علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی
تیر ۳۰, ۱۳۹۷
علت نچرخیدن ماشین لباس‌شویی سامسونگ
علت نچرخیدن ماشین لباس‌شویی سامسونگ
مرداد ۲, ۱۳۹۷

حقایقی درباره یخچال

یخچال‌ها به عنوان یکی از اعضای ثابت و جدایی ناپذیر خانه‌های امروزی اطلاق می‌شود. علاوه بر کارکرد سیستم و نگهداری مربوط به نکات آن‌ها، برخی علاقه دارند تا حقایقی درباره یخچال‌ها را بدانند. چیزهای جالب زیادی درباره سردسازی و حقایقی درباره یخچال برای گفتن وجود دارد. بعضی از آن‌ها چنین هستند:

* از لحاظ تعریف علمی، سردسازی در اصل فرآیندی است که شامل انجام کار برای انتقال حرارت از یک محل به محلی دیگر می‌باشد.

* یخچال‌ها حدود ۱۰ درصد مصرف برق کلی لوازم خانگی را دربر می‌گیرند.

* هر چه مواد و آیتم‌های داخل یخچال بیشتر باشد، بهره‌وری آن افزایش می یابد.

* یکی دیگر از حقایقی درباره یخچال این است که روز ۳۰ اکتبر با نام “شب ارواح پشت یخچال” شناخته می‌شود… چیزی نپرسید!

* روز ۱۵ نوامبر، روز ملی “تمیز کردن یخچال” در ایالات متحده است. این روز توسط شرکت لوازم خانگی ویرلپول به عنوان ابزاری ترویجی اختراع شده است.

حقایقی درباره یخچال

* اولین یخچال خانگی تجاری در سال ۱۹۱۱ توسط جنرال موتورز تولید شد. اولین خط تولید مدل مشهور آن “کلوینیتور” نام داشت و این مدل تا سال ۱۹۲۳، ۸۰ درصد بازار را تسخیر کرده بود.

* در سال ۱۹۵۶، ۸۰ درصد خانه‌ها در ایالات متحده یخچال داشتند. در سال ۲۰۰۵، این رقم به ۹۹.۵ درصد رسید. حدود ۱۵ درصد خانه‌ها در آمریکا دو یخچال دارند.

* در ایالات متحده، هر ساله حدود ۸ میلیون یخچال فروخته می‌شود.

* استاندارد Energy Star، استانداردی بین المللی برای محصولات مصرف کننده انرژی بهره ور است. برای دستیابی به رتبه‌بندی انرژی استار، یخچال‌ها باید مصرف انرژی‌شان حداقل ۱۵ درصد کمتر از استانداردهای کنونی فدرال باشد.

*یکی از جالب‌ترین حقایقی درباره یخچال این است که بزرگترین یخچال دنیا، خط توزیع کرایوژنیکی به طول ۲۷ کیلومتر در مرز فرانسه و سوییس است که بخشی از برخورد دهنده عظیم Hadron می باشد.

* پنسیلوانیا قانونی دارد که بیان می‌کند خوابیدن در بیرون از خانه درون یخچال غیرقانونی است.

* یخچال دما را چند درجه بالاتر از دمای انجماد آب نگه می‌دارد.

* غذای ذخیره شده در دمای ۱۸- درجه سانتیگراد (صفر درجه فارنهایت) در عمل تا ابد سالم می‌ماند.

* یکی دیگر از حقایقی درباره یخچال این است که بیشتر فریزرهای ایستاده مدرن دارای قالب ساز یخ در درون درب خود هستند.

* برای اینکه از گرمای بیش از حد کویل‌های یخچال جلوگیری شود، یخچال نباید بیش از حد به دیوار نزدیک باشد. همچنین نباید به منبع حرارت مثل اجاق یا فر نزدیک باشد.

* تاریخچه سردسازی مصنوعی با طراحی یک ماشین سردساز کوچک در سال ۱۷۵۵ توسط پروفسور اسکاتلندی، ویلیام کولن آغاز شد.

