر ماشین لباسشویی و خشک‌کن: هر زمانی که عامل فشاری را حذف نمایید، فرسایش و خستگی دستگاه را کاهش میدهید. نظافت مداوم فیلتر الیاف کمک می‌کند تا نیاز کمتری به تعمیرات ایجاد شود و طول عمر دستگاه افزایش یابد.

تمیز کردن فیلتر الیاف

  • خشک‌کردن سریع‌تر البسه: جریان بهتر هوا برای خشک‌شدن البسه در یک چرخه، ضروری است. اگر در هر چرخه مجبور به افزایش زمان کارکرد دستگاه شده‌اید، فیلتر را بررسی کنید. شاید از الیاف مملو شده باشد.
  • کاهش خطر آتش‌سوزی: ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن‌ها حرارت بالایی ایجاد می‌کنند و الیاف البسه شدیداً اشتعالپذیر هستند. با نظافت مداوم فیلتر الیاف، این عامل آتش‌سوزی یعنی الیاف را نظافت نمایید تا خشک‌کن، منزل و خانواده خود را از خطر آتش‌سوزی مصون بدارید.

تناوب معقول برای نظافت مداوم فیلتر الیاف

توصیه‌هایی که می‌شنوید جدی است. باید فیلتر الیاف را بعد از هر بار استفاده از دستگاه نظافت نمایید. عادت کنید که فیلتر الیاف را قبل یا بعد از هر بار استفاده نظافت کنید. بسیاری از مدل‌های جدید خشک‌کن‌ها به صورت خودکار هشداری برای بررسی فیلتر الیاف قبل از شروع به کار دستگاه اعلام می نمایند. اگر اهل کمپ زدن و مسافرت به طبیعت هستید، الیاف نظافت شده را نگه دارید تا برای آتش زنه مورد استفاده قرار دهید. این باعث استفاده مفید از ضایعات شده و دیگر نیازی به خرید محصولی با این کاربرد نخواهید داشت.

تمیز کردن فیلتر الیاف

نحوه یافتن محل فیلتر الیاف

تمامی ماشین‌های لباسشویی و خشک‌کن‌ها طراحی مشابهی ندارند. در برخی دسترسی به فیلتر الیاف آسان است و در برخی دیگر فیلتر الیاف در معرض دید قرار ندارد. در زیر برخی از محل‌های معمول قرارگیری فیلتر الیاف در خشک‌کن بیان شده است:

  • درون درب: درب دستگاه را باز کنید و قسمت داخلی درب را به دقت نگاه نمایید. اگر فیلتر الیاف در آنجا باشد، باید دستگیره برآمده کوچکی را ببینید که با بیرون کشیدن آن، فیلتر الیاف از محل خود خارج می‌شود. شاید نیز صفحه‌ای با کمی فرورفتگی ببینید که به آسانی می‌توانید فیلتر الیاف را با انگشت خود به بیرون بکشید.
  • بر روی دیواره عقبی دستگاه: درب دستگاه را باز کنید و دیواره انتهایی دستگاه را نگاه کنید تا قسمت مستطیلی شکلی با سوراخ‌های تعبیه شده بر روی آن ببینید. با انگشتان خود و به کمک سوراخ‌ها، فیلتر الیاف را از درون دیواره به بیرون بکشید. کناره‌های فیلتر را با دست فشار دهید تا آن را باز نموده و داخل فیلتر را نظافت نمایید.
  • در گوشه سمت راست بالایی خشک‌کن: قسمت بالایی دستگاه، جایی که کنترل‌ها قرار دارند را بررسی کنید. دستگیرهایی خواهید دید که با کشیدن آن، فیلتر الیاف از محل خود خارج خواهد شد.

نحوه نظافت توری فیلتر از الیاف باقیمانده از البسه

اگر الیاف و نرم کننده البسه، توری فیلتر را مسدود کرده‌اند، توری را در آب گرم و مایع ظرف شویی پاک کننده چربی بخیسانید. توری را به آرامی با یک قلمو یا مسواک تمیز کنید، مجددا شستشو دهید و قبل از نصب آن در داخل محفظه فیلتر، بگذارید کاملا خشک شود.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.