سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی

سوالات متداول فریزر
سوالات متداول فریزر
شهریور ۱۶, ۱۳۹۷
نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور
نشتی ماشین ظرف‌شویی از ناحیه موتور
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی

سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی

با توجه به شرایط زندگی امروزه، ماشین‌های ظرف‌شویی بیش از پیش کاربرد پیدا کرده‌اند. همان‌قدر که کاربرد ماشین‌های ظرف‌شویی افزایش پیدا کرده است، به همان نسبت نیز مشکلات و ایرادات زیادی وجود دارد که کاربران با آن مواجه هستند. در بخش وب‌لاگ سایت اپلا سرویس ما مشکلات پر کاربرد کاربران را بررسی کرده و راه‌ حل‌های آن‌ها را نیز بیان می‌کنیم. در این نوشته هم قصد داریم تا سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی را بررسی کنیم. این سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی براساس تعداد سوالات پر تکرار جمع‌آوری شده است. در نوشته‌های پیشین نیز مشکلات مختلفی مانند نشستی ماشین ظرف‌شویی، کار نکردن دکمه‌های ماشین ظرف‌شویی و صدای زیاد ماشین ظرف‌شویی را بررسی کردیم. لطفن از بین سوالات متدوال ماشین ظرف‌شویی نزدیک‌ترین ارتباط با مشکل ماشین ظرف‌شویی‌تان را انتخاب کنید.

آیا لازم است ظروف را قبل از قرار دادن در ماشین ظرف‌شویی آب‌کشی نماییم؟

اولین سوال از لیست سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی مربوط به آب‌کشی ظروف قبل از شستن می‌باشد. خرده مواد غذایی را از روی ظروف برداشته به سطل زباله بیندازید ولی از پیش آب‌کشی صرف‌نظر کرده و در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. بیشتر ماشین‌های ظرف‌شویی مدرن به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند، تا خرده مواد غذایی را بزدایند. آب‌کشی فقط زمانی نیاز است که ظروف و لوازم آشپزی چندین ساعت در معرض هوا بمانند. در این حالت لازم است تا آن‌ها را در آب صابون خیس نمایید تا خرده مواد غذایی قبل از قرار دادن در ماشین ظرف‌شویی نرم شوند.

بهترین راه برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی چیست؟

خب، این بحث جدال برانگیز را حل خواهیم نمود. این بهترین راه برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرف‌شویی است:

تولیدکنندگان توصیه می‌کنند که کارد و چنگال‌ها( لوازم سرو غذا) باید به‌گونه ای قرار داده شوند که انتهای “کاربردی” شان رو به بالا باشد، یعنی قسمت در تماس با غذا رو به بالا قرار گیرد. دلیل چیست؟ گردش بهتر آب. با قرار دادن قسمت کاربردی رو به پایین یعنی رو به سبد جریان آب را محدود می‌نماید. با این حال چاقوها و لوازم با تیغه تیز باید رو به پایین قرار گیرند تا هنگام برداشتن ظروف باعث آسیب‌دیدگی نشوند. البته که باید هنگام تخلیه این نوع موارد از سبد جانب احتیاط را رعایت نمود.

سطوح کثیف ظروف و لوازم آشپزی باید به سمت افشانه‌های شستشو باشند. چاقوها و لوازم با دسته چوبی بهتر است به‌صورت دستی شسته شوند زیرا با مرور زمان مواد شوینده باعث آسیب‌پذیری و ترک‌برداشتن چوب می‌شوند.

قفسه بالایی

¤ بشقاب‌ها متمایل به مرکز و نزدیک بازوی افشانه باشند. سطوح حتماً باید در معرض افشانه شسشتو قرار گیرند.

¤ قابلمه‌ها سر و ته قرار گیرند.

¤ تخته‌های برش مواد غذایی در بیرونی‌ترین قسمت قفسه باشند.

قفسه پایینی

¤ پلاستیک، ظروف شیشه‌ای، ماگ‌ها و فنجان‌ها. اطمینان یابید که بین آن‌ها فضایی خالی بماند تا احتمال شکستگی ظروف نباشد.

¤ چاقوها و لوازم دراز می‌توانند مسیر حرکت بازوی افشانه قفسه پایینی را مسدود نمایند، بنابراین بهتر است آن‌ها را به‌صورت خوابیده در قفسه بالایی قرار دهید.

