کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر

علت نچرخیدن ماشین لباس‌شویی سامسونگ
علت نچرخیدن ماشین لباس‌شویی سامسونگ
مرداد ۲, ۱۳۹۷
صدای بلند یخچال مجیک
صدای بلند یخچال مجیک
مرداد ۶, ۱۳۹۷

کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر

کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر

یخچال به عنوان یک دستگاه ثابت در آشپزخانه‌ها شناخته می‌شود. مشتریان ما در برخی از موارد مشکلات لوازم خانگی خود مانند یخچال و فریزرشان را با ما در میان می‌گذارند. مشکلات رایجی مانند کار نکردن آب‌سردکن یخچال یا عدم کار کردن یخ‌ساز یخچال از جمله مواردی است که مشتریان با آن مواجه هستند. یکی از مشکلاتی که کاربران یخچال‌های فریجیدر با آن مواجه هستند کار نکردن آب‌ سردکن یخچال می‌باشد که ما قصد داریم در این نوشته به بررسی دلایل و علت‌های کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر بپردازیم. در این نوشته 7 دلیل عمده و اصلی که سبب کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر می‌شود را بررسی می‌کنیم. این دلایل از بیشترین احتمال تا کم‌ترین احتمال مرتب شده‌اند. هر آیتم را چک کنید و تست کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از آیتم‌های مطرح شده اول شروع کنید. در صورتی که بعد از بررسی موارد مطرح شده در این نوشته نتوانستید دلایل و معایب کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر را شناسایی و رفع کنید می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی‌های آن‌ها استفاده کنید.

علت ۱: یخ‌زدگی لوله آب داخل در یخچال

برای تشخیص یخ‌زدگی لوله آب درون در، لوله را در قسمت زیرین در جدا نموده و داخلش هوا بدمید. اگر هوایی عبور نکرد، یعنی آب لوله یخ زده است. اگر لوله آب یخ زده باشد، یخ را با آب کردن خارج نمایید. به علاوه، مطمئن شوید که دمای فریزر مناسب باشد. دمای فریزر باید مابین صفر الی ۱۰ درجه فارنهایت (۱۸- الی ۱۲- درجه سلسیوس) باشد. اگر دمای فریزر بیش از حد سرد باشد، باعث یخ‌زدگی لوله‌های آب می‌شود.

علت ۲: شیر ورودی آب

شیر ورودی آب است که آب را به سمت آب سردکن هدایت می‌کند. اگر شیر خراب باشد یا فشار آب کم باشد، شیر ورودی باز نخواهد شد. حداقل فشار لازم برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi یا ۱.۳۶ اتمسفر است. مطمئن شوید که فشار آب در شیر ورودی آب حداقل ۲۰ psi باشد اگر فشار آب کافی باشد، از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان برق شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر جریان برق متصل نبود، آن را تعویض نمایید.

علت ۳: فشار کم سیستم آب خانگی

ممکن فشار آب خانه‌تان ناکافی باشد. شیر ورودی است که آب را به آب سردکن هدایت می‌کند. حداقل فشار آب برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi است. جریان آب را چک کرده و فشارش را تست نمایید تا بیشتر از ۲۰ psi باشد.

علت ۴: بورد کنترلی آب سردکن

دلیل دیگر کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر می‌تواند بورد کنترلی باشد. بورد کنترلی مسئول عملکرد سیستم آب سردکن است. اگر ایرادی در بورد کنترلی وجود داشته باشد، ممکن است تامین برق کلی سیستم آب سردکن را متوقف نماید. اگر فقط بخش آب‌ریزی عمل نمی‌کند، هر یک از اجزای آن را قبل از تست بورد کنترلی تست نمایید. احتمال معیوب بودن یک قطعه بسیار زیاد است. اگر کل سیستم آب سردکن کار نمی‌کند، احتمال خرابی بورد کنترلی بیشتر است.

علت ۵: کلید آب سردکن

کلید مسئول برقراری جریان ولتاژ به آب سردکن است. اگر یکی از کلیدهای آب سردکن خراب باشد، سیستم عمل نخواهد کرد. برای تشخیص عیب در کلید، وصل بودن جریان برق کلید را با یک مولتی‌متر تست نمایید. اگر جریان برق وصل نبود، آن را تعویض نمایید.

 

علت ۶: فیلتر آب

فیلتر آب مسدود شده می‌تواند جریان آزاد آب را به آب سردکن محدود نماید و عملکرد صحیح آن را مختل نماید. برای اطمینان از جریان پذیری و کیفیت مناسب آب، فیلتر را باید هر ۶ ماه یک بار تعویض نمایید.

علت ۷: کلید در

منشا دیگر کار نکردن آب سردکن یخچال فریجیدر ممکن است ایرادی در کلید درب یخچال باشد. کلید درب هنگام باز بودن درب یخچال، سیستم آب سردکن و یخ ساز را خاموش می‌کند. اگر کلید در خراب شود، آب سردکن دیگر روشن نمی‌شود. برای تشخیص خرابی کلید در، از یک مولتی‌متر برای تست وصل بودن جریان برق استفاده نمایید. اگر وصل بودن جریانی هنگام فعال بودن کلید وجود نداشت، آن را تعویض نمایید.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

برای مشاوره رایگان در خصوص وسیله معیوب خود فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.