چگونگی از رده خارج‌کردن یخچال قدیمی

تمیز کردن درز بندی یخچال
تمیز کردن درز بندی یخچال در سه گام ساده
۱۳۹۷-۰۷-۲۱
تمیز کردن فیلتر الیاف
ضرورت و آموزش تمیز کردن فیلتر الیاف ماشین لباسشویی
۱۳۹۷-۰۷-۲۳

زمانی که به کاربردی‌ترین و لازم‌ترین لوازم خانگی‌تان در آشپزخانه فکر می‌کنید، همواره به طرز عجیبی یخچال در صدر جدول قرار دارد( در بدترین تصور ممکن، حداقل جزء اولین‌های لیست خواهد بود). با این حال، یخچال‌ها نیز مثل تمامی دیگر لوازم خانگی عمر ابدی ندارند. زمانی می رسد که مجبور به تعویض یا ارتقای یخچال قدیمی خود با نمونه‌ای جدید‌تر خواهید بود تا از ویژگی‌های منحصر به فرد و بهره‌وری بالاتر مدل‌های جدید‌تر بهره ببرید. اما با یخچال قدیمی خود چه خواهید کرد و چگونه آن را از رده خارج می‌کنید؟ در این نوشته درباره نحوه از رده خارج کردن یخچال قدیمی نکاتی را آموزش می‌دهیم.

راه‌هایی برای از رده خارج کردن یخچال قدیمی

رها کردن یخچال قدیمی در گوشه خیابان، راه کار مناسب و در شان یک شهروند برای از رده خارج کردن یخچال قدیمی نیست. راه‌های زیر روش‌هایی مسئولانه و مناسب‌تری برای از رده خارج‌کردن یخچال قدیمی است:

  • از فروشنده لوازم خانگی خود بخواهید آن را از رده خارج کند: قبل از صرف هزینه برای خریداری یخچال جدید، از فروشنده بپرسید که آیا امکان از رده خارج کردن یخچال قدیمی به عنوان بخشی از شرایط خرید وجود دارد. بسیاری از فروشندگان این سرویس را به عنوان مزایای خرید از آن‌ها ارائه می‌کنند، به خصوص اگر حمل و نقل یخچال جدید نیز بخشی از سرویس ارائه شده توسط آن‌ها باشد. اگر چنین سرویسی ارائه نمی‌کنند، نترسید و از آن‌ها بخواهید تا این را نیز جزئی از شرایط خرید محسوب نمایند.
  • یخچال خود را به عنوان هدیه اهدا نمایید: در برخی مواقع، یخچال قدیمی‌تان کاملاً سالم است. اگر مشکلی در کارکرد ندارد و تنها دلیل خرید مدل جدید، خواست شما برای نمونه‌ای بهتر است، آن‌‌گاه از رده خارج‌کردن یخچال خسارت بزرگی است. بهتر است نهاد یا شخصی را بیابید که بتوانید یخچال را به او هدیه کنید. می‌توانید با برخی مؤسسات خیریه تماس برقرار نمایید تا شاید بتوانند مکانی برای استفاده از یخچال شما بیابند. نه تنها حس خوبی از این عمل انساندوستانه و خیرانه خواهید داشت، بلکه بسیاری از مؤسسات به صورت رایگان یخچال را از محل زندگی‌تان تحویل می گیرند و شما دغدغه‌ای برای از رده خارج کردن یخچال قدیمی خود نخواهید داشت.

یخچال قدیمی

  • با مرکز بازیافتی در نزدیکی منزل‌تان تماس بگیرید: در صورتی که امکان اهدا نمودن یخچال وجود ندارد و فروشنده مدل جدید‌تر، سرویس از رده خارج‌کردن مدل قدیمی را ارائه نمی‌کند، گزینه بعدی شما باید بازیافت باشد. در خارج از ایران سازمان EPA (سازمان حفاظت محیط زیست) مسئول برنامه‌ای برای از رده خارج‌کردن لوازم خانگی است و می‌توانید از خدمات این سازمان بهره‌مند شوید. در ایران نیز می‌توانید برای از رده خارج کردن یخچال قدیمی خودتان با مراکز بازیافت یا سمساری‌ها تماس حاصل نمایید تا بتوانید یخچال خود را به یکی از مکان‌های نام برده تحویل دهید.
  • با سازمان دفع زباله شهرداری تماس بگیرید: اگر یخچال قدیمی‌تان دیگر کار نمی‌کند، مرکز بازیافت یا فروشنده لوازم خانگی کمکی برای شما نخواهند بود و باید از سازمان دفع زباله شهرداری کمک بخواهید. در سایر کشورهای توسعه یافته سازمان‌های شهرداری برای از رده کردن یخچال، قوانین و پروتکلی دارند که شما می‌توانید با استفاده‌ از راهنمایی‌های ارائه شده توسط شهرداری اقدام به از رده کردن یخچال قدیمی خود کنید. شما هم می‌توانید با شهرداری منطقه خود تماس حاصل فرمایید و در صورتی که آن‌ها پروتکل و قوانینی را داشته باشند، می‌توانید از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

یخچال قدیمی

موارد بیان شده برخی از روش‌های مسئولانه از رده خارج‌کردن یخچال قدیمی بودند که باید توسط شما انجام پذیرند. رها‌کردن یخچال در گوشه‌ای از خیابان بدترین راه ممکن از رده خارج‌کردن یخچال قدیمی است. در حقیقت، ما قبل از رده خارج‌کردن هر وسیله‌ای از لوازم خانگی‌تان بهتر است از ما کمک بخواهید تا ایده‌هایی از کاربردهای مجدد آنها به شما ارائه دهیم.

در صورتی که یخچال شما دچار مشکل شده است، این بدین معنی نیست که باید حتماً باید آن را تعویض یا از رده خارج کنید. می‌توانید برخی از مشکلات رایج یخچال و فریزرها را با کسب آگاهی رفع کنید. تعمیر بسیاری از مشکلات مقدور هستند. شاید تعمیر لوازم خانگی آسان نباشد ولی می‌تواند روش کم‌هزینه‌ای باشد. مواردی مانند اتومات نکردن یخچال، سرد نکردن فریزر، کند بودن یخ‌ساز یخچال و فریزر از جمله مواردی هستند که می‌توانید با مطالعه نوشته‌ها، این مشکلات را رفع کنید. شما می‌توانید با برقراری تماس با همکاران متخصص فنی اپلا سرویس در طول شبانه‌روز، از راهنمایی‌های تخصصی آن‌ها بهره‌مند شوید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.