تعمیر ماشین لباسشویی: مواردی که نیاز به مراجعه به متخصص دارید.

تمیز کردن ماشین لباس‌شویی
نحوه تمیز کردن ماشین لباس‌شویی
۱۳۹۷-۰۷-۱۰
تمیز کردن کویل یخچال
سه قدم ساده برای تمیز کردن کویل یخچال
۱۳۹۷-۰۷-۱۷

تعمیر ماشین لباسشویی: مواردی که نیاز به مراجعه به متخصص دارید.

تعمیر ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباس‌شویی‌تان به درستی کار نکند، شاید در صدد برآیید تا اقدام به تعمیر ماشین لبا‌شویی خودتان بکنید. با این حال اگر بعد از چند ایرادیابی ساده موفق به یافتن دلیل اصلی مشکل نشدید، باید با تعمیرکار مجاز و متخصص تماس بگیرید تا از وارد آمدن آسیب بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید. برخی از مشکلات رایج وجود دارند که می‌توانید با خودتان این مشکلات را رفع کنید. مواردی مانند نحوه تمیزکردن ماشین لباسشویی، دلایل نشتی ماشین لباسشویی و تراز کردن ماشین لباسشویی از جمله مواردی است که شما می‌توانید با استفاده از مطالب بیان شده در نوشته‌ها موارد بیان شده را عملی کنید. در این نوشته 7 مورد از عمده‌ترین مشکلات ماشین‌های لباس‌شویی مطرح شده ‌است که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی توسط متخصصان را دارد و باید با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

روشن ‌نشدن ماشین لبا‌شویی

یکی از رایج‌ترین مواردی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی توسط متخصصان است، مربوط به روشن نشدن ماشین لباسشویی است. اول اطمینان یابید که دستگاه به برق متصل است و هیچ فیوزی نسوخته است. سپس البسه را طوری داخل دستگاه بچینید تا وزن البسه به طور مساوی پخش گردد و از چفت شدن درب مطمئن شوید. اگر دستگاه هم‌چنان روشن نشد، مشکل می‌تواند مربوط به مدار تایمر، کلید قفل درب یا پاور توزیع برق دستگاه باشد که همگی نیاز به تعمیرکار مجاز دارد.

عدم تخلیه آب توسط دستگاه

اگر دستگاه به درستی کار کند، باید آب را قبل از شروع مرحله چرخش تند تخلیه نماید. اگر بعد از اتمام کار دستگاه و باز نمودن درب متوجه شدید که لباس‌ها هم‌چنان در آب غوطه ور هستند، شلنگ تخلیه را بررسی نمایید تا انسداد و تا خوردگی نداشته باشد. اگر شلنگ مشکلی نداشت، احتمالا پمپ تخلیه یا تسمه محرک ایرادی دارد که تعمیر و تعویض نیاز به تعمیرکار مجاز خواهد داشت و بهتر است برای تعمیر ماشین لباسشویی خود با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید.

عدم ورود آب به دستگاه

اگر آب گرم یا سرد دستگاه کار نکند، احتمالاً شلنگ‌ها تا خوردگی داشته یا از شیر آب یا دستگاه جدا شده‌اند، یا شیر ورودی آب بسته است. به پشت دستگاه نگاه کنید تا از عدم وجود چنین مشکلاتی مطمئن شوید. دلایل محتمل دیگر برای عدم ورود آب به دستگاه می‌تواند گرفتگی فیلتر، تجمع رسوب در شیر ورودی آب یا مشکل دستگاه در تنظیم چرخه ورود آب باشد. برای یافتن مشکل، از یک تعمیرکار مجاز کمک بخواهید. همکاران متخصص ما در ساعت مختلف شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات تخصصی به شما می‌باشند و شما می‌توانید فقط با یک تماس از راهنمایی‌های تخصصی آن‌ها بهره‌مند شوید و در کمترین زمان همکاران ما به محل شما برای رفع مشکل مراجعه خواهند کرد.

تعمیر ماشین لباسشویی

ورود و تخلیه هم‌زمان آب

اگر در حین چرخه تخلیه آب ورودی به دستگاه داشته باشیم، دستگاه در این چرخه‌گیر نموده و آب بسیاری هدر خواهد رفت. دلیل آن می‌تواند خرابی شیر ورودی آب دستگاه، کلید سطح آب، شلنگ هوا یا مدار الکتریکی باشد. برای جلوگیری از خسارت بیشتر به دستگاه، از تعمیرکاری مجاز بخواهید تا مشکل را برای شما حل نماید. همواره سعی کنید برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از کارشناسان معتبر و متخصص راهنمایی بخواهید.

عدم چرخش دستگاه

اگر دستگاه با آب پر می‌شود ولی چرخش یا هم‌زنی ندارد، نخست مطمئن شوید که درب به درستی چفت شده‌ است. هم چنین باید تسمه‌ها را کنترل کنید تا شل یا معیوب نباشند. اگر از این‌ها نباشد، کوپلینگ موتور محرک یا مجموعه کلاچ می‌تواند خراب باشد. برای تشخیص و تعمیر این مشکل، از تعمیرکار مجاز لوازم خانگی کمک بخواهید تا در تعمیر ماشین لباسشویی شما را همراهی کند.

لرزش و ارتعاش بیش از حد دستگاه

شاید بتوانید این مشکل را با توزیع یکنواخت البسه درون دستگاه یا تنظیم پایه‌های دستگاه حل نمایید. اگر پدهای نوسان‌گیر خراب شده باشند، می‌توانید آن‌ها را خودتان تعویض نمایید. با این حال اگر مشکل هم‌چنان حل نشد، از تعمیرکار مجاز کمک بخواهید تا وظیفه تعمیر ماشین لباسشویی را بر عهده بگیرد.

سر و صدای عجیب دستگاه

هوشمندانه است که سر و صدای عجیب دستگاه را نادیده نگیرید. شاید صدای ممتد و ضربه ‌مانندی بشنوید که می‌تواند نشان از خرابی موتور پمپ باشد. صدای بلند و بم می‌تواند حاکی از خرابی تسمه یا بیرینگ گردونه باشد. صدای سایش یا خرد‌شدن می‌تواند نشان‌گر سایش یا سر خوردن دندانه‌های هم‌زن باشد. هرگونه صدای عجیب به معنی مشکلی جدی است، پس جهت تعمیر ماشین لباسشویی‌ خود، تماس با تعمیرکار متخصص اپلا سرویس را به تاخیر نیندازید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: mrappliance

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.