کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی

نشتی ماشین ظرف‌شویی
نشتی ماشین ظرف‌شویی
شهریور ۱۳, ۱۳۹۷
سوالات متداول فریزر
سوالات متداول فریزر
شهریور ۱۶, ۱۳۹۷

ماشین‌های ظرف‌‎شویی به خاطر تکنولوژی که در آن‌ها به کار رفته است، به عنوان دستگاه‌هایی با حساسیت بالا شناخته می‌شود. برای افزایش کارآیی و بهره‌وری آن‌ها نیاز است تا نکاتی را در مورد نگهداری ماشین‌های ظرف‌شویی لحاظ کنید. مانند پست‌های قبلی که براساس نیاز کاربران درباره مشکلات رایج آن‌ها مطالبی را مانند خشک نکردن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی، تمیز نشستن ظروف توسط ماشین ظرف‌شویی و کار نکردن ماشین ظرف‌شویی، در این پست قصد داریم تا کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی را بررسی کنیم. علت‌های کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی براساس اولویت مشخص شده است و پیشنهاد می‌شود تا برای دریافت نتیجه بهتر موارد بیان شده را براساس اولویت انجام دهید. در صورتی که بعد از مطالعه و انجام دستورات این نوشته، مشکل کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی شما رفع نشد می‌توانید با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

علت 1: پنل کنترلی و صفحه لمسی

اصلی‌ترین دلیل کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی، وجود ایرادی در پنل کنترلی و صفحه لمسی است. نخست، مطمئن شوید که نمایش‌گر سالم است. اگر نمایش‌گر سالم بود ولی دکمه کارکرد درستی نداشت، ممکن است کل مجموعه پنل کنترلی و صفحه لمسی نیاز به تعویض داشته‌باشد. (برخی تولیدکنندگان، صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی به فروش می‌رسانند. برخی دیگر نیز پنل کنترلی و صفحه لمسی را به‌عنوان یک سیستم واحد می‌فروشند. اگر قادر به تعویض مجزای صفحه لمسی نیستید، کل سیستم پنل کنترلی و صفحه لمسی را تعویض نمایید.)

علت 2: صفحه لمسی

نخست، مطمئن شوید که نمایش‌گر سالم است. اگر نمایش‌گر هم‌چنان سالم بود، دکمه‌های صفحه لمسی را فشار دهید. اگر برخی از دکمه‌ها کارکرد درستی داشتند و برخی دیگر نه، ممکن است صفحه لمسی دچار عیب باشد. (برخی تولیدکنندگان، صفحه لمسی را مجزا از پنل کنترلی به فروش می‌رسانند. برخی دیگر نیز پنل کنترلی و صفحه لمسی را به‌عنوان یک سیستم واحد می‌فروشند. اگر قادر به تعویض مجزای صفحه لمسی نیستید، کل سیستم پنل کنترلی و صفحه لمسی را تعویض نمایید.)

علت 3: بورد کنترل اصلی

بورد کنترل اصلی می‌تواند عامل دیگری برای کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی باشد. بورد کنترل اصلی مسئول کارکرد تقریبا تمامی اجزای ماشین ظرف‌شویی است. اگر مشکلی در بورد کنترل اصلی وجود داشته‌باشد، باعث عدم ارسال ولتاژ برق به دکمه‌های صفحه لمسی شده و در نتیجه منجر به کار نکردن دکمه‌های صفحه لمسی خواهد شد. تشخیص مشکل بورد کنترل اصلی دشوار و گاهی غلط‌انداز است، پس قبل از تعویض آن، از سالم‌بودن تمامی اجزایی که احتمال خرابی دارند اطمینان حاصل کنید.

کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی

چند نکته مهم در خصوص استفاده از ماشین ظرف‌شویی

از آب داغ استفاده کنید.

برای نتیجه‌گیری بهتر در شستشوی ظروف سعی کنید از آب داغ استفاده کنید. در برخی از منابع دمای 55 درجه و در برخی دیگر دمای 70 درجه را برای کسب نتیجه بهتر پیشنهاد می‌دهند.

آب‌کشی ممنوع

نیازی نیست تا ظروف را قبل از شستن توسط ماشین ظرف‌شویی، بشویید و سپس آن‌ها را وارد دستگاه کنید. فقط کافی است تا باقی مانده غذا را پاک کنید و سپس ظروف را داخل ماشین ظرف‌شویی قرار دهید.

ظروف را به ترتیب در ماشین ظرف‌شویی بچینید.

سعی کنید هنگام قرار دادن ظروف در داخل ماشین ظرف‌شویی به ترتیبی که در کاتالوگ دستگاه پیشنهاد شده است، بچینید. یکی از رایج‌ترین و صحیح‌ترین روش‌های چیدن ظروف بدین صورت است که بشقاب‌های در قفسه‌های پایینی و نزدیک به بخش اسپری آب قرار بگیرند. لیوان‌ها در کناره‌ها و طبقات بالا و سایر وسایل کوچک‌تر در سبد مخصوص قرار بگیرند.

استفاده از پودر اضافی ممنوع

افزودن پودر اضافی به منزله تمیز شدن بهتر ظروف نیست. بلکه سبب ایجاد خراشیدگی بیشتر بر روی ظروف می‌شود.

از برنامه‌های اقتصادی دستگاه استفاده کنید.

جهت صرفه‌جویی در مصرف آب و برق، سعی کنید تا ظرف‌ها را با سرعت معمولی بشویید و از برنامه‌های سنگین استفاده نکنید. حتی جهت شستن ظروف چرب، سعی کنید از برنامه‌های اقتصادی بیشتر استفاده کنید.

از حداکثر ظرفیت دستگاه استفاده کنید.

به خاطر مسائل اقتصادی و زیست محیطی پیشنهاد می‌کنیم، تا از حداکثر ظرفیت دستگاه ظرف‌شویی استفاده کنید. در صورتی که شما خانواده کم جمعیتی هستید می‌توانید از دستگاه‌هایی استفاده کنید که برنامه‌های اقتصادی متنوعی دارند.

به صورت مستمر فیلترها را کنترل کنید.

جهت بهبود و افزایش کارآیی دستگاه نیاز است تا هر از چند گاهی فیلترها را چک کنید و از سلامت آن‌ها مطمئن شوید. در صورتی که فیلترها نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشند، می‌توانید با تماس با کارشناسان متخصص از راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شوید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

برای مشاوره رایگان در خصوص وسیله معیوب خود فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.