صدای بلند کولر گازی
دلایل بروز صدای بلند کولر گازی و راه‌حل‌های آن
۱۳۹۷-۰۵-۳۱
نگهداری یخچال
نکاتی برای نگهداری یخچال
۱۳۹۷-۰۶-۰۴

اتومات نکردن یخچال بوش

اتومات نکردن یخچال بوش

برخی از مشکلات رایج در لوازم برقی مانند یخچال‌وفریزر به گونه‌ای هستند که می‌توان با کسب اطلاعات و بررسی اولیه این مشکلات را شناسایی کرده و آن‌ها را رفع کرد. مشکلاتی مانند روشن نشدن چراغ یخچال، گرم شدن یخچال و سرد شدن فریزر، کار نکردن یخ‌ساز یخچال از مشکلات رایجی است که در یخچال‌ و فریزرها روی می‌دهد. در این نوشته براساس تقاضا و نیاز خوانندگان وب‌سایت درباره اتومات نکردن یخچال بوش مطالبی را ارائه می‌کنیم. مشکلات و موارد بیان شده براساس اولویت بیان شده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم برای رفع مشکل اتومات نکردم یخچال بوش موارد بیان شده را به ترتیب اولویت انجام دهید و در صورتی که نتوانستید این مشکل را حل کنید، می‌توانید با کارشناسان متخصص ما تماس حاصل فرمایید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت ۱: کثیفی کویل‌های کندانسور

اولین و مهم‌ترین دلیل بروز مشکل اتومات نکردن یخچال بوش شامل کثیفی کویل‌های کنداسور می‌باشد. کویل‌های کندانسور معمولاً در زیر یخچال قرار دارند. با عبور ماده سرد ساز از میان آن‌ها، گرما دفع می‌شود. اگر کویل‌های کندانسور کثیف باشند، یخچال با کارکرد بیشتر سعی در جبران کاهش اتلاف حرارتی خواهد داشت. اگر کویل‌های کندانسور بیش‌از‌حد کثیف باشند، سبب بروز اتومات نکردن یخچال و کارکرد مداوم یخچال را شاهد خواهیم بود. کویل‌های کندانسور یخچالتان را باید دو بار در سال تمیز نمایید.

علت 2: دمای فریزر بالای 10 درجه فارنهایت (12- درجه سلسیوس)

اگر دمای فریزر بالای 10 درجه فارنهایت (12- درجه سلسیوس) باشد، یخچال به‌ اندازه ‌کافی سرد نخواهد بود و در‌نتیجه با کار بیشتر سعی در سرد ‌نمودن فضای داخل یخچال خواهد داشت. در‌نتیجه، به‌صورت مداوم کار خواهد کرد. دمای فریزر باید بین صفر الی ۵ درجه فارنهایت (۱۸- الی ۱۵- درجه سلسیوس) تنظیم شود تا یخ‌ساز به درستی و با کارآیی لازم کار نماید. اگر دمای فریزر بیش‌ از ‌حد گرم باشد، اطمینان یابید که کویل‌های چگالنده تمیز و عاری از آشغال هستند و فن چگالنده به درستی کار می‌کند. به‌علاوه، بررسی کنید تا لایه‌ای از یخ و برفک کویل‌های تبخیرکننده را نپوشانده باشد. اگر کویل‌های تبخیرکننده زیر لایه یخ و برفک باشد، احتمالا قسمتی از سیستم برفک‌زدایی دچار ایراد شده است.

علت 3: مجموعه هیتر برفک‌زدایی

مجموعه هیتر برفک‌زدایی هر از گاهی در طول روز روشن می‌شود تا برفک جمع‌شده بر روی کویل‌های تبخیرکننده را ذوب نماید. اگر هیتر برفک‌زدایی خراب باشد، برفک روی کویل‌های تبخیرکننده ضخیم‌تر می‌شود و کویل‌ها پوشیده از برفک خواهند شد. اگر کویل‌های تبخیرکننده مملو از برفک باشند، یخچال مجبور به انجام کار بیشتر برای سرد سازی خواهد بود و در ‌نتیجه شاهد اتومات نکردن یخچال و کارکرد مداوم یخچال خواهیم بود. برای تشخیص خرابی هیتر برفک‌زدایی، از یک مولتی‌متر برای تست وصل‌بودن جریان استفاده کنید. اگر جریان وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت 4: ترموستات برفک‌زدایی

ترموستات برفک‌زدایی از جمله دلایل دیگر کارکرد مداوم و اتومات نکردن یخچال بوش هستند. اگر یخچال به‌صورت مداوم کار می‌کند، ترموستات هیتر می‌تواند خراب باشد. هیتر برفک‌زدایی هر از گاهی به مدت چند دقیقه در طول روز روشن می‌شود تا برفک جمع‌شده بر روی کویل‌های تبخیرکننده یخچال یا فریزر را ذوب نماید. بدین منظور، ترموستات برفک‌زدایی باید حس نماید که کویل‌ها به‌اندازه‌کافی سرد هستند. اگر کویل‌ها به‌اندازه‌کافی سرد باشند، هیتر برفک‌زدایی شروع به کار خواهد کرد. اگر ترموستات معیوب باشد، احتمالاً قادر به تشخیص دمای کویل‌ها نخواهد بود و در‌نتیجه هیتر برفک‌زدایی روشن نخواهد شد. اگر هیتر روشن نشود، برفک بر روی کویل‌ها تجمع کرده و در نهایت اجازه عبور هیچ جریان هوایی را از میان کویل‌ها نخواهد داد. ترموستات برفک‌زدایی را می‌توانید به منظور وصل‌بودن جریان برق تست نمایید. هنگامی که دما به زیر بازه دمایی کارکردی‌اش برسد، ترموستات باید اتصال جریان داشته باشد.