چگونه بفهمیم چه چیزهایی قابلیت شستشو در ماشین ظرف‌شویی را دارند؟

این سوال یکی از سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی است که چه ظروفی قابلیت شستشو توسط دستگاه را دارند. ظروف را قبل از گذاشتن در ماشین ظرف‌شویی بررسی کنید تا برچسب “امن در ماشین ظرف‌شویی” را داشته باشند. توجه خاصی به ظروف پلاستیکی نگهداری غذا داشته باشید، زیرا اگر با المنت حرارتی در کف دستگاه در تماس باشند ذوب خواهند شد. اگر مطمئن نیستید، آن‌ها را فقط در قفسه بالایی قرار دهید یا با دست بشویید. اگر پلاستیکی ذوب‌شده به المنت حرارتی بچسبد، زدودن آن بسیار سخت خواهد بود.

چه نوع ماده شوینده‌ای بهتر است، ژل مایع یا پودری؟

مواد شوینده پودری/ دانه‌ای (یعنی ®Cascade) را توصیه می‌کنیم. در سال‌های اخیر، این مطلب را دانسته‌ایم که پاکت‌های حل‌شونده پاد‌شکل پر‌شونده با مواد شوینده کارکرد بهتری دارند زیرا احتمال مصرف بیش از حد ماده شوینده را کاهش می‌دهند. هم‌چنین این را دانسته‌ایم که برندهای غالب عملکرد بهتری از برندهای بی‌نام و نشان دارند.

زمان شستشوی ظروف بسیار طولانی است. مشکل چیست؟

شاید مدلی باشد که حالت پیش گرمایش آب دارد. اگر چنین باشد، و اگر آب ورودی به دستگاه سرد باشد، حتی ممکن است تا نیم ساعت طول بکشد تا آب گرم شود. برای اجتناب از این انتظار، دمای آب ورودی را قبل از روشن نمودن دستگاه افزایش دهید. این یعنی از قبل شیر سینک ظرف‌شویی را باز کنید تا آب گرم از شیر آب سرازیر شود. یا دمای آب گرم کل خانه را از آب گرم‌کن افزایش دهید. هشدار! برای کاهش ریسک سوختگی، دمای آب را بالاتر از ۱۲۰ درجه فارنهایت (۴۸ درجه سلسیوس) تنظیم نکنید.

در کف ماشین ظرف‌شویی همواره آب جمع می‌شود. چرا آب به‌صورت کامل تخلیه نمی‌شود؟

یکی دیگر از مهم‌ترین سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی عدم تخلیه کامل آب در کف دستگاه است. تمامی ماشین‌های ظرف‌شویی همواره حجم بسیار کمی از آب در کف دستگاه باقی می‌گذارند تا درزبندی‌های دستگاه و پمپ مرطوب بماند. اگر پمپ و درز بندی‌ها برای مدت طولانی خشک بمانند، شکننده شده و می‌توانند منجر به تعمیرات پر‌هزینه‌ای شوند.

سوالات متداول ماشین ظرف‌شویی

فنجان‌ها و لیوان‌ها لکه دار، کدر و کثیف بیرون می‌آیند. مشکل چیست؟

برای فقط لکه‌دار‌بودن، از چرخه خشک‌کنی حرارتی استفاده کنید. اگر کمکی نکرد، سعی کنید از محصولی با قابلیت کمکی آب‌کشی استفاده کنید.

برای کدر بودن و لایه‌دار بودن، چندین عامل وجود دارد:

¤ استفاده بیش از اندازه از ماده شوینده: خش‌دار کردن یا کدر‌بودن به معنی عامل خورندگی بر روی شیشه است. معمولا دلیل آن استفاده بیش از حد از ماده شوینده است. نمایه رنگی رنگین‌کمانی اولین نشانه خش‌دار‌شدن است. میزان ماده شوینده را به نصف کاهش دهید.

¤ عامل دیگر می‌تواند کمبود جریان آب باشد.

¤ دلیل دیگر سنگین‌بودن (املاح‌دار بودن) آب است. می‌توانید کیت تست سختی آب را از فروشگاه‌های لوازم خانگی خریداری نمایید تا بدانید آیا نیازی به اضافه‌کردن مواد سختی گیر آب به منبع آب خانه وجود دارد یا نه.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

منبع: repairclinic

n
.

برای مشاوره رایگان در خصوص وسیله معیوب خود فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.