* واحد پایه سردسازی برای سیستم‌های سردساز تجاری و صنعتی، کیلووات است. سیستم‌های سردساز تجاری و صنعتی در آمریکای شمالی از واحد توناژ سردسازی یا TR نیز استفاده می کنند.

* استایل پایه برای یخچال به صورت ساید بای ساید یخچال و فریزر، تک در کلاسیک با فریزر در بالا یا پایین، و استایل در فرانسوی است. استایل فریزر بالا (فریزر در بالا و یخچال در پایین)، معمول‌ترین استایل برای یخچال‌ها است.

* در اوایل دهه ۵۰ میلادی، بیشتر یخچال‌ها سفید بودند. در اواسط دهه ۵۰، طراحان و تولیدکنندگان شروع به تولید یخچال‌های رنگی کردند.

*یخچال چگونه کار می‌کند؟ در اصل، یخچال یک موتور گرمایی است که در آن کار انجام شده در قسمت ماده سردساز اعمال می‌گردد تا بتوان انرژی را از ناحیه سرد جذب نمود و آن را به ناحیه‌ای با دمای بیشتر انتقال داد و ناحیه سرد را سردتر نمود. عناصر پایه‌ای یک یخچال، کمپرسور است که به سیستم لوله کشی بیرونی گرم‌تر (با نام کویل‌های کندانسور یا چگالنده) متصل است و این لوله‌ها نیز به شیر انبساط متصل می‌گردند که به سیستم لوله کشی داخلی سردتر (کویل های تبخیر کننده) متصل است که در انتها به سمت دیگر کمپرسور وصل می‌گردد. همه این مسیر، حاوی ماده سردساز است و کویل‌های تبخیر کننده درون یک جعبه ایزوله شده گرمایی قرار دارند که نقش آن سرد نگه داشتن فضای درونی اش است.

* یخچال‌های خانگی در بازه فضای حجمی ۴ الی ۶۰۰ لیتر تولید می‌شوند.

* نباید غذای داغ یا گرم را داخل یخچال بگذارید. قبل از گذاشتن درون یخچال، منتظر بمانید تا سرد شود.

* در سال ۱۸۵۵، جان گوری اولین یخچال تبخیری-کمپرسی کاربردی را توسعه داد.

* یکی دیگر از حقایقی درباره یخچال این است که بدانید سیستم یخچال عموما دارای ۵ بخش اصلی است:

* سردساز، که مایع/گازی است درون سیستم جریان دارد و یخچال را سرد می‌کند.

* دو مجموعه از لوله ها هستند که حاوی سردساز بوده و تبادل حرارت را انجام می‌دهند. یکی در درون یخچال است و حرارت را جذب کرده و آن را با سرما تبادل می‌کند. دیگری بیرون یخچال است و گرما را به هوا انتقال می‌دهد.

*کمپرسوری که فشار گاز درون سیستم را افزایش داده و حالت آن را به مایع تغییر می‌دهد.

* شیر انبساط که فشار گاز را آزاد می‌کند و گازی را تبخیر می‌نماید که حرارت را از درون یخچال جمع آوری کرده است.

گروه فنی و مهندسی اپلا سرویس، با تکیه بر تجربه بیش از 30 سال در زمینه نصب انواع وسایل برقی خانگی مانند یخچال‌‌وفریزر، ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، مایکروفر، جاروبرقی، کولر گازی با برندهای مختلف خارجی و ایرانی خدمات مناسبی را به همشهریان ارائه دهد.

شما می‌توانید با یک تماس از هر نقطه از تهران، خدمات مورد نیاز خود را در عرض یک‌ساعت توسط کارشناسان و تکنسین‌های متخصص ما دریافت کنید. خدمات تعمیر وسایل برقی در منزل شما ارائه خواهد شد. گارانتی بدون قید و شرط به خدمات ارائه شده و ارائه خدمات با کمترین قیمت از ویژگی‌های خدمات ارائه شده ما است.

n
.

برای مشاوره رایگان در خصوص وسیله معیوب خود فرم زیر را تکمیل نمایید تا با شما تماس بگیریم.