علت ۵: درز‌بندی در

اگر یخچال به‌ صورت مداوم کار می‌کند و مشکل اتومات نکردن یخچال بوش وجود دارد. شاید درز‌بندی در پارگی داشته یا به کل معیوب است، و یا اگر در به‌صورت چفت بسته نمی‌شود، هوای گرم می‌تواند وارد فضای یخچال گردد و در‌نتیجه کویل‌های تبخیرکننده با برفک پوشیده می‌شوند. دلیل آن ورود هوای مرطوب فضای اتاق از طریق پارگی درزبندی به فضای داخلی یخچال است. با تماس رطوبت با کویل‌های سرد تبخیرکننده، رطوبت میعان یافته و یخ می‌زند. معمولاً این برفک و یخ توسط سیستم برفک‌زدایی زدوده می‌شود. با این حال، اگر درز‌بندی در دچار مشکلی باشد، کویل‌های تبخیرکننده بیش‌از‌حد برفک خواهند داشت و سیستم برفک‌زدایی یارای برابری و زدایش برفک را نخواهد داشت.

علت 6: موتور فن تبخیرکننده

اگر یخچال کارکرد مداومی دارد و شاهد اتومات نکردن یخچال بوش هستید، شاید موتور فن تبخیرکننده دچار ایراد شده است. هر یخچال دارای مجموعه‌ای از کویل‌ها با نام تبخیرکننده است. بسته به مدل و محل قرارگیری تبخیرکننده، یک یخچال می‌تواند یک یا چندین موتور فن تبخیرکننده داشته باشد. موتور فن تبخیرکننده، هوای سرد از کویل‌ها را در فضای داخلی یخچال به گردش در می‌آورد. اگر تنها یک تبخیرکننده موجود باشد، محل قرارگیری اش در قسمت فریزر خواهد بود. اگر فن کار نکند، هیچ هوای سردی به قسمت یخچال وارد نخواهد شد. در آن صورت فریزر می‌تواند هم چنان سرد باشد.

اتومات نکردن یخچال بوش

علت ۷: بورد کنترل برفک‌زدایی

اگر یخچال کارکرد مداومی دارد و مشکل اتومات نکردن یخچال بوش را شاهد هستید، شاید بورد کنترل برفک‌زدایی دچار ایراد شده است. بورد کنترل برفک‌زدایی شرایط مختلفی را تحت نظر گرفته و تناوب چرخه برفک‌زدایی را بر آن اساس تعیین می‌کند. اگر بورد خراب گردد، چرخه برفک‌زدایی یخچال اتفاق نخواهد افتاد. در نهایت، یخ بر روی کویل‌های تبخیرکننده تجمع یافته و بنابراین یخچال یا فریزر به‌اندازه‌کافی سرد نخواهد بود. این حالت وابسته به محل قرارگیری تبخیرکننده است. بهتر است که قبل از تعویض بورد کنترل برفک‌زدایی، وصل‌بودن جریان برق هیتر برفک‌زدایی و ترموستات برفک‌زدایی را تست نمایید.

علت ۸: تایمر برفک‌زدایی

اگر یخچال کارکرد مداومی دارد، تایمر برفک‌زدایی احتمالاً دچار ایراد شده است. تایمر برفک‌زدایی معمولا دو یا سه بار در طول روز هیتر برفک‌زدایی را روشن می‌کند یا یخ و برفک جمع‌شده بر روی کویل‌های تبخیرکننده فریزر را آب نماید. اگر تایمر دچار ایراد شود، چرخه زمانی را پیش نبرده و هیتر را روشن نخواهد کرد.

علت ۹: بورد کنترل اصلی

در صورتی که شاهد اتومات نکردن یخچال بوش هستید، شاید ایراد از بورد کنترل اصلی باشد. بورد کنترل در طول روز چندین بار سیستم سردسازی را خاموش نموده و هیتر برفک‌زدایی را روشن می‌کند تا یخ و برفک جمع‌شده بر روی کویل‌های تبخیرکننده فریزر را آب نماید. اگر بورد کنترل خراب باشد، باعث می‌شود تا سیستم وارد چرخه برفک‌زدایی نشود.

علت ۱۰: موتور فن چگالنده

آخرین دلیل بروز اتومات نکردن یخچال بوش اشکال موتور فن چگالنده می‌باشد. شاید خرده اشیائی درون پروانه موتور فن چگالنده گیر کرده است یا موتور فن چگالنده دچار ایراد شده است. موتور فن چگالنده، هوا را بر روی کویل‌های چگالنده می‌دمد تا آن‌ها را خنک نماید. موتور فن چگالنده در زیر یخچال و نزدیک به پشت یخچال است. یخچال را از دیوار فاصله داده و پنل دسترسی را باز نمایید تا به موتور فن دسترسی پیدا کنید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

وسیله برقی شما معیوب شده است ؟  فